Devilman: Crybaby [ E09:10] ඉතිං සමුගන්නම්… (18+)

ඔන්න එහේනම් අද වැඩේ ඉවරයක් කරලා දාන්න යන්නේ.ඒකියන්නේ අද මං ඔයාලට ගෙනාවේ DEVILMAN CRYBABY කතාවෙ අන්තිම කොටස

හොදයි යාලුවනේ Devilman.Crybaby ගැන කියනවනම් මේ ඇනිමේ එක 2018 ජනවාරි 5 වෙනිදා තමයි නෙට්ෆ්ලික්ස් ආයතනයා හරහා විකාශය වෙලා තියෙන්නේ.මේ ඇනිමේ එක 8/10MyAnimeList.net අගයක් අත්කරගෙන තියනවා ඒවගේම imdb මීටරේ 7.6 ක අගයක් අත් කරගෙන තියන්වා,තවද කුණු තක්කාලි අගය 88%අගයක් අරන් තියනවා,google පරිශීලකයන් ගෙන් 95%ක මනාපයක්ද දිනා ගෙන තියන්වා.ඒවගේම මේකේ අධ්‍යක්ෂවරයා වෙන්නේ Masaaki Yuasa මහතා ඒවගේම මෙහෙ සංගීත නිශ්පාදනය කරලා තියෙන්නෙ Kensuke Ushio විසින්.මේ ඇනිමේ එකේ නිශ්පාදනය කරලා තියෙන්නෙ Science Saru කියන චිත්‍රාගාරය තුල.ඉතින් මේ කතාවෙ 55% පමණ ලේ වැගිරීම් වැනි රුදුරු දර්ශන අඩංගු වෙනවා.ඒවගේම තමයි කතාමාලාවෙ 25%ක් විතර වැඩිහිටයන්ට පමණක් වෙන්වූ දර්ශන වගේම දෙබස් අඩංගු වෙනවා.ඉතින් යාලුවනේ මේක පොඩි ලමයි නොබලනවනම් තමයි හොද.😀

හරි එහෙනම් අපි කලින් කොටස පොඩ්ඩක් මතක් කරගමු,අපි දැක්ක කලින් කොටසේ රියෝ ලෝකෙට ඩීමන්ලගේ පැවැත්ම ගැන එලිකරාට පස්සේ මිනිස්සු පිස්සුවෙන් වගේ ඩීමන්ලව හොය හොය පණ තියන හැම දෙයක්ම මර මර යන්න ගත්තා.මේක ගැන අකීරට තිබ්බ චකිතය නිසාම අකීරා රියෝ එක්ක තිබ්බ ඇයිහොදැයිය අවසානෙකට ගෙනාවා.ඇයි තව මිකීගෙ මල්ලි ටාරො ඩීමන් කෙනෙක් වෙලා වෙච්ච වින්නැහිය.ඉතිං ඒ වෙච්ච වැඩෙන් මිකීට එයාගෙ මුලු පවුලම නැති වුනා.මේ හැම දෙයක්ම අස්සෙ ලෝකයේ බලවතුන් න්‍යෂ්ටික යුද්ධෙකට තව පොඩ්ඩෙන් පැටලෙනවා හැබැයි අර අභිරහස් එලිය ඒ හැම දෙයක්ම විසදනවා.ඒ එලිය මොකද්ද කියන එක ගැනත් අද කතාවෙන් දැන ගන්න ලැබෙනවා.කොහෝමින් කොහෝම හරි රියෝ අකීරට බලු වැඩේ කරලා අකීරව ලෝකෙට හෙලි කරනවා තව දෙයක් තියනවා යාලුවනේ මං අවසාන කොටස ගැනනම් මුකුත් කියන්නෑ මොකද කුතුහලේ රසය වැඩි වෙන්න හේතුවෙන නිසා.ඒත් මේ කතාවේ තියන එක හොද දෙයක් තමයි මේ කතාවෙන් මිත්‍රත්වය,පවුල,ආදරය,කියන දේවල් වල වටිනා කම හොදටම කියලා දෙනවා.මේ කොටස බැලුවාම ඒක හැමෝටම තේරෙයි.තවද මේ කතාවෙ ආදරය වෙනුවෙන් කරන කැපකිරීම්,මිත්‍රයෝ මිත්‍රයන් වෙනුවෙන් කරන කැප කිරීම් තමන්ගේ පවුල වෙනුවෙන් කරන කැපකිරීම් ඇත්තටම මනාව පෙන්නුම් කරනවා.ඔයා මේ කතාවත් එක්ක මුල ඉදන් හිටපු කෙනෙක් නම් මේකේ අවසානය ඔයාගෙ ඇසට කඳුලක් ගෙනේවි. තවත් මේවගේ හොද නිර්මාණෙකින් හම්බෙනකන් මාත් සමුගන්නම්.

“ආදරය කරන්න ආදරයෙන් ඉන්න”
-තරිඳු ප්‍රබෝධ

Click Here කල පසු හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක ලැබෙනු ඇත. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download

| WEB | x264 | SKGTV | 4GB | COMPLETE | S01

Direct Download

| WEB | x264 | 480p | 80MB | E09 |

| WEB | x264 | 480p | 73MB | E10 |

අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!