Luka Chuppi (2019) | හැංගිමුත්තන්!!

වසරේ තවත් අති සර්ථක චිත්‍රපටයක් අරගෙන එන්නයි මේ සූදානම. අපි දන්නවා බොලිවුඩය කිව්වම කාන් ත්‍රිත්වය තමයි ගොඩක් අයගේ ප්‍රියතමයන් වන්නේ. ඉන් පසු දක්ශතාවය මත ඉමේජ් එක ගොඩනගාගත්තු නවාසුදීන්, ඉර්ෆාන්, මනෝජ් වගේ නළුවන්ගේ රසිකයන් ඉතිරි කොටසට බෙදෙනවා. ඒ වගේම අක්ශේ රසිකයින්වත් අමතක කරන්නට බැහැ. ඔය හැම එක්කෙනෙක්ම හැරුනු විට නව පරම්පරාව නියෝජනය කරන්නට තවමත් එක්කෙනා දෙන්නා ටිකෙන් ටික වෑයම් කරමින් සිටිනවා. ඒ අතරින් අද බොලිවුඩයේ ඉන්න දක්ශතම නළුවෙක් තමා කාර්තික් ආර්යන් කියන්නේ. ඒ වගේම ඔහු කඩවසම් බවින් ටොප් එකේම ඉන්න කොල්ලෙක් විදිහටත් හදුන්වන්න පුළුවන්. රංගනය පැත්තෙන් ගත්තොත් ඇඟට නොදැනෙන්න රඟපාන නලුවෙක් කිව්වොත් මං නිවැරදියි. Pyaar Ka punchnama (1 සහ 2) මෙන්ම පහුගිය අවුරුද්දේ කෝටි 100කටත් වැඩි ආදායමක් උපයාගනිමින් අති සාර්ථක වුනු Sonu Ke Titu Ki Sweety චිත්‍රපටයේ ඔහුගේ රංගනය ඔබ දුටුවානම් ඔබ කාර්තික්ගේ රංගනයට අනිවාරෙන්ම වශීවන්නට ඇති. එකී කාර්තික් ආර්යන්ගේ මේ වසරේ ආපු තවත් ලස්සනම චිත්‍රපටයක් තමයි Luka Chuppi කියන්නේ. පුවත් වාර්තාකරුවන් දෙන්නෙක් අතර ඇතිවන ආදරයක් වටා ගෙතුනු මේ ලස්සන කතාව සිනමාවට නගන්නේ Laxman Utekar විසින්. මේ වසරේ මාර්තු පලමුවනදා සිට තිරගත වීම ආරම්භ කරපු ධනාත්මක විචාරක ප්‍රසදය මැද්දේ ඉන්දියානු රුපියල් කෝටි 126ක් උපයමින් වසරේ නිකුත් වුනු තවත් සාර්ථකම සිනමා නිර්මාන ගොන්නට එක්වන්නට වූවා.

