Paycheck (2003) | ඔබ ඔබේ අනාගතේ දැක්කොත්?

එන්.විජිත අසංක සොහොයුරා විසින් ලියන ලද ලිපිය

එන්.විජිත අසංක වන මගේ හතලිස් හතරවැනි උපසිරැසි නිර්මාණය විදිහට ‍තෝරගත්තෙ 2003 වසරෙදි තිරගත වුනු Action, Mystery, Sci-Fi වර්ගයේ සුපිරි ෆිල්ම් එකකට සබ් එකක්. මේ චිත්‍රපටිය IMDB වල රේටින්ග්ස් 6.3 ක් ලබාගන්න සමත් වෙලා තියෙනවා. මිනිත්තු 119 ක් පුරා දිවෙන මේ ෆිල්ම් එක අධ්‍යක්ෂණය කරලා තියෙන්නෙ  John Woo නම් අධ්‍යක්ෂවරයා විසිනුයි.

මේ චිත්‍රපටියෙ ප්‍රධාන චරිතය රඟපාන්නෙ අපි හැමෝම දන්න Armageddon, Pearl Harbor, Daredevil, Argo, Runner Runner සහ Batman v Superman: Dawn of Justice වැනි සුප්‍රසිද්ධ චිත්‍රපටි රැසක රඟපාන සුපිරි නළුවෙක් වන Ben Affleck සහ Batman & Robin, Gattaca, My Super Ex-Girlfriend වැනි සුප්‍රසිද්ධ චිත්‍රපටිවල රඟපාන Uma Thurman නම් නිළියයි. ඊ‍ට අමතරව Aaron Eckhart, Paul Giamatti සහ Colm Feore වැනි නළු නිළියනුත් මෙම චිත්‍රපටියෙ රඟපානවා.

මයිකල් ජෙනින්ග්ස් (Ben Affleck) කියන්නෙ එක්තරා ආයතනයක වැඩ කරන ඉංජිනේරුවෙක්.  එක්තරා රහසිගත කටයුත්තක් කිරීම වෙනුවෙන් ඔහුට ඩොලර් මිලියන 100 ක් ලැබෙන්න නියමිතයි. එහෙත් සේවා ගිවිසුම අනුව එම යන්ත්‍රය නිර්මාණය කරන වසර 03 ඇතුළත සිදුවන දේවල් ඔහුගෙ මතකයෙන් මකා දානවා. කටයුත්ත අවසානයේ ඩොලර් මිලියන 100 ලබාගැනීමට බැංකුවට යන ඔහුට එම ඩොලර් මිලියන 100 වෙනුවට ලැබෙන්නෙ කිසිම වටිනාකමක් නැති භාණ්ඩ කිහිපයක් සහිත ලියුම් කවරයක් විතරයි. ඒක තමන් වෙත එවාගෙන තියෙන්නෙත් මයිකල්මයි. ඉතිං මොකද්ද මේ හතරබීරී කථාව? මේ කියපු නොවටිනා දේවල්වල කිසිම වැදගත්කමක් නැද්ද? එසේ වැදගත්කමක් නැත්නම් ඒ වෙනුවෙන් මයිකල් ඩොලර් මිලියන 100 ක් අතෑරලා දාන්නෙ ඇයි? ඔහු හදන යන්ත්‍රය මොකද්ද? මේවා දැනගන්න නම් චිත්‍රපටය නරඹන්න සිද්ධ වෙනවා. ඉතින් මේ සුපිරි චිත්‍රපටියත් නරඹලා ඉවර වුණාට පස්සෙ සබ් එක ගැන ඔයාලගෙ කමෙන්ට් එකක් දාන්න අමතක කරන්නත් එපා කියලා මතක් කරනවා. මේක බොහොම කුතුහලය පිරිච්ච චිත්‍රපටියක් නිසා ඔබ හැම එය ඉතා හොඳින් රසවිඳියි කියලා හිතනවා.

මගේ මේ සබ් එකත් පළකිරීම ගැන බයිස්කෝප් ටීම් එකට ස්තූති කරනවා. ආයෙත් තව ෆිල්ම් එකක සබ් එකක් එක්ක ඉක්මනින්ම හමුවෙමු. එතෙක් ආයුබෝවන්….!

