Thiruda Thirudi (2003) රාසා රාසා මන්මද රාසා…

රාසා රාසා රාසා මන්මද රාසා…ඔව්,..ඔව් ඒ සිංදුව අහපු නැති කෙනෙක් නැතුව ඇති ඉතින්, ඒ දවස් වල හැම සංගීතෙකම, හැම කොල්ලෙක්, කෙල්ලෙක්ගෙම කටින් පොඩි හරි පේලියක් කියවුණු ගීතයක් තමයි. මොකද මේක ඒ තරමටම ජනප්‍රිය වුන සිංදුවක්.ඉතින් අද මේ ඔයාල වෙනුවෙන් අරන් ආවේ අන්න ඒ සිංදුව තියෙන ලස්සනම ලස්සන දනුෂ්ගෙ රංගනයෙන් අලංකාර වූ ඒ සිනමා සිත්තමයි.

මේකෙ කථාව මොකක්ද කියල ටිකක් කියන්නම්, වාසු (ධනුෂ්) පහළ මධයම පන්තික පවුලකට අයත් වන අතර වගකීමකින් තොරව හා වගකීමෙන් තොරව කාලය ගත කරමින් සිටී. වීජි තෙළිඟු සම්ප්රදායික පවුලකට අයත් ලමයෙකි.වාසු සහ විජි එක දවසක් මුණගැහෙන්නේ අහම්බෙන් විජීගේ බෑග් එක වාසු දැක්ක නිසාවෙනි, නැවත දිනක වාසු මහපාරෙදී විජීව දකින්නේ තාත්තාගේ වැඩකට යන අතරමගදීය, ඇය දුටු විට තමා පැමිණි කාරනයද නොතකා ඇවය පසු පස වාසු ලුහුබබැදීමට පටන් ගනී. එහිදී ඇයගේ අපවාද වලට ලක්වන වාසු ඇයව පසු පසුව ගමන් කරන අතර තුර ඇය හදිසි අනතුරකට ලක්වේ. . වාසූ ඇය රෝහල වෙත ඇතුලත් කරන අතර, විජි ඇයගේ අනතුරට වාසු වගකිව යුතු බව පවසා ඔහුගෙන් මුදල් ලබා ගැනීමට තැත් කරයි. ඉන්පසු මොවුන් දෙනොම නිරන්තරයෙන්ම විරුද්ධවාදීන් මෙන් වාසය වාසු තමාගේ වැරදි නිසා තම පියාගේ විවේචනයට ලක්වීම නිසාවෙන් රැකියාවක් සොයා චෙන්නායි බලා පිටත් වීමට තීරණය කරයි. මේ අතර, වීජි චෙන්නායිහි රැකියාවක් සොයා චෙන්නායි වෙත ගමන් කරන්නේ වාසු නැවතී සිටින නිවාස සංකීර්ණය තුළටය. කතාවේ ඉතිරි කොටස වාසුගේ ජීවිත ගමනේ ආරම්භය ඇති වන අතර, විජී සහ වාසු අතර සම්බන්ධතාවයකට මුනපුරනු ලැබුවත් ඔවුන්ගේ ආකල්ප මත සිදුවන්නේ දෙන්නට දෙන්නා වෛර බැද ගැනීමකි.එහෙනම් කථාවෙ ඉතිරි ටික මොකද වෙන්නෙ කියලා බලන්න කියලා ආරාධනා කරමින් තවත් උපසිරසියකින් හමු වෙන ඔබ සියළු දෙනාට තෙරුවන් සරණයි..

Click Here කල පසු හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක ලැබෙනු ඇත. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Direct Download

| DVDRip | x264 | 360p | 510MB |

| DVDRip | x264 | 720p | 880MB |

අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!