Ayogya (2019) | යුක්තියට යට වූ අධමයා !

ආයුබෝවන් යාළුවනේ ටික දවසක් ගියා ඉතින් සබ් එකක් අරගෙන එන්න පුද්ගලික වැඩ වගයක් නිසා.මේ ෆිලුම මට අරගන්නවද කියල අහපු සිසිල ප්‍රසාද් සොහොයුරාට.

පළමුවෙන්ම මම ස්තූතිය පුද කරනවා. 2019 මැයි 10 වෙනි දින තිරගතවීම ආරම්භ කරන ලද Action, Drama ගණයට අයත් IMDb දර්ශකයේ 6.6ක් අරගෙන තියෙන දමිළ සිනමාවේ තවත් ප්‍රසිද්දම නළුවකු වන විෂාල් තවත් පොලිස් චරිතයකින් දයක වෙලා තියෙන චිත්‍රපටයක්. Sandakozhi 2 (2018), Irumbu Thirai (2018), Villain (2017), Thupparivaalan (2017), Kaththi Sandai (2016) මෑතක විෂාල් රගපෑ චිත්‍රපට කිහිපයක්. මීට අමතරව තවත් පරණ නළුවකු වන Parthiban මෙහි මැර චරිතය නිරූපණය කරනවා.පැය 2 කුත් විනාඩි 28 ක් දිග හැරෙන ෆිලුමේ කතා විස්තරය ටිකක් බලමු.

පොඩි කාලේ ඉදන්ම අනාථයෙක් විදියට හොරකම් කරමින් හැදී වැඩුණ කර්නන් දවසක්දා කෙනෙක් වෙනුවෙන් හොරකම් කරලා පොලීසියට මාට්ටු වුණාට පස්සේ ඒ කෙනත් ඇවිත් පොලීසියට පගාව දීලා තමන්ගෙ කොල්ලො ටික බේරගන්නවා දැකල කර්නනුත් හිතා ගන්නවා කවදා හරි දවසක පොලිස් කාරයෙක් වෙනව කියල,මොකද නිළ ඇදුම දාගෙන ඕනෙම ජරා වැඩක් කරල සල්ලි හොයන්න පුලුවන් කියන දේ පොඩි කාලෙදිම කර්නන්ගේ හිතේ කෙටිල තිබුණා.ඒ නිසා කර්නන් පොඩි කාලෙදිම මහන්සිවෙලා තැන තැන දවල් වැඩ කරලා රෑට පාඩම් කරල ඉගෙන ගෙන කොහොම හරි පොලිස් කාරයෙක් වෙන්න උත්සාහ කරනවා.කොහොම හරි 10 වසර අමාරුවෙන් සමත් කරගන්නවා.පස්සෙ උපාධිය ගන්න තව අවුරුදු ගාණක් යයි කියල හිතල කොහොම හරි පොලිස් කාරයෙක් වෙන්න ඕනෙ නිසා හොර සහතික හදල ඉන්ස්පෙක්ටර් කර්නන් විදියට පත්වෙලා ගිහින් එයාටම හොරකම උගන්නපු හොර නායකයට කොහොමද හොරකම් කරන්නෙ කියල උගන්වනවා.ඔහොම වැඩ කරගෙන ඉද්දි හදිසියෙම මැරයෙක්ගෙ උවමනාවට කර්නන්ව ගමේ ඉදන් ඇමතියෙක් මාර්ගයෙන් නගරයට මාරු කරනවා. නගරයට ගියපු පළමු දවසෙම මැරයගෙ මල්ලිලා 4 දෙනාව හිරෙන් පන්නන්න වැඩ සිද්ද කරනවා. මේ මැරයත් එක්ක එකතුවෙලා සල්ලි වෙනුවෙන් කරන්න පුලුවන් හැම අසික්කිත වැඩක්ම කරගෙන ඉන්නවා.

