කිංග්ඩම් [S01 : E06] | මළවුන්ගේ පරිවර්තනය..!!

සුභ දවසක් හැමෝටම! ඔන්න එහෙනම් ක්‍රම ක්‍රමයෙන් අවසානයටත් ලගා වුනා. මම කාලෙකින් බලපු සුපරිම සිරීස් එකක් කියන්න පුළුවන් බය නැතුව. ඔය හැමෝටමත් එහෙම ඇති කියලා හිතනවා. සිරීස් එක ඇවිල්ලා මාසෙකට වැඩියි. සමාවෙන්න ඕන මෙච්චර පරක්කු වුනාට. කාර්‍ය බහුලත්වය නිසා ටිකෙන් ටික මේක පස්සට ගියා. විශේෂයෙන් අපේ බයිස්කෝප් පවුලේ හෙළිලි අක්කවත්, මලිත් මදුෂාන් අයියවත් මතක් කරන්න ඕන උදව් කලාට. එහෙනම් මෙතෙක් කතාව ගැන කෙටියෙන් බලමු.

පෙර මතකයන්…

මේ ඔක්කම පටන් ගත්තේ හන්යන්ග්වල රජතුමා මිය ගිහිල්ලා ඔහුට පණ දීම සදහා යොදාගත්ත පුනර්ජීවන එහෙම නැත්තම් මලවුන්ට පණ දෙන්න පුලුවන් ශාකයක් නිසා. ඒ ශාකය ලබාදීලා රජතුමාව නැවත පණ ගන්න උත්සහ කරනවා. නමුත් ඒ ශාකයෙන් නැගිටින්නේ රාක්ෂයෙක්, මෘගයෙක්, මස් ලේ පිපාසිත පිසාචයෙක් කෙලින්ම කිව්වොත් සොම්බියෙක්. ඒ රජතුමා තමයි පල්වෙනි ආසාධිතයා. එතනින් පස්සේ මේ වෛරසය රට පුරා පැතිරෙනවා. දහස් ගානක් මිනිස්සු මේකට ගොදුරු වෙනවා. මේ අතරේ රටේ සිහසුන ගන්න උපක්‍රම කරපු කුමාරයාව රාජ්ද්‍රෝහියෙක් විදිහට සලකලා අත් අඩංගුවට ගන්න ක්‍රියාවලියක් සිද්ද වෙනවා. නමුත් කුමාරයා සහ ආරක්ෂකයා මේවගෙන් බේරිගෙන යනවා. රාජ මාලිගාවේ ප්‍රධාන අමාත්‍යවරයගේ කූට සැලසුම් මේ අතරේ ගලාගෙන යනවා. ඔහුට අවශ්‍ය රටේ පාලනය ඔහු අතට ගන්න සහ කුමාරයාව මරලා දාන්න. මෙහෙම යනකොට ද්‍රෝහීකම්, භීෂණයන්, සටන්, යුද්ධ අතරේ ක්‍රම ක්‍රමයෙන් මේවා ගලාගෙන යනවා. හන්යන්ග් වලට පස්සේ ලොකුම නගරය වෙන සොන්ග්-ජූ වල තමයි ගිය කොටස වෙනකොට කුමාරයා ඇතුළු පිරිස හිටියේ. ඒ වගේම රටේ වැඩබලන රජු විදිහට රැජිණියව පත් කරපු නිසත්, ඇය ඇයගේ පියා එහෙම නැත්තම් ප්‍රධාන ඇමතිගේ රූකඩයක් නිසාත් රටේ සියළු පලාත්වල දොරටු මුද්‍රා තබනවා. එක අතකින් වෛරසය වේගයෙන් පැතිරගෙන යනවා.

අද කොටස ගැන ඉගි කිහිපයක් විතරක් මම දෙන්නම්. අද තමා කතාමාලාවේ හොදම කොටස මට හැගුන විදිහට නම්. අපි කවුරුත් දන්නවා මෙ වෙනකොට සොම්බිලා දවල් කලෙට නිද්‍රා වෙනවා. රෑට විතරයි සක්‍රිය වෙන්නේ කියල. ඒත් ඒක බොරු වෙනවා අද කොටසින් එතකොට ඒ කොහොමද කියලා බලාගන්න පුළුවන් අද. ඒ වගේම රැජිණියගේ ලොකුම ලොකු රහසක් අද අපිට දැකගන්න පුලුවන්. එහෙනම් මේ ඇති කියලා හිතනවා. එහෙනම් අරගෙන බලන්නකෝ. බය වෙන්න එපා දෙවැනි සීසන් එකත් මේ අවුරුද්දේ එනවා කියලා නෙට්ෆ්ලික්ස් සමාගම කන්ෆර්ම් කරලා ඉවරයි. එහෙනම් දෙවැනි කතා සමයෙන් හම්බු වෙමු. අදහසක් දක්වගෙන යන්නකෝ එහෙනම්. ජය වේවා….!!

 

ඒ වගේම දැනුම් දීමක් කරන්න තියෙනවා අපේ නවතම බයිස්කෝප් සිංහලෙන් වෙබ් අඩවිය වෙනුවෙන් නිර්මාණය කල ෆේස්බුක් පිටුව ගැන. මොකක් හෝ අහේතුවකට 130,000 අධික ලයික් ප්‍රමාණයකින් යුතු අපේ ෆේස්බුක් පිටුව මීට සති දෙකකට කලින් මකා දමා තිබෙනවා. ඒ වෙනුවෙන් අපි නැවත ෆේස්බුක් පිටුවක් ආරම්භකොට තිබෙනවා. මුහුනුපොත තුල උපසිරැසි පළකිරීම් ගැන දැනුවත් වෙන්න ඒ පිටුව සමහ මෙතනින් එක්වෙන ලෙසින් හැමෝටම ආරාධනා කරනවා.

Click Here කල පසු හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක ලැබෙනු ඇත. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download

| WEB | x264 | 720p | 2.5GB | Complete S01 

Direct Download   

|  WEB | x264 | 720p | 365MB |

|  WEB | x264 | 720p | 2.5GB | Complete S01

|  WEB | x265 | 720p | 1.6GB | Complete S01

අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

One thought on “කිංග්ඩම් [S01 : E06] | මළවුන්ගේ පරිවර්තනය..!!

  • March 7, 2019 at 2:38 am
    Permalink

    Download karanne kohomada? 1.6GB file eka

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!