මත්කුඩු වලින් වෙලාගත් නගරෙකට චාරිකාවක් යමුද?

චෙන්නායී නගරය කියන්නේ මත් කුඩු වලින් පිරිච්ච නගරයක්, ඒ මත්කුඩු නිසා ජීවිතය කණපිට පෙරලෙන මිනිස්සු පිරිච්ච නගරයක්, අවනීතිය රජ කරන නගරයක්, මත්ද්‍රව්‍ය නිසා මුළු නගරයම දූෂණය වෙච්ච නගරයක්, බලන බලන තැන මත්කුඩු, අස්සක් මුල්ලක් නෑර තියෙන්නේ මත්කුඩු කොකේන් තමා ඒ අතරින් වැඩිම. දේවා ඒ මත්ද්‍රව්‍ය ජාවාරමේ ලොක්කා වෙන්න හීන දකින මිනිහෙක්, තෙරේසා මත්ද්‍රව්‍ය නගරයෙන් තුරන් කරලා දාලා නගරය සුද්ද කරන්න හදන පරීක්ෂකාවක්, නගරයේ ලොකුම කෝකෙන් තොගය ළග තියෙන කෙනා ලොක්කා වෙනවා කියලා කිව්වත්, ඒයාට තියෙන අනතුරු හුගක් වැඩියි. හැම කල්ලියක්ම බලන්නේ කොකේන් වල අග රජු වෙන්න, කල්ලි කල්ලි එකිනෙකා ගැටෙන්නේ සම්පූර්න කොකේන් තොගය තමන් සතු කරගන්න නම් මොකද වෙන්නේ. තෙරේසා පරීක්ෂිකාව නගරය සුද්ද කරයිද? දේවාට නගරයේ මත්ද්‍රව්‍ය මහ ලොක්කා වෙන්න පුළුවන් වෙයිද? මේ කුඩු බිස්නස් නිසා හුගක් ජීවිත වල දෛවය වෙනස් වෙන්න යන්නේ. අසරණ ජීවිත, දුප්පත් ජීවිත, මුකුත් නොදන්නා ළදරුවෝ පවා. මොනාද වෙන්නේ, මොනාද වෙන්නේ නැත්තේ, මොකද්ද වුනේ, මොකද්ද වුනේ නැත්තේ, මොනාද වෙන්න බැරි මේ වගේ නගරෙක.මේ මොකද්ද මේ තවත් ඉන්දියාවේ උඩ පාවෙන සුපර් හිට් දෙන කොල්ලෙක් ඉන්න චිත්‍රපටියක්ද ඒම නැත්තම් තවත් මත්කුඩු ජීවිකාව කරගෙන අවසානේ හොද කොල්ලෙක් වෙන කොල්ලෙක් ඉන්න චිත්‍රපටියක්ද. අපෝ නෑ මේ දෙකෙන් එකක්වත් නෙමෙයි, මේක ඇවිල්ලා කට්ටිය Amazon Prime එකේ Mirzapur බලලා උණුහුම යන්නත් කලින්ම ආව තවත් Amozon prime එකේම සුපිරි ඉන්දියන් සිරීස් එකක්.අපෝ ඉන්දියන් සිරීස් එකක්ද, ඒනම් වැඩක් නෑ, ඇති නිකන් මොනාද ඒවා වගේ. ඒම කියනවා නම් කට්ටිය මුලින්ම ගිහිල්ලා මීට කලින් ආපු Mirzapur, Ghoul, Sacred Games, Breathe, Inside Edge ඉන්දියන් සිරීස් වගේ ඒවා ටික බලලා එන්නකෝ, ඒම නැත්තම් මෙතනින් එහාට මේක කියවන එකත් තේරුමක් නෑ. ඒ සිරීස් ටික බලපු අය නම් දන්නව ඒවා සුද්දන්ගේ ලොකු ලොකු සිරීස්වලට මරු පහරක් දෙන්න පුළුවන් විදිහේ සුපිරිම සිරීස් කියලා. ත්‍රාසය, භීතිය, කුතුහලය, ක්‍රියාදාම හැම දේකින්ම සමන්විත මේ කතාමාලා වගේම ඒවට නොදෙවනි සිරීස් එකක් තමයි මේ අරන් ආවේ. කලින් සිරීස් වලින් එකක් හරි ඔයලා බලලා තියේ නම් මේ වෙනකොටත් නිසැකවම ඔබ ඩවුන්ලෝඩ් බට්න් එක ඔබලා ඇති, ඒක තමයි මේ ඉන්දියන් සිරීස් වල තියෙන ගැම්ම. ඒක වෙනම ආතල් එකක්.

ඔව් කලින් කිව්වා වගේම මේක Amazon Prime ආයතනයේ කලින් නිකුත් වුන Mirazapur කතාමාලාව බලලා හොල්මන් වෙලා ඉද්දි එළියට දාපු තවත් වෙබ් සිරීස් එකක්. Vella Raja ඔව් ඒ මේක තමයි. එක හුස්මට නැගිටින්නේ නැතුව දිගටම බලන්න පුළුවන් විදිහේ කතාමාලවක් තමයි මේකත්.

2018.12.07 වෙනිදා මේ සිරීස් එක රිලීස් කරලා මේ වෙනකොට දවස් 6ක් ගත වෙලා අවසන් වෙනකොට IMDb මීටරයේ 8.7 ක ඉතා ඉහළ අගයක් දක්වා කැරකිලා තියෙන්නේ නිකන්ම නෙමෙයි. කට්ටිය හිතනව ඇති කෝමද රේටින්ග් වලින් කතාවක් මනින්නේ කියලා, ඔව් ඒක ඇත්ත හැබයි ඔයාලා මේක බැලුවේ නෑ කියන්නේ ඒක ඔයලාගේ අවාසනාව වගේම නොලැබීම තමයි. කියන්න තියෙන්නේ ඔබ මේක බලන්න ගන්නවා නම් මේ වෙනකොටත් මේකේ ඩවුන්ලෝඩ් බට්න් එක ඔබලා නම් ඉක්මනින්ම ගෙදර තියෙන හොදම අසුන ලෑස්ති කරලා තියාගන්න. පැය 4කට ආසන්න කාලයක් එක හුස්මට බලන්න තමයි තියෙන්නේ. Bobby Simha කවුරුත් දන්න දමිළ නළුවා, Parvati nair, Gayathrie, Kaali venkat කියන නළු නිළියන්ගේ අති දක්ෂ රගපෑමෙන් හැඩ වෙනකොට මේ සිරීස් එකට තවත් අමුතුම ගැම්මක් එනව. ඒ තරමට ඔවුන් ඒ චරිත වලට සාධාරනය ඉෂ්ට කරලා තියෙනවා. මොකද්ද වෙන්නේ කියලා හිතන දේ නෙමෙයි අවසානේ වෙන්නේ කියලා හිතන්නවත් ඔබට වෙලාවක් නැති වෙයි මේක බලන්න ගත්තම, ඉවසීමේ සීමාව පනියි, බනින්න හිතෙයි, කෑ ගහන්න හිතෙයි, කමක් නැ හැබයි දිගටම බලන්න, එතකොට තේරෙයි මොකද්ද වුනේ කියලා.

ඒනම් අවසාන වතාවට කියන්න තියෙන්නේ ඔබ තාමත් මේක බලන්