Daylight’s End (2016) | හිරු බැස යන්නට කලියෙන්…

ඔන්න යාලුවනේ තවත් සුපිරිම බයිස්කොප් එකක් ඒ කිව්වෙ පට්ටම සොම්බි චිත්‍රපටයක් අරගෙන තමයි මේ සැරේ.. මගේ යාලුවො ටික බලන්න ආවේ.. මේක මේ වසරේ ඒ කිව්වෙ 2016 වසරෙ නිර්මාණය වුන සුපිරි සොම්බි නිර්මාණයක් කියලා හදුන්වන්නත් පුලුවන්.. මේ බයිස්කොප් එකට උපසිරැස දෙන්න මට පොඩි කට්ටකුත් කන්න වුනා.. මොකද කිව්වොත් මම මේක කරන්න පටන් ගන්නකොට මේකට ඉංග්‍රීසි උපසිරැසක් ඇවිල්ලා තිබුනෙ නැහැ.. ඒක නිසා මම මේකට උපසිරැස දැම්මෙ එකින් එකට ඒ කිව්වෙ මේ චිත්‍රපටයේ  දෙබස් වලට ඇහුම්කන් දී ගෙන වැඩේ ලේසිපාසු වුනේ නම් මොකද කිව්වොත් ඔවුන් කථා කරන ඉංග්‍රීසි ගොඩාක් වේගවත් නිසා.. ඒ නිසා පොඩි පොඩි අඩු පාඩු තියෙන්න පුලුවන්.. මේ සොම්බිබයිස්කොප් එකට ඉහල IMDB අගයකුත් ලැබිලා තියෙනවා.. ඒ IMDB  දර්ශකයේ 5.2 ලෙස.. මේ අපුරු සොම්බි නිර්මාණය කරලා තියෙන්නෙ William Kaufman විසින්.

එහෙනම් යාලුවනේ අපි මේ බයිස්කොප් එක ගැන ලාවට වගේ දැනගමු නේද ..මේ කථාවේ කථා නායකයා වෙන්නෙ රූක් ඔහු සොම්බි දඩයම් කරුවෙක් ..ඔහු දඩයමේ යන අතර තුර හොර රංචුවකින් කාන්තාවක් බේර ගන්නවා පොඩි වැඩ කිඩ ටිකක් දාලා වැඩ කිඩ දාලා කිව්වට වෙඩි තියලා හොර රංචුව ඔක්කෝවම මරලා දාලා .. ඒ සිද්ධියෙන් පස්සෙ .. ඇය රූක්ට පොඩි යෝජනාවක් දානවා ඇයව ඇය වුවමනා තැනට ගිහින් දානවා නම් ඔහුට අවශය හැමදේම ලබා දෙනවා කියලා. ඔහුත් ඇය ගේ යෝජනාවට කැමති වෙලා ඇයව ඔහු ගේ කාර් එකට දා ගෙන ගමන් ආරම්භ කරනවා .. ඒ ගමනත් ලේසිපාසු එකක් වෙන්නෙ නැහැ ඔයාල දන්නවා එතිනෙ ඒ මොකද කියලා සොම්බිල ගෙන් පිරි ගිය නගරයක ගමන් කරනවා කියන්නෙ පිස්සු හැදෙන වැඩක් නෙ ඇය සිටින ස්ථානයට ගියාම ඔහුට හොද පිලිගැනිමක් ලැබෙන්නෙත් නැහැ ..ඔවුන් රූක්ව කුඩුවක හිරකරනවා අන්ධකාරය පැමිනිමත් එක්කම ඔවුන් සිටින ස්ථානයට සොම්බියො පහර දෙන්න ගන්නවා .. කොහොම හරි රූක් සිරකුඩුවෙ දොර විවෘත කරගෙන ඒ සොම්බියො ටිකට වැඩෙ දෙනවා ඒ සිදුවීමත් සමග රූක් ෆැරැන්ක්ට (සිරගෙදර ලොක්කා ) ඔහුට යෝජනාවක් දානවා සොම්බියොන් ගේ ලොක්කා ඉවර කරලා එහි සිටින මිනිසුන්ට ජිවත බේරගෙන යන්න උදව් කරන්නම් කියලා .. මම මීට වඩා ඔයාලට මේ බයිස්කොප් එක ගැන කියන්න යන්නෙ නැහැ ඔයාලම මේක නරබලා බලන්නකො ..මේක පට්ටම පට්ට සොම්බි චිත්‍රපටයක්  සිරගෙදර සිටින මිනිසුන් බේරගන්න ගිහිල්ලා බොහෝ පිරිසකට ජීවිත අහිමි කරගන්න sසිද්ධ  වෙනවා …ඔයාලම බලන්නකො රූක් ඇතුලු පිරිසට සොම්බියො ගෙන් බෙරිලා එතනින් පැන ගන්න pපුලුවන් වේවිද කියලා .. එහෙනම් යාලුවනෙ වෙනදා වගේම මේක බාඅගෙන යන ගමන් පොඩි කොමෙන්ටුවකුත් කොටා ගෙන යන්න අමතක කරන්න එපා .. තවත් මෙවැනිම සුපිරි බයිස්කොප් එකකින් ඔයාලව ඉක්මණින්ම හමුවෙන්නම්.

බයිස්කොප් එකට ජයෙන් ජය !!!

 

Click Here කල පසු හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක ලැබෙනු ඇත. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download

| Bluray | x264 | 720p | 720MB |

Direct Download

| Bluray | x264 | 720p | 720MB |

| Bluray | x264 | 1080p | 1.6GB |

අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

2 thoughts on “Daylight’s End (2016) | හිරු බැස යන්නට කලියෙන්…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!