Azaad (1955) | ඉන්දීය හින්දි සිනමාවේ පැරණි ජනප්‍රිය සිනමාපටයක් නැරඹීමට ආරාධනා!

මෙය පැරණි හින්දි සිනමාවේ ජනප්‍රියතම සිනමාපටයකි. IMDb සිනමා දර්ශකයේ 6.8 ක ඉහළ අගය කිරීමක් පවතින, සංගීතාත්මක සුවිශේෂ සිනමා නිර්මාණයකි. මෙහි කතා සාරාංශය වන්නේ මව සහ පියා නොමැති “ශෝභා” නමැති තරුණිය පොහොසත් පවුලක තම නැන්දනිය සහ මාමණ්ඩිය යටතේ හැදී වැඩේ. ඇය කුඩා කාලයේ දීම මෙම නැන්දනියගේ පුත්‍රයා වන “කුමාර්” ට අනාගතයේදී ඇයව විවාහ කරදීමට තීරණයක් ගෙන තිබුණත්, ඔහු කුඩා කාලයේදීම අතුරුදහන් වේ.

කාලයාගේ ඇවෑමෙන් ඇය තරුණ වියට පත් වේ. මෙම කාලයේදී “අසාද්” නමින් මංකොල්ලකාරයෙක් පිළිබඳව ජනතාව අතර භීතියක් ඇතිවේ. නගරය පුරා මංකොල්ල කෑම් සිදුවන අතර මිනී මැරුම් සිදුවෙන බවට ද ආරංචි පැතිරේ. නමුත් පොලිසියට මොහුව සොයාගැනීමට අපහසුතත්වයක් ද පවතී. මේ අතර ශෝභාව මංකොල්ලකරුවන් පිරිසක් පැහැරගෙන යයි. ඇයව රැගෙන යන්නේ, ශෝභා පිළිබඳව බලාපොරොත්තුවෙන් සිටින “සුන්දර්” නමැති පුද්ගලයා වෙතටයි. නමුත් අතරමඟ දී තවත් කොල්ල කල්ලියක් විසින් ඔවුන්ට පහර දී ශෝභාව නැවත පැහැරගෙනයයි. ඔවුන් ශෝභාව රැගෙන යන්නේ “අසාද්” වෙතටයි. මෙහි දී අසාද් සහ ශෝභා අතර ආදරයක් හට ගනී. පසුව අසාද් විසින් ඇයව නැවත නිවසට භාර දෙයි.

“රහීම් ඛාන්” නමින් ධනවත් වැඩිහිටි පුද්ගලයෙක් මෙම නගරයේ වාසය කරන අතර, ඔහු විසින් ශෝභාව නිවසට භාර දුන් බවට පොලිසියට තොරතුරු ලැබේ. පසුව ඔහු ගැන රහසක් හෙළිවන අතර ඔහු ද්විත්ව චරිතයක සිටින කෙනෙක් ලෙස හෙළිවේ. එසේම අසාද් යනු දුප්පත් ජනයාට හිතවත් කෙනෙක් ලෙසත්. “සුන්දර්” විසින් මේ සියළු දෙය සිදුකළ බවත් පොලිසිය සොයා ගනී. මෙසේ ගලායන කතාව අවසානයේ “කුමාර්” හමුවී ශෝභාව ඔහුට විවාහකර දීම සිදුවේවි ද? දිලිප් කුමාර්, මීනා කුමාරි සහ ප්‍රාන් ක්‍රිෂන් ප්‍රධාන චරිත නිරූපනයට දායක වි සිටින, කුතුහලයෙන් පිරි සංවේදී කතා පුවතක් රැගත් හින්දි චිත්‍රපටයකි. මෙය ද ශ්‍රී ලංකාවේ ඉතාමත් ජනප්‍රිය වූ චිත්‍රපටයකි. එමෙන්ම මෙහි ඇතුළත් හින්දි ගීත දැනට ද ශ්‍රී ලංකාවේ ඉතා ජනප්‍රියව පවතී. මෙම ගීතවල තනු ආශ්‍රයෙන් නිර්මාණය කළ සිංහල ගීත කීපයක්ම ඇත.

Click Here කල පසු හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක ලැබෙනු ඇත. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Direct Download

| Youtube | x264 | 720p | 717MB |

අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!