Ben-Hur (2016) | ද්‍රෝහී වූ සහෝදරත්වය…

කොහොමද කට්ටියට. හොදින් ඇතිනේ. ඔන්න එහෙනම් ටික දවසකට පස්සේ ෆිලුමක් තමයි අරන් එන්න ලෑස්තිය මේ. කාලෙකට කලින් බාරගත්ත එකක් කෙලින්ම ආවේ බ්ලුරේ කොපිය නොවෑ මේකේ. ඒකෙන් සබ හදන්නත් වුනේ ඉක්මනටම. හරි එහෙනම් අපි කතාව ගැන බලමුකෝ.

මේ සිනමාපටයට පාදක වෙන්නේ ben hur- Tale of the christ කියන නමින් lew Wallace නම් කතුවරයා විසින් 1880 වර්ෂයේ රචිත ග්‍රන්ථයක්. සිනමාපටයේ නම ben hur. 1959 වර්ෂයෙත් මේ නමින්ම සිනමාපටයක් ඇවිත් තියෙනවා. මම නම් බලලා නැහැ හැබැයි. ඉතින් 2016 වසරේ යලිත් ඒ නමින්ම සිනමාපටයක් එළිදැක්වෙනවා. අපි බලමු සිනමාපටය ගැන තොරතුරු ටිකක්.

මුල්ම තිරගතවීම ආරම්භ කරන්නේ 2016 වසරේ අගෝස්තු 18දින බ්‍රසීලයෙන්. මේ වන විට IMDB දර්ශකයේ 5.7ක අගයක් ලබා තිබෙන මෙම සිනමාපටය ඇමරිකානු ඩොලර් මිලියන 94.1ක් ඉපයීමට සමත්ව තිබෙනවා. ජැක් හූස්ටන් බෙන් හර් ලෙසත්, මෝගන් ෆ්‍රිමන් ඉල්ඩ්‍රීම් ලෙසත්, ටෝබි කෙනෙල් මිසාලා සේවර්ස් ලෙසත් ප්‍රධාන චරිත නිරුපනය කරනවා.

රෝම අධිරාජ්‍යය. ගොඩ නැගෙන්නේ ලේ සහ භීතිය මතින්. ඔවුන්ගේ රාජ්‍යය ව්‍යාප්ත කරගැනීමට කිසිදු වරදක් නොකළ ශිෂ්ටාචාරයන් සහමුලින්ම වනසා දැමු අධිරාජ්‍යයක්. ඔවුන් එසේ සිය ග්‍රහණයට නතු කරගත් රාජ්‍යයක් තමයි ජෙරුසලම. ආන්න ඒ ජෙරුසලමේ තමයි බෙන් හර් ජිවත්වෙන්නේ. ජූදා බෙන් හර් කියන්නේ කුමාරයෙක්. ඔහුට ඉන්නවා මිසාලා සේවර්ස් කියලා හදාගත්ත රෝමානු ජාතික සහෝදරයෙක්. සහෝදරයන් දෙන්නා එකමුතුව සමගියෙන් හිටියත් මිසාලාට ඕනේ වෙනවා තමන්ටම කියලා නමක් හදාගන්න. ඉතින් ඔහු රෝමානු හමුදාවට එකතු වෙනවා. මිසාලා ගියාට පස්සේ ජෙරුසලම පාලනය වෙන්නේ රෝම පාලනයෙන්. බෙන් හර් ඔවුන්ට ඔලුව නවාගෙන පාඩුවේ ජිවත්වෙන කුමාරයෙක්. ඉතින් කාලෙකට පස්සේ මිසාලා ආයෙමත් එනවා. ඒ එන්නේ නිකම් නෙවෙයි රෝම සේනාවේ කැප්ටන් කෙනෙක් වෙලා. ඔහු එන්නේ පොන්ටස් පයිලේට් කියන සෙනවියාට ආරක්ෂාව සපයන්න. බෙන් හර් පොරොන්දු වෙනවා නගරයේ කවුරුවත් ඔහුට පහරදීමක් කරන්නේ නැහැයි කියලා. නමුත් බෙන් හර්ගේ නිවසින්ම තමයි පහරදීම එල්ලවෙන්නේ. ඉතින් මේක නිසා බෙන් හර් ඇතුළු පවුලේ හැමෝටම දඩුවම් විදින්න වෙනවා. දඩුවම් නියම කරන්නෙත් තමන්ගේ සහෝදරයා වුන මිසාලා සේවර්ස්. හර් පවුලේ කාන්තාවන් ඝාතනය කරන්න නියම කරලා ජූදාව නැව්වල වහල් සේවයට යවනවා.

ඉතින් අවුරුදු ගානක් වහලෙක් වෙලා ඉන්න ජූදා අවුරුදු ගානකට පස්සේ ආයෙම ජෙරුසලමට එනවා තමන්ට ද්‍රෝහිවුන සහෝදරයාගෙන් පලිගන්න. ඉතින් අපි බලමු ඔහු කොහොමද රෝම සේනාවට විරුද්ධ වන්නේ? තමන්ගේ සොයුරාගෙන් පළිගන්නේ කොහොමද? ඒකට ඔහුට මොනවගේ දේවල් කරන්න වෙයිද? කවුද ඒකට උදව් කරන්නේ? පවුලේ අය හැමෝම මැරිලද? යන දේවල් කොහොම සිද්දවෙයිද කියලා. ආ තව ටිකෙන් අමතක වෙනවා. කතාවේ ක්‍රිස්තුස් වහන්සේ ගැනත් පෙන්නනවා.

හොදයි එහෙමනම්. කට්ටියට බාගෙනම බලන්න කියලා ආරාධනා කරමින් මං සමුගන්නවා. ලිපිය අවුල් වගේනම් ගණන් ගන්න එපා මේක ලියන්නේ යක්කු ගස් නගින වෙලාවත් පහු කරලා නිදි මරගාතේ. ඒ නිසා කමෙන්ටුවක් දැම්මා කියලා අපේ අමනාපයක් නැහැ හොදේ.

 

Click Here කල පසු හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක ලැබෙනු ඇත. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download

| Bluray | x264 | 720p | 910MB | YTS

Speed4up ලින්ක් බාවිතා කිරීමට නම් ඔබට ඇඩ් බ්ලොක් ඉවත් කිරීමට (ad blocker disabled) සිදුවනු ඇත.  ඩවුන්ලෝඩ් කිරීමේදී ගැටලුවත් ඇති වූවහොත් How to download from speed4up යන ස්ථානය ක්ලික් කර බලාගන්න පුළුවන්. 

Direct Download

| Bluray | x264 | 720p | 910MB | YTS

| Bluray | x264 | 720p | 910MB |

| Bluray | x264 | 1080p | 1.9GB | YTS

අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

2 thoughts on “Ben-Hur (2016) | ද්‍රෝහී වූ සහෝදරත්වය…

  • June 28, 2019 at 20:37
    Permalink

    Good luck bro…….

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!