Manu (2019) | ආත්ම දෙකක බැදීම

ආයුබෝවන් කියලා පිළිගන්නවා එහෙනම් අදත් බයිස්කෝප් වාසි අපේ යාළුවෝ හැමෝවම. ඔන්න එහෙනම් පොරොන්දු වුණා වගේම Exam ඉවර වුන ගමන්ම බැස්සා ආපහු සුපුරුදු වැඩේට. මාසෙකින් වගේ ඔයාලට සබ් එකක් දෙන්න බැරි වුණා. ඒ නිසාම මම අද තවත් ලස්සන කතාවක් තියෙන තෙලිගු චිත්‍රපටියකට තමයි සබ් එක අරන් ආවේ. මේක මට කරන්න කියලා බාර දීපු සිසිල සහෝටත් මගේ හදපිරි ස්තූතිය පුදකරනවා. මොකද කිව්වොත් සබ් එකක් කරන්න චිත්‍රපටියක් හොය හොය ඉන්න වෙලාවේ සිසිල සහෝ තමා මට මේක කරන්න කියලා බාර දුන්නේ. චිත්‍රපටිය ගැන කිව්වොත්, 2018 වර්ෂයේ සැප්තැම්බර් 7 නිකුත් වුණ මේ චිත්‍රපටයට imdb මීටරේ 8.1 වගේ අගයක් හිමි වෙලා තියෙනවා. ඒ එවගේම google ප්‍රතිචාර 95%ක් වගේ හම්බ වෙලා තියෙනවා. ඉතින් කොච්චර ලොකු අගයක්ද කියලා ඔයගොල්ලන්ට හිතාගන්න පුළුවන්නේ. ඒ වගේම කතාවත් ගොඩක් ලස්සන එකක්. ඒ මොකද කිව්වොත් කොච්චර බාධක ආවත් ආදරය ජයගන්න බව තමයි චිත්‍රපටියෙන් පෙන්නුම් කරන්නේ. එහෙනම් කතා ඇති කතාව පැත්තට හැරෙමු.

මනු කියන්නේ කලාකරුවෙක් නැත්නම් කෙටියෙන්ම කියනවනම් චිත්‍ර කාරයෙක්. මෙයාගේ හැගීම් මෙයා ප්‍රකාශ කරන්නේ තමන් අදින චිත්‍ර වලින් දවසක් නීලාව මෙයාට හම්බවෙන්නේ හෝටලයකදී. එතනදිත් පොඩි සිද්ධියක් වෙනවා. ඒකෙන් නීලා හිතන්නේ මනු කියන්නේ ජරා මනුස්සයෙක් කියලා. හැබැයි පස්සේ නීලාට තේරුම් යනවා මනු කියන්නේ නරක මනුස්සයෙක් නෙවෙයි කියලා. ඊට පස්සේ නීලාට ඕන වෙනවා මනුගෙන් සමාව අරගන්න එදා වුන සිද්ධියත් එක්ක, නීලා මනු ගැන අදහසක් පහළ වෙනවා. ඒ එක්කම කතාවේ තව පැත්තකුත් තියෙනවා, නීලාගේ තාත්තා අවංකව සේවය කරන කෙනෙක්. (ඒක ඔයාලට චිත්‍රපටිය බලන අතරතුර තේරේවි) මේ අවංකකම නිසාම නීලාගේ තාත්තාට දියමන්තියක් තෑග්ගක් විදිහට ලැබෙනවා. හැබැයි ඒ දියමන්තියට ඇහැ ගහගෙන හිටපු තව තුන් දෙනෙක් හිටියා ඒ තමයි, අමර්, අක්බර්, ඇන්තනී. මේ තුන් දෙනා නිසා නීලාගේ තාත්තාට ජීවිතේ දාලා යන්න සිද්ධ වෙනවා ඒ වගේම නීලාව හොයාගෙන ඇවිල්ලා මේ අයගෙන් එක්කෙනෙක් නීලාවත් මරනවා. නීලාව බේරගන්න යන මනුවත් නීලාව මරපු කෙනාම මරනවා. මරණයෙන් පස්සේ, අමර් , අක්බර් , ඇන්තනී කියන තුන් දෙනාගෙන්ම පළිගන්න විදිහ ගැන තමයි චිත්‍රපටියේ ගලා යන්නේ. ඉතින් මේ මනුයි නීලායි අර තුන්දෙනාගෙන් පළිගන්නේ කොහොමද? අර දියමන්තියට මොනා වෙයිද? අමර් , අක්බර් ,ඇන්තනී කියන තුන් දෙනාට මොනා වෙයිද? මනු – නීලා ආදර කතාව ගලා යන්නේ කොහොමද? මේ ගැන දැනගන්න නම් චිත්‍රපටිය බලන්නම වෙනවා. එහෙනම් තවත් උපසිරැසියකින් ඉක්මණින්ම හමුවෙන බලාපොරොත්තුවෙන් මම ගිහින් එන්නම්.

ඔයාලට තෙරුවන් සරණයි!

Click Here කල පසු හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක ලැබෙනු ඇත. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download

| HDRIP | x264 | ESub | 754MB | 

Direct Download

| HDRIP | x264 | ESub | 273MB |

| HDRIP | x264 | ESub | 448MB |

| HDRIP | x264 | ESub | 754MB |

| HDRIP | x264 | 720p | 1.6GB |

x265

| HDRIP | x265 | 720p | 949MB |

| HDRIP | x265 | 1080p | 1.7GB |

අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!