Gajakesari (2014) | සිංහබල තේජස්ථ හස්තිරාජයෙක්. මව්බිමට දිවි පිදු බලපරාක්‍රම රණශුරයෙක් …

බයිස්කෝප් සිංහලෙන් අඩවියේ සාමාජික සාමාජිකවන්ට සහ අප හා සමග අත්වැල් බැදන් ඉන්න සියලූම දෙනාට සුභම සුභ දවසක් වේවා! මම මේ අඩවිය වෙතට පැමිණෙන්නේ මාගේ දෙවැනි උපසිරැසිය සමගින් වැඩිය අටුවාටිකා අවශ්‍යය නැ මට මේ කාර්ය්‍යය හොදින් කරගෙන යාමට සහය දුන් සියලු දෙනා මේ මොහොතේ මතක් කර සිටිමට කැමතියි. මගේ බාලසොයුරිය නිලුෂා නංගි(චුටි දූ). චාමර කනිෂ්ක මල්ලි. ඒ වගේම සදුන් ධනුෂ්ක සහෝ (අපේ අඩවියට උපසිරැසි දෙන) ඒ වගේම විශේෂයෙන් ම මතක් කරන්න ඕන අපේ බන්දු මර්‍හ ගුණවර්ධන සහොව මේකේ සමහර තැන්වල අපි නොදන්නා වචන සහ දෙවිදේවතාවන් වහන්සේලා ගැන පැහැදිකර දීම පිළිබදව. තවදුරටටත් කියන්න කැමතියි දෙවැනි එක හින්දා අඩුපාඩුත් ඇති ඒවා පෙන්වා දීම නරඹන ඔබ සතු වගකීමක් මම එය ඔබ සැමගෙන් බලාපොරොත්තු ව සිටිනවා.

අපි එහෙම නම් කතාව පැත්ත ගැන ටිකක් බැලුවොත් මේක 2014 වර්ෂයේ දකුණු ඉන්දියාවේ කර්නාටක ප්‍රාන්තයේ නිමැවුනු ඉන්දිය රුපියල් කොටි 8 ක බරපැනක් දරලා අදායම කොටි 22 ක් දක්වා උපයාගත් IMDb අගය 6.3/10 ක් ලබා ගැනීමට සමත්වු Action .Drama .Epic. යන වර්ගීකරණයට අයත් සලරුවක් කිව්වොත් නිවැරදියි. මේ සිනමා සිත්තමේ රංගයෙන් දායකවෙනවා කර්ණාට නළු “යාෂ්“සමගින් අමුල්යයා. මේ කථා තුල අපේ රටටත් පොඩි සම්බන්දයක් තියෙනවා බලලාම ඉන්න මොකද්ද ඒ සම්බන්දේ. එක තරුණයෙක් ජිවත්වෙනවා බොහෝම විනෝදකාමිව අඩුතරමේ දෙවියන් ගැන පුද පූජා ගැනවත් ඔහුගේ විශ්වාසයක් නෑ. ඔහුගේ එකම අභිප්‍රාය ඔහු කැමති තරුණියක් විවාහ කරගෙන හොද පවුල් ජිවිතයක් ගතකරන එක. ඒත් ඔහුගේ ඉරණමේ එහෙම නෙවෙයි ලියවිලා තියෙන්නේ මොහුගේ පෙර ආත්මභවය නිසා මොහු ඊට වඩා උසස් තැනකට දෙවියන් විසින් තෝරාගත් සුවිශේෂි අයෙක්. එක දවසක ඔහුට අහන්න සිද්ද වෙනවා ඒ උසස් තැන කුමක්ද කියලා. අඩුතරමේ ඔහු ඔහුගේ තත්වය ශක්තිය ගැනවත් දන්නේ නෑ. ඉතින් ඒ උසස් කාර්ය්‍යය මොකද්ද? පෙර ආත්මභවයේ මොහු කවුද? මේ කරුණු නිසා ඔහුගේ අනාගත අභිප්‍රායයන් ඉෂ්ඨ කරගන්න පුලුවන් වෙයිද? කියන දේවල් දැන ගන්නනම් සලරුව නරඹලාම ඉන්න වෙනවා. අවසාන වශයෙන් බයිස්කෝප් සිංහලෙන් අඩවියේ සමීර චතුරංග අයියාව සහ රොයිලි අයියාව මතක්කරමින් මම නවතිනවා ඔබ සැමට. තෙරුවන් සරණයි! විෂ්ණු දේවි පිහිටයි!!

Click Here කල පසු හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක ලැබෙනු ඇත. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrent Download

|  DVDRip | x264 | 720p | 2.2GB |

Direct Download

| DVDRip | 720p | x264 | 1.4GB |

අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!