Tell It to the Bees (2019) බිගුන්ට එය පවසන්න…

“….රාත්‍රිය පියකරුයි. වැහිබර සීතල සුළඟ ගත සිසිල් කරමින් හමා යයි. ආදරයට වයස ඉලක්කමක් පමණක් වූ කළ, ආගම, ජාතිය, කුලය බාධාවක් නොවූ කළ, ස්ත්‍රී පුරුෂ භාවයේ කුමන බාධාවක්ද? ආදරය හා රාගය අතර ඇත්තේ කෙස් ගසක පරතරයක් නම්, මේ වන විට ඒ පරතරය බිඳී සුණුවිසුණු වී ගොස් අවසන්ය! ලීඩියා සහ ජීන් හට තවත් තම හැඟීම් සිරකර සිටීමේ අවශ්‍යතාවක් නැත. මන්ද මේ රාත්‍රිය ඔවුන්ගේමය! සම්මතයේ වැට කඩුළු බිඳිමින්, සුවිසල් සයනය පුරා රඟ දෙන, සීමා රහිත ප්‍රේම ජවනිකා නිහඬ නිවස තුල ගිගුම් දෙයි!”

රූමත්,තරුණ එක්දරු මවක වූ ලීඩියා තම දස හැවිරිද එකම පුතු චාලි සමඟ කුඩා කුලී නිවසක ජීවත් වේ. තම නිවසේ කුලිය ගෙවාගන්න තරම් වත් වැටුපක් නොලබන ඇයගේ ස්වාමියා ඇය හැරගොස් වෙනත් කාන්තාවක් සමඟ ජීවත් වන අතර මොවුන් ගැන සොයා බැලීමක් නැත.

දිනක් සිය රාජකාරි ස්ථානයේ වූ සිදුවීමක් නිසා සිය රැකියාව අහිමිව, ගෙවල් කුලී ගෙවාගැනීමට නොහැකිව ජීවත් වීමට තැනක් නොමැති තත්ත්වයකට පත් වන ලීඩියාගේ පිහිටට එන්නේ, ඔවුන්ගේම නගරයේ වෛද්‍යවරිය වන ජීන් මාර්කම්. කඩවසම් රූ සපුවකින් හෙබි ජීන්, සිය සුවිසල් නිවසේ ජීවත් වීමට ලීඩියා හට ආරාධනා කරයි. මී මැස්සන්ට දැඩි සේ ප්‍රිය කරන් ජීන්ගේ ගෙවත්තෙහි කුඩා මී මැසි ජනපද කිහිපයකි. මී මැස්සන් සමඟ කථා කිරීම ඇගේ පාළුව තනිකම මකාලයි. “ඔයා දන්නවද? මී මැස්සන්ට ඔයාගෙ රහස් කිව්වොත්, එයාල කවදාවත් ඔයාව දාලා යන්නෙ නෑ.“ වරක් ජීන්, කුඩා චාලිට පවසයි. එදා පටන් චාලි මී මැස්සන්ට දැඩි සේ ප්‍රිය කරයි. ඔවුන්ගේ කුඩා චලනයන්, හැසිරීම් චාලිගේ සිත වසඟ කරයි.

ලීඩියා, ජීන්ගෙ නිවසෙහි වැඩ කටයුතු සඳහාද උපකාර කරයි. දිනක් ඇය ගෙවත්තෙහි යම් කටයුත්තක නිරතව සිටියදී, ඇවිස්සුණු මී මැසි රංචුවක් ඇය වට කොට ගති. උදව් ඉල්ලා කෑගසන ඇය වෙත එන ජීන් දකින්නේ, ජීන්ගෙ ගෙලෙහි වසා සිටින මී මැස්සන් දෙදෙනකි. ඔවුන් සිය කටින් පිඹ ඉවත් කිරීමට ලීඩියාගේ ගෙල දෙසට නැඹුරුවන ඈ, ග්‍රීක රූමතියක් බඳු ලීඩියාගේ රූ සපුවෙන් වශී වන්නට ඇත. නැතිනම් දෙදෙනාගේම සිතෙහි මෙතෙක් කල් සඟවාගෙන සිටි ආශාවන් නැමැති “බෝම්බය“ පුපුරා යන්නට ඇත! මෙතැන් සිට ඔවුන්ගේ ජීවිත උඩු යටිකුරු වන බව හැඟීම් වල වහලුන් වූ ඔවුන් දෙදෙනාම නොදැන ඉන්නට ඇත!

Fiona Shaw ගේ Tell It to the Bees නම් නව කාථාව ඇසුරින්, 2019 මැයි 3 වැනිදා චිත්‍රපටයක් ලෙස ලොවට මුදා හැර, IMDb අගය 4.7 සිට 5.1 දක්වා තවමත් ඉහළ යමින්, ගූගල් පරිශීලකයන් 95% ගේ මනාපය “ඩැහැගෙන“, පැය 1 යි විනාඩි 47 පුරා දිවෙන, ආදරය හා සෙනෙහස අහිමි වීම හෝ අහිමි කරවීම තුල, මිනිසුන් හැසිරෙන ආකාරය මිනිස් සිතට කාවදින ලෙස නිර්මාණ කර ඇති මේ චිත්‍රපටිය අවු. 18 ට වැඩි ඔබ සැමට බලන්නට කියා ආරාධනා කර සිටිනවා.

Tell It to the Bees (2019)
Initial release: May 3, 2019 (USA)
2018 ‧ Drama/Romance ‧ 1h 47m
5.1/10 – IMDb
55% – Rotten Tomatoes
2/4- Roger Ebert
95% Google users liked this film
Director: Annabel Jankel
Based on: Tell It to the Bees by Fiona Shaw
Story by: Fiona Shaw
Screenplay: Jessica Ashworth, Henrietta Ashworth

“අවසාන වශයෙන් මගේ රටටම සුභ වෙසක් මංගල්‍යයක් ප්‍රාර්ථනා කරන අතර, මගේ රටේ සාමය සමඟිය නැවත උදා වේවා කියා මා ප්‍රාර්ථනා කරනවා!!!”

Click Here කල පසු හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක ලැබෙනු ඇත. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download

| WEB | x264 | 720p | 910MB | YTS |

Direct Download

| WEB | x264 | 480p | 300MB |

| WEB | x264 | 720p | 910MB | YTS |

| BluRay | x264 | 1080p | 1.7GB | YTS |

අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!