Vedalam (2015) | සෙනෙහසට වහ වැටී වෙනස් වුන මැරයා.

හැමෝටම ආයුබෝවන්…..! ඉතින් උපසිරැසිය කරල ඉවර වුනහම තමයි දැක්කේ අරුම පුදුම සිදුවීමක්. මෙන්න බයිස්කෝප් එකේ ෆිල්ම් එක දීලා. ඉතින් හොයාගෙන යද්දි තමයි වැඩේ තේරුනේ Vedhalam 2015 කියන නමින් තමයි මම සලරුව භාරගනිද්දි විකිපීඩියා එකේ තිබුනේ ඉතින් මම ඒ නමින් භාර ගත්තා. නමුත් වර්ථමානයේදී Vedalam 2015 කියන නමින් ෆිල්ම් එක තියෙන නිසා ඒක අපේ රවිදු සහෝට භාර දීලා තියෙනවා. මමත් සලරුව අසා ලිවීමක් තමයි කලේ ලයින් 2500 හදාගෙන අසා ලියනව කියන්නේ සෙල්ලම් දෙයක්ද ? මොනවා කරන්නද ඔන්න ඉතින් මගේ සබ් එකත් දැම්මා. සලරුව ගැන කියන්න ඕනේ නැහැ නේ රවිදු සහෝ කියල තියෙනවනේ.

රවිඳු සංදීප සොයුරාගේ ලිපිය

අදත් මම මේඅවුරුද්දේ නිකුත් වුන සුපිරිම දමිල චිත්‍රපටයක් තමයි අරගෙන ආවේ, මෙහි ප්‍රධාන නළුවා වන්නේ අජිත් කුමාර්, දමිල චිත්‍රපට බලන අය නම් මේ නළුවාව නොදැන ඉන්න විදියක් නැහැ, මොකද මේ නළුවා මේ වෙනකන් චිත්‍රපට පනහකට වඩා රඟපාලා තියෙන නිසා, ඉතින් මං ගොඩ කාලෙක ඉඳල ආසාවෙන් හිටියේ මේ නළුවාගේ චිත්‍රපටයකට සබ් එකක් කරන්න, ඉතින් ඒක අද ඉෂ්ට වුනා, ඉතින් මෙම චිත්‍රපටයේ සබ් ෆයිල් එකක් මෙතෙක් කොහේවත් නොතිබුන නිසා, ලයින් ගහලා අසා ලිවීමක් තමයි කලේ, ඒකට මට දවස් දෙකක් විතර ගියා, සින්දු වලටත් ලයින් ගහලා සබ් එක කළා, නැත්නම් අපරාධයක්නේ.

ඉතින් මේ චිත්‍රපටය අධ්‍යක්ෂණය කරන්නේ සිවා විසිනි, මිට කලින් මෙම නළුවාගේම චිත්‍රපටයක් වන Veeram මොවී එකත් සිවා විසින් අධ්‍යක්ෂණය කරපු එකක් තමයි, ඉතින් ඔහුගේ එම චිත්‍රපටය ගොඩාක් හොඳට තිරගත වූ නිසා, මිට කලින් මොහු විසින් රඟපාපු චිත්‍රපට වලින් වැඩිම ආදායමක් හම්බ කරපු චිත්‍රපටය මෙය වෙනවා, ඒ නිසා ඔහුගේ ප්‍රේක්ෂකයන් මොහුගෙන් ඉල්ලීමක් කළා ආයෙත් එම අධ්‍යක්ෂක වරයා යටතේ චිත්‍රපටයක් කරන්න කියලා. ඉතින් ඔහුගේ නවතම චිත්‍රපටය Vedalam නමින් තිරගත වුනා, ඉතින් දැන් අර වාර්තාව අලුත් කරමින් සතියක් තුල කොටි සියයක ආදායමක් වාර්තා කරමින් දැනටත් ඉන්දියාවේ හොඳට තිරගත වෙනවා. මෙහි සංගීත අධ්‍යක්ෂණය සිදු කර තිබෙන්නේ අපි කවුරුත් දන්නා අනිරුද් විසිනි, මෙහි තීම් මුසික් නියමෙට කරලා තියෙනවා, ඉතින් සින්දු ටිකත් නියමයි, අහන්න අහන්න ආසයි, මෙහි පසුතල සංගීතය හොඳට ගැලපෙන විදියට කරලා තියෙනවා කිව්වොත් නිවැරදියි, මේකේ Imdb Rating එක 6.8 ක් ලබාගෙන තියෙනවා.

මෙහි කතාව පැත්තට පොඩ්ඩක් යමුකෝ, ගනේෂ් (අජිත් කුමාර්) කියන්නේ ගොඩාක් අහිංසක පොරක්, ඉතින් ඔහුගේ නංගි තමිල් (ලක්ෂ්මි මෙනන්) කොලේජ් එකට ඇතුලත් කරන්න ඕනේ කියලා කොල්කටා නගරයට එනවා, මොහු ටැක්සි රියදුරෙක්, ඉතින් දවසක් පොලිසිය විසින් කොල්කටා නගරයේ ටැක්සි රියදුරන්ව සහ ත්‍රිවිල් පදින අයව ගෙන්නා ගන්නවා, රාහුල් (රාහුල් දෙව්), අබිනෙයි (කබීර් දුහාන් සිංග්) සහ ඇනිකෙට් (අනිකෙට් චව්හාන්) මොහුන් හෝ මොහුන් යටතේ වැඩ කරන තිස් දෙනෙකුගේ පින්තුර ඇතුලත් නෝටිස් එකක් බෙදා දෙනවා මේ සේරටම, ඉතින් පස්සේ ගනේෂ් එහි පින්තුර ඇතුලත් කෙනෙක්ව දකිනවා, පස්සේ ගනේෂ් මොහුව පොලිසියට අල්ලලා දෙනවා (ලොකු හොරා එතනින් පැන ගන්නවා), මේක අහු කරලා දුන්න කෙනාව කොහොම හරි හොයා ගන්නවා, පස්සේ මෙයාට හොඳටම ගහලා ඇදගෙන යනවා ඌන් ඉන්න තැනට, මෙතනින් තමයි කතාව කණ පිට හැරවෙන්නේ, ඇත්තටම ගනේෂ්ද ඒ අයට අහු වුනේ නැත්නම්, ඒ අයද ගනේෂ්ට අහු වුනේ කියලා චිත්‍රපටය නරඹා දැන ගන්න.

එහෙනම් මම ගියා, ඔබට ජය…!!!

Click Here කල පසු හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක ලැබෙනු ඇත. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download

| HDRip | x264 | 720p | 1.4GB |

Direct Download

| HDRip | x264 | SD | 700MB |

| HDRip | x264 | 720p | 1.4GB |

අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!