Pazhani (2008) | සහෝදරිය වෙනුවෙන් පණ වුනත් දෙමි

පලනිවේලු (භාරත්) සිරගෙදරින් නිදහස් වන පුද්ගලයෙකි. ඔහු සිරගෙදරදී තම නම වෙල්ලියන් ලෙස සිටියත් ඔහුගේ ඇත්ත නම පලනිය. ඔහු හිරෙන් නිදහස් වී එන අතර ඔහු දෙවියන්ගෙන් ඉල්ලා සිටින්නේ තමන්ට තමන්ගේ සොයුරියසොයා දෙන ලෙසය. කුඩා කාලයේ සිදුවු මිනීමැරුමක් නිසාවෙල් වෙල්ලියන් හිර ගෙරට නියමි වී වසර ගනාවකින් පසුමෙසේ පැමිනෙති. එම මොහොතේම තමාගේ සොයුරියව දක්නා මොහුට දෙවියන්ගෙන් ඉල්ලු පොරොන්දුව ඉටුවිය. නමුත් දින ගණනක් සොයුරියගේ සැමියාගේ පසු පස ඇවිටෙමින් ගොස් ඔහු එම ස්ථානයේ රැකියාවක් ඉල්ලා සිටී.. පසුව ඔවුන්ව කරදරයකින් බේරාගන්නා නිසා එම ස්ථානයේ රැකියාවක්ඔහුට ලබා දේ. වසර ගණනාවකින් තම සොයුරා දැක නැති නිසා ඇයට ඔහුව හදුනාගත නොහැකි වෙති. ඔහු තමාගේ නම වෙනස් කර ගනිමින් මෙසේ ටික දිනක් තම සොයුරියගේ නිවසේ බැල මෙහෙවරකම් කරයි. නමුත් පසු දිනක ඒ තම සොයුරා බව ඇය දැනගනී. ඉන්පසු ඔහු ගැන ඇයට ඇතිවන්නේ තරහකි. ඒ තම මව මරා දැමුයේ තම සොයුරා බව ඇය විශ්වාස කරනා නිසාවෙනි.

නමුත් පලනි තම සොයුරිය දමා නොයයිමේ හේතුව නිසා ඇයගේ සැමිය තවත් මොහු ගැන කුපිත වේ. ඔහු ඇයට හොරෙන් වෙනත් බිරිදක් විවාහ කර ගැන්මට යාමේදී එයා පලනි හට දැක පගන්නට ලැබේ. මෙය තම සොයුරිය වෙත දැන්වීමට පලනි කටයුතු කරයි. පසුව බොරු රගපෑමක් මවා තම සොයුරියගේ සැමියා පලනි විසින් ඔවුන්ට පහර දෙන ලදැයි පවසමින් රෝහල් ගත වේ. පසුව දිනක් තම පියා පලනිගේ සොයුරියගේ නිවසට පැමිනෙති. එහිදී ඔහු අසන්නේ ඇයගෙන් පලනි කොහේ සිටින්නේදැයි කියාය. පසුව ඇය හට තම පියා සිදුවු සිද්ධිය විස්තර කරයි. ඉන්පසු තම සොයුරා නිවැරදි බව තේරැම් ගන්නා ඇය තම සොයුරා හට මෙතෙක් කරන ලද ක්‍රියාවන් නතර කර ඔහුගෙන් සමාව ගනී. නමුත් තම සැමියා මැරීමට ඔහුගේ ව්‍යාජ භාර්්‍යාව සැරසෙති. මෙයින් තම සොයුරාත්, තම සොයුරියත් බේරා ගැනීමට පලනිට හැකිවේවිද, අක්ක , මලෝ සහෝදර ප්‍රේමය ජය ගනීවිද කියලා බලන්න ඔයාලට ආරාධනා කරමින්, ඉක්මනින් තවත් උපසිරසියකින් හමුවෙනතුරු ඔබ සැමට දෙවි තෙරුවන් සරණයි..


හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක් කරන්න. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Direct Download

| DVDRIP | x264 | 240p | 398MB |

   

| DVDRIP | x264 | 360p | 750MB |

   

  අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!