The Passion of Joan of Arc (1928) AKA La passion de Jeanne d’Arc | ගලවා ගනු මැන මා, දෙවිඳුනි….!

මේ උත්සාහය කාලයේ වැලි තලාවෙන් වැසී ගිය මුත් ලෝක ඉතිහාසයේ නමක් රැන්දූ විශිෂ්ට සිනමා සිත්තම් කීපයකටම උපසිරැසි රැගෙන ඒමටයි. දෙබස් අඩුවෙන් තිබුනත්, ඒවාටත් උපසිරැසි නිර්මාණය කලේ කාලය කියන ඉලක්කම් දින වකවානු අතරේ සැගව ගිය මෙවන් විශිෂ්ට නිර්මාණ නැවතත් සිනමාලෝලීන්ගේ මතකයට රැගෙන ආ යුතු වූ නිසාවෙන්මයි. හොඳ සිනමා නිර්මාණයක්, හොඳ කතාවක් කිසිම දවසක වයසට යන්නේ නෑ…. ඕල්ඩ් ඊස් ගෝල්ඩ් කියන්නෙ ඒ නිසයි. මේ උත්සාහය කාලයේ වැලි තලා අතරේ මැකී ගිය එවන් විශිෂ්ට සිනමා සිත්තම් කීපයකටම නැවත පන දීමටයි. එහි දෙවන අදියර ලෙසින් මෙසේ විශිෂ්ට වූ සිනමා සිත්තමක උපසිරැසියක් ඔබ වෙතට ගෙන එනු ලබනවා…

මේ අපූරු සිනමා සිත්තම Imdb වර්ගීකරණයට අනුව 8.1ක් ලබා ගනිමින් එහි හොඳම සිනමා සිත්තම් 250 අතුරින් 216 වන ස්ථානය වෙන් කර ගෙන ඇතුවාක් පමණක්ම නෙවෙයි rotten Tomatoes වර්ගීකරනයේ දිනා ගෙන ඇති අගය 98%ක්.ඒ වගේම මේ සිනමා සිත්තම ලොව වටා සිනමා සම්මාන උළෙලවල් හිදී සෑහෙන වතාවක් සම්මානයට පාත්‍ර වෙලත් තියෙනවා. මේ සිනමා සිත්තම සැලකෙන්නේ එදා මෙදා තුර ඉතිහාසයේ නිපදවුන විශිෂ්ටතම සිනමා සිත්තමක් හැටියටයි. මේ සිනමා සිත්තම නිර්මාණයේදී කිසිදු නලුවෙකුගේ හෝ නිළියෙකුගේ මුහුණු වලට කිසිදු ආකාරයක මේක් අප් භාවිතයක් සිදු කර නැහැ. මොකද අධ්‍යක්ෂකතුමාට අවශ්‍ය වෙලා තියෙන්නෙ 100%ක්ම ස්වාභාවිකවම මුහුණේ සියලු හැඟීම් ඉරියව් සිය කැමරා කාචයේ සටහන් කර ගැනීමටයි. ඒ වගේම ඒ යුගයේදී වෙනස්ම ආකාරයේ කැමරාකරණ අත්දැකීමක් වූ සමීප රූප රාමු (Close Ups) හරහා අධ්‍යක්ෂකතුමා ඒ මුහුණු වල දැක්වෙන හැඟීම් යොදා ගනිමින් අපේ හැඟීම් සමග මොනතරම් නම් අපූරුවට සෙල්ලම් කරනවාද යන්න විඳ ගන්නටයි මේ ආරාධනය. දැන් හිතාගන්න පුලුවන්නෙ මේක කොහොම සිනමා සිත්තමක්ද කියලා. වාසනාවන්තයෝ නරඹත්වා…..

මේ සිනමා සිත්තමේ කතාව කියන එක නං හරිම අමාරු වැඩක්. මොකද මේක නරඹලා මිසක් කියවලා රසවිඳින්න පුලුවන් ජාතියේ සිනමා සිත්තමක් නොවෙන නිසා. මේ සිනමා සිත්තම නිර්මාණය වෙලා තියෙන්නේ ප්‍රංශ ජාතික වීරවරියක් වූ ආර්ක් හි ජෝන් එහෙමත් නැත්තං ජෝන් ඔෆ් ආර්ක් ජීවග්‍රහයෙන් අල්ලා ගැනීමෙන් පසුව සිදුකල, අවසානයේ ඇයට මරණීය දණ්ඩනය හිමි කර දෙමින් අවසන් වූ ඉතිහාසයේ සිදු වූ අපකීර්තිමත්ම නඩු විභාගයක වූ සැබෑ ලිඛිත සාක්ෂි මතයි. ආපහු වතාවක් මතක් කරන්නම් මේ සිනමා සිත්තම පුරාවටම නලු නිළියන්ගේ මුහුණු වල ඉරියව් හැඟීම් හොදින් බලා ඉන්න. රසවිඳින්න…. ඔබට වෙනස්ම සිනමා රසවින්දනයක් උරුම කර ගැනීමට වාසනාව ලැබේවි.

Click Here කල පසු හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක ලැබෙනු ඇත. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download

| BluRay | x264 | 1080p | 1.3GB |

Speed4up ලින්ක් බාවිතා කිරීමට නම් ඔබට ඇඩ් බ්ලොක් ඉවත් කිරීමට (ad blocker disabled) සිදුවනු ඇත.  ඩවුන්ලෝඩ් කිරීමේදී ගැටලුවත් ඇති වූවහොත් How to download from speed4up යන ස්ථානය ක්ලික් කර බලාගන්න පුළුවන්. 

Direct Download

| BluRay | x264 | 720p | 700MB |

අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!