Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children (2016) | මායා දරුවන්ගේ ලෝකය…

ඔන්න අද මං මගේ දොළොස් වෙනි උපසිරැසිය විදිහට ඔයාලට අරං එන්නේ මේ අවුරුද්දේ තිරගත වෙච්ච සුපිරි ළමා චිත්‍රපටයක්. මේ චිත්‍රපටය කරන්න කියලා මට යෝජනා කලේ හසන්ත අයියා මීට සති දෙකකට විතර කලින්. ඉක්මණින් කරලා දෙන්නම් කියලා පොරොන්දු උනාට පරක්කු උනානේ. තව අයත් මේක කරන්න ඉල්ලුවා කියලත් මට දැනගන්න ලැබුණා. පරක්කු උන නිසා ඔන්න අද දවසම අරං මේක ඉවර කලා.

චිත්‍රපටයේ ඉංග්‍රීසි නම නම් ටිකක් දිගයි නේද? කතාවත් පැය දෙකක් විතර යනවා. හැබැයි ඇත්තටම හරිම ලස්සනයි. මේ චිත්‍රපටයේ මුල් තිරගත වීම උනේ සැප්තැම්බර් 29 වෙනිදා ඉන්දුනීසියාවේ. චිත්‍රපටයේ IMDb අගය 7ක් වෙනවා. මේක නිෂ්පාදන කරලා තියෙන්නේ 20 වෙනි සියවසේ නරියා. ඒ කියන්නේ 20th Century Fox සමාගම. අධ්‍යක්‍ෂණය කලේ Tim Burton කියල කෙනෙක්.

කතාව ගැනත් පොඩ්ඩක් කියන්නම්කො. මේ කතාව ගෙතිලා තියෙන්නේ ජේක් (Asa Butterfield) කියන පිරිමි ළමයෙක් වටෙයි. ජේක් ජීවත් වෙන්නේ වර්තමානයේ. ඒ කියන්නේ 2016 අවුරුද්දේ. ජේක් ව කිසි කෙනෙක් ගණන් ගන්නේ නෑ. එයාගෙ සීයා ඒබ් (Terence Stamp) තරුණ කාලේ ජීවත් වෙලා තියෙන්නේ වේල්ස් වල පිහිටපු පුංචි දූපතක. මේ දූපතේ තියන විශේෂත්වය තමයි අරුම පුදුම ළමයින් වෙනුවෙන් එහෙ පවත්වාගෙන යන ළමා නිවාසය. ළමා නිවාසය බලා ගන්නේ පෙරග්‍රයින් නෝනා (Eva Green) කියල කෙනෙක්. මේ ළමා නිවාසයේ ඉන්න ළමයි සාමාන්‍ය ළමයින්ට වඩා ගොඩක් වෙනස්. සරලවම කියනවා නම් ඒ ළමයින්ට පුදුමාකාර බලයන් තියනවා. ඒ වගේම එයාල කවදාවත් වයසට යන්නේ නෑ. හැමදාම ජීවත් වෙන්නේ එකම දවසක. දවස ඉවර උනාම ආපහු ඒ දවසම ආපහු උදා වෙනවා. උදා වෙනවා නෙමෙයි ඇත්තටම බලෙන් උදා කරවනවා. ඒක නිසා එයාලා හැමදාම ජීවත් වෙන්නේ 1943 සැප්තැම්බර් 2 කියන දවසෙයි.

ජේක් ගෙ සීයා ජේක් පොඩි කාලේ මේ ළමයින් ගැන එයාට කතන්දර වගේ කියලා දෙනවා. සීයා ඉතිං ඒ අය එක්ක ජීවත් වෙලා තියනවනේ. ජේක් ගෙ සීයාටත් බලයක් තියෙනවා. ඒ තමයි අනිත් අයට නොපෙනෙන යක්කු එයාට පේන එක. යක්කු පේන සීයා යකෙක් ගහලා මැරුණට පස්සේ ඒ බලය උරුම වෙන්නේ ජේක් ට. ජේක් පොඩි කාලේ අහපු කතන්දර විශ්වාස කරලා කාලය අතරින් අර දූපතේ තියන ළමා නිවාසයට ගිහිල්ලා අනිත් ළමයින් එක්ක එකතු වෙලා යක්කු එක්ක සටන් කරන හැටි තමයි මේ කතාවෙන් කියවෙන්නේ.

කතාව ඕනවට වඩා කිව්වම ගතියක් නැති නිසා ඔන්න ඔයාල හැමෝටම බලන්න ආරාධනා කරනවා. මුලින්ම කිව්වා වගේ මේක නම් සුපිරි කතාවක්. එහෙනම් තව උපසිරැසියක් අරං එනකල් හැමෝම සතුටින්, විනෝදයෙන් ඉන්න.

ජය වේවා!

 

Click Here කල පසු හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක ලැබෙනු ඇත. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download

| Bluray | x264 | 720p | 930MB |

Direct Download

| Bluray | x264 | 720p | 930MB |

| Bluray | x264 | 1080p | 1.9GB |

අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

One thought on “Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children (2016) | මායා දරුවන්ගේ ලෝකය…

  • September 12, 2019 at 09:44
    Permalink

    puluwan tharam download karanna Openload eke link denna balanna. usersdrive eken download karanna dawas pahakwath yanawa

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!