Alita: Battle Angel (2019) | මතකයන් සොයා යන රණශූරිය…[ Bluray Updates ]

මේ සලරුවේ රේටින් ගැන ගැන කියනවා නම් මේ වෙද්දි මනාප 51694 ක් ලබාගනිමින් IMDb දර්ශකයේ 7.6/10 ක අගයක් සහ කුණු තක්කාලි දර්ශකයේ 59% මනාප ප්‍රතිශතයක් ලබාගැනීමට Alita: Battle Angle සමත් වී තිබෙනවා. ඒවගේම තමයි ඇමෙරිකානු ඩොලර් මිලියන 200ක නිෂ්පාදන පිරිවැයක් දරා නිපදවූ මේ සලරුව මේ වන විට ඇමෙරිකානු ඩොලර් මිලියන 400ක වාර්තාගත ආදායමක් ලබාගනිමින් බොක්ස් ඔෆිස් වාර්තා අතරට එකතුවී හමාරයි.

ඉදිරි අනාගතය ගැන සිනමා සිත්තමක් අපි වෙත තිළිණ කිරීමෙදී බෙහෙවින්ම දක්නට ලැබෙන්නෙ එහි ඇති වාතාවරණය සහ තාක්ෂණය නිසාවෙන් මෙම ලෝකයට සිදුවන බලපෑමයි. එසේම පවතින සමාජ පංති ක්‍රමය ඔස්සේ මිනිස් ප්‍රජාව බලවතුන් සහ දුගීන් වශයෙන් කොටස් දෙකකට වෙන්කෙරෙනවා.වර්ෂ 2563, මහා සංග්‍රාමයක් නොහොත් චිත්‍රපටයේ දී නම් “බිඳවැටීම” සිදුවී වසර 300 ක් ගත වී හමාරයි. ලෝකයෙ හැම අතකම සිටින කිසිම පිළිසරණක් නැති මිනිසුන් “කම්හල් නගරය” වෙත පැමිණෙනවා. ඩොක්ටර් ඊඩෝ මෙම අසරණ වූ මිනිසුන් හට දීප්තිමත් පහනක් වැනි අයෙක්. ඒ මොකද කියනවා නම් ඔහු ඒ සෑම අයෙක්ටම වසර ගණනාවක් මුළුල්ලේ තමන් ලබාගත් දැනුම මඟින් ඔහුට හැකි උපරිම ආකාරයෙන් උපස්ථාන කරන නිසායි. දවසක් ඔහු මෙලෙස අසරණ වූ අයට උදව් කිරීමට අවශ්‍ය දෑ සෙවීම සඳහා කසළ ගොඩට ගිය අවස්ථාවේදී දකිනවා එක්තරා සයිබ්‍රෝග් ( සයිබ්‍රෝග් කෙනෙක් යනු අර්ධ මනුශ්‍ය අර්ධ යාන්ත්‍රික ලෙස හඳුන්වන අයයි) කෙනෙක්ගෙ හිසක්. නමුත් ඇයට ඒ මොහොත වෙද්දිත් පණ තියෙනවා. ඔහු ඇය මතින් බලාපොරොත්තුවක් දකිනවා. ඉතින් ඔහු මෙලෙස සුන්බුන් වූ සයිබ්‍රෝග් ව නැවත ක්‍රියාකාරී තත්වයට අරගත්තත් ඔහුට මැය කොහෙන් ආවාද, ඇයගෙ ඇත්තම නම මොකද්ද කියල කිසිම අදහසක් නැහැ. නමුත් ඔහු දන්නව ඇය හුගක් බලසම්පන්න කෙනෙක් බව. මොකද ඇයගෙ හදවතට පුළුවන් වෙනවා මුළු “කම්හල් නගරයටම” අවශ්‍ය කරන බලය ලබාදෙන්න. නමුත් ඊඩෝට ඇය දැකුමෙන් මෙම කුරිරු ලෝකයෙදී නපුර මඟින් මිය ගිය ඔහුගෙ දුවව මතක් වෙනවා. ඉතින් ඔහු නව බලාපොරොත්තුවක් සමඟ ඇයට ඇලීටා කියන නාමය ලබාදෙනවා. ඉතින් මේ ඇලීටාට ඒ කුරිරු ලෝකයෙදී ගොඩක් දේවල් වලට මුහුණ දීමට සිදුවෙනවා. ඇයට මෙලෙස මුහුණදීමට සිදුවන කටුක අත්දැකීම් සහ ඇයට කිරීමට සිදුවන කැපකිරීම් ගැන තව දුරටත් දැනගන්න නම් මේ සලරුව බලන්නම වෙනවා…

 හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක් කරන්න. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download

| Bluray | x264 | 720p | 1GB | YTS

Direct Download

| Bluray | x264 | 720p | 890MB |

| Bluray | x264 | 720p | 1GB | YTS |

| Bluray | x264 | 1080p | 2GB | YTS |

| Bluray | x265 | 720p | 890MB |

අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

One thought on “Alita: Battle Angel (2019) | මතකයන් සොයා යන රණශූරිය…[ Bluray Updates ]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!