Kartik Aaryan සමගින් සුරූපී Kriti Sanon තමයි මේ චිත්‍රපටයේ ප්‍රධාන චරිත සඳහා රංගන දායකත්වය සපයන්නේ. ක්‍රිතී ගැන කියනවනම් ඔයාලට මතක ඇති Heropanti චිත්‍රපයයෙන් බොලිවුඩයට පා තබලා ශාරුක් කාන් සමගින් Dilwale චිත්‍රපටයේ රඟපෑමට වාසනාව උදාකරගෙන Raabta, Bareilly Ki Barfi, වගේ චිත්‍රපටි හරහා තරුණ හිත් වශී කරගත්තු ඒ කෙට්ටු සුන්දරිය. එයා තමයි හැන්ඩ්සම් කාර්තික් එක්ක මේ චිත්‍රපටය හැඩ කරන්නේ. Luka Chuppi ක්‍රිතී සහ කාර්තික්ට අමතරව Pankaj Tripathi, Aparshakti Khurana, Vinay Pathak එහෙමත් මේ සඳහා තම වටිනා රංගන දායකත්වය සපයනවා. චිත්‍රපටයේ වැඩ පටන් අරගෙන්නේ 2018 වසරේ අගෝස්තුවේදී Gwalior ප්‍රදේශයෙන්. ඒ වගේම සැප්තැම්බර් මාසයේදී Mathura ප්‍රදේශයේද රූගතකිරිම් කිහිපයක් සිදු කරමින් ඉන්දියානු රුපියල් කෝටි 34ක බජට් එකකින් වැඩ කටයුතු අවසන් කරපු මේ සලරුව Dinesh Vijan නිශ්පාද දායකත්වයෙන්, Milind Jog ගේ සිනමාකරණයෙන් මෙන්ම Tanishk Bagchi, White Noise, Abhijit Vaghani, Ketan Sodha සිව් දෙනාගේ සංගීත අධ්‍යක්ශනයෙන් හැඩවී මිනිත්තු 126ක ධාවන කාලයකින් යුතුව මාර්තු පලමු වනදා තිරගත වීම ආරම්භ වනවා. චිත්‍රපටය සම්බන්ධ විශේෂ කාරණා කිහිපයක් පහතින් මෙසේ සඳහන් කරන්නම්.

  • මෙහිදී ක්‍රිතීගේ පියාගේ චරිතය නිරූපණය කරන පංකජ් ත්‍රිපාටි ක්‍රිතී සැනෝන් මීට පෙර රඟපෑ Bareilly Ki Barfi චිත්‍රපටයේදීද ඇයගේ පියාගේ චරිතය නිරූපණය කරනු ලැබුවා.
  • චිත්‍රපයට රූගත කරනු ලැබූ Gwalior ප්‍රදේශය කාර්තික් ආර්යන්ගේ උපන් ගම් ප්‍රදේශයද වනවා.
  • මෙම චිත්‍රපටයේ ඇති Coca Cola Tu සහ Main Dekha Teri photo ගීතය තරුණ තරුණින් අතර අතිශය ජනප්‍රිය වූ අතර එම ගීත දෙක පිලිවෙලින් යූටියුබ් හි මිලියන 272ක සහ මිලියන 86ක නැරඹුම් වාර ගනණක් සම්පූර්ණ කර තිබෙනවා.

 මේ වසරේ මාර්තු පලමුවනදා තිරගතවීම ආරම්භ කල මෙය පලමු දිනයේම ඉන්දියානු රුපියල් කෝටි 8.01ක ආදායම් උපයා ගනිමින් තම සාර්ථකත්වයේ ගමන ආරම්භ කල අතර පලමු සති අන්තයේ ඉන්දියානු රුපියල් කෝටි 32ක ආදායම සම්පූර්ණ කරමින් මේ වසරේ හොඳම පලමු සතිඅන්ත ආදායම සම්පූර්ණ කරනු ලැබූවා. අවසානයේදී මුළු ආදායම ඉන්දියානු රුපියල් කෝටි 126 සම්පූර්ණ කල මෙය වාණිජමය වශයෙන් බ්ලොක්බස්ටර් ලේබලය අලවාගන්නට සමත් වුනි.

Click Here කල පසු හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක ලැබෙනු ඇත. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download

| HDRip | x264 | 720p | 1.4GB |

Direct Download

| HDRip | x264 | SD | 200MB |

| HDRip | x264 | SD | 400MB |

| HDRip | x264 | SD | 700MB |

| HDRip | x264 | 720p | 1.2GB |

| HDRip | x264 | 720p | 1.8GB |

| HDRip | x264 | 1080p | 2.4GB | HQ |

| HDRip | x264 | 1080p | 3.2GB | HQ |

| HDRip | x264 | 1080p | 4.5GB | HQ |

| HDRip | x265 | 720p | 850MB | HEVC |

| HDRip | x265 | 1080p | 1.5GB | HEVC |

අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

4 thoughts on “Luka Chuppi (2019) | හැංගිමුත්තන්!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!