ඔයාල දන්නවා මම වැඩිය විස්තර කරන්න කැමති නෑ කියල,ඉතින් කෙටියෙන් කියන්නම්. පොලීසියේ වැඩ කරගෙන ඉන්න ගමන් ගැහැණු කෙනෙක් කියනවා එයාගෙ දුව දවස් දෙකක් තිස්සේ අතුරුදහන් වෙලා කියල.ඒක කියල දවස් දෙක තුනකට පස්සේ ඒ ගෑණු කෙනා ඇවිත් ආපහු ඒ ගැන අහපුවාම ඉනස්පෙක්ටර් කර්නන් කියනව ඒ දවසෙම තවත් කොල්ලෙක් අතුරුදහන් වෙලා තියෙනවා, ඒ දෙන්නම පැනල ගිහින් කියල.මේක විශ්වාස කරල ඒ ගෑණු කෙනා යන්නට යනවා. ඔය අතරේ කර්නන් සත්තු ඇති කරන කෙල්ලෙකුට පෙම් බදිනවා.මෙයාගෙ උපන් දිනේදී වෙන කෙනෙක්ගෙ බයික් එකක් අරගෙන ගිහින් කෑම ගන්න සූදානම් වෙන අතරේ කර්නන්ගෙ කෙල්ල, සින්දුව පැහැර ගෙන මරන්න තැත් කරනවා .ඒ වෙන කවුරුත් නෙමෙයි. අර මැරයා කාලිරාජන්මයි. පස්සෙ තමයි දැනගන්නෙ ඒ සින්දු නෙමෙයි අර බයික් එකේ ආව කෙල්ල කියල රැවටිලා සින්දුව උස්සල තියෙන්නෙ කියල.ඒ කිව්වත් කර්නන් සින්දුට තියෙන ආදරේට කාලි රාජන්ගෙ සගයන්ට ගහනවා. පස්සෙ සින්දු කියනවා එයා ඉල්ලපු උපන්දින තෑග්ග විදියට කාලිරාජන්ව මරන්න යන කෙල්ලව බේරල දෙන්න කියල.ඉතින් මොනා කරන්නද. කර්නන් කොහොම හරි කාලිරාජන් මරන්න යන කෙල්ලව බේරගන්නවා. ඊට පස්සෙ ඒ කෙල්ල,සන්ධ්‍යා… එයා කියන කතාව තමයි චිත්‍රපටයේ හැරවුම් ලක්ෂ්‍යය.එහෙනම්… ඉතුරු ටික ෆිල්ම් එක බලලම හොයාගන්න කියල හැමෝටම කියන ගමන්..

කලින් වතාවල විඩියෝ එකට සබ් එක ගැලපුනේ නැති අයටත් එක්කම ආයෙත් කියන්නම්. සබ් එක අරගෙන ඒකෙ තියෙන නමට ෆිලුම හොයාගෙන බලන්න කියල කරුණාවෙන් ආරාධනා කරනවා. අදහස්, යෝජනා, චෝදනා, ඔක්කොම එවන්න..

ආයෙ ෆිලුමකින් මුණ ගැහෙමු.

Click Here කල පසු හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක ලැබෙනු ඇත. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download

| HDRIP | x264 | 1CD | 700MB | 

Speed4up ලින්ක් බාවිතා කිරීමට නම් ඔබට ඇඩ් බ්ලොක් ඉවත් කිරීමට (ad blocker disabled) සිදුවනු ඇත.  ඩවුන්ලෝඩ් කිරීමේදී ගැටලුවත් ඇති වූවහොත් How to download from speed4up යන ස්ථානය ක්ලික් කර බලාගන්න පුළුවන්. 

Direct Download

| HDRip | x264 | ESub | 200MB |

| HDRip | x264 | ESub | 400MB |

| HDRip | x264 | ESub | 700MB |

| HDRip | x264 | 720p | 1.4GB | 

| HDRip | x264 | 1080p | 2.8GB |

| HDRip | x265 | 720p | 890MB |

| HDRip | x265 | 1080p | 1.6GB |

අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

3 thoughts on “Ayogya (2019) | යුක්තියට යට වූ අධමයා !

 • June 28, 2019 at 16:26
  Permalink

  Yariyaan 2014,junooniyat 2016,sense8 christmas special 2016 link dennako …………………………..

  Reply
  • July 13, 2019 at 21:12
   Permalink

   Hari, dennam machan.

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!