Esha(W.I.D.P) සොයුරිය විසින් ලියා තිබූ ලිපිය

බයිස්කෝප් සිංහලෙන් අඩවියට ලිපියක් ලියන්න ගොඩාක් ආසාවෙන් හිටියත් වෙලාවක් තිබුනේ නෑ. ඉතින් වෙලාවක් ලැබුන ගමන් මං මගෙ පළවෙනි ලිපිය ලියුවා. මේක පරණ වුනාට ගොඩාක් ලස්සන කතාවක්. විද්‍යා ප‍්‍රබන්ධයක්. මෙහි ප්‍රධාන චරිතයට පණ පොවන්නේ Ben Affleck. මෙම චිත්‍රපටිය IMDb රේටින් එක 6.1 අගයක් ලබාගෙන තියෙනවා.

කථාව මෙන්න මෙහෙමයි…
Jennings(Ben Affleck) විද්‍යාත්මක උපකරණ නිපදවන ඉන්ජිනේරුවෙක්. ඔහු නිපදවනවා නවීන තාක්ෂණික විද්‍යාත්මක උපකරණ යම් අයතනයක් වෙනුවෙන්. ඉන්පසු එම ආයතනයෙන් උපකරණය නිපදවු කාලය තුල මතකයන් ඔහුගෙ මනසින් මකා දමනවා.ඒ සදහා ඔහු මුදල් ලබගන්නවා. එක් අවස්ථාවක ඔහු විශාල ව්‍යාපෘතියකට බැඳෙනවා වසර 3කට. මේක ආරම්භයේදීම ඔහුගෙ මතකයන් මැකී යන යමක් ඔහුගෙ ශරීරයට එන්නත් කරනවා. ඔහු නැවත වසර 3කට පසු ව්‍යාපෘතිය නිමාවී ආවිට ඔහු මුහුන දෙන දේවල් සමග ඔහුට තේරෙනවා ඔහුව අදාල ආයතනයෙන් රවටා ඇති බව. නමුත් ඔහුට කිසිවක් මතක නෑ. තවද ඔහුගේ ජීවිතයට මරණ තර්ජන එල්ලවෙනවා. මේ සමගම ඔහුට ලැබෙනවා ඔහු විසින්ම ඔහුගෙ නමට එවන ලද පාර්සලයක්. මේකේ තියෙන්නේ අව්කණ්ණාඩියක්, Bottle of Hair spray, යතුරක්, සිගරට් පෙට්ටියක් වගේ පුංචි දේවල් ටිකක්. ඉතින් මේ පාර්සලය ඔහුට ප්‍රහේලිකාවක් වුනත් ඔහුටම නොදැනී මේ තුල ඇති දේවල් ඔහුට සෑම අවස්තාවකදීම කරදර වලින් බේරෙන්න උදවු වෙනවා. ඒ වගේම මේ කතාව තුල ලස්සන ආදර කතාවක් යනවා. Jennings ආදරෙන් බැ‍දෙනවා Biologist කෙනෙක් වන Rachel සමග. මේ ආදරයත් සමග තමයි කතාව අවසානය දකින්නෙත්.

ඔහු පහුගිය අවුරුදු 3දී නිපදවුයේ කුමක්ද? ආනාගතයෙදී අවශ්‍ය වෙන දේවල් ඔහුට ඔහු විසින්ම තැපැල් කලේ කොහොමද? ඔහු මේ ප්‍රහේලිකාව විසදන්නේ කොහොමද? ඔහුගෙ ආදරයට මොකක්ද වෙන්නේ? ඔහුව මරන්න හදන්නේ කවුද? ඇයි? ඔහුගෙ ජීවිතය බේරෙයිද? මේදේවල් දැනගන්න නම් චිත්‍රපටිය බලන්න…

මේක අවසානය දක්වාම කුතුහලය පිරුනු ලස්සන කතාවක්. බලලාම කියන්නකෝ. ටිකක් පරණ නිසා seeds ටිකක් අඩු ඇති කලබල නැතුව බාගෙන බලන්න. කථාව නියමයි.

 

Click Here කල පසු හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක ලැබෙනු ඇත. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download

| Bluray | x264 | 720p | 700MB |

Direct Download

| Bluray | x264 | 720p | 700MB |

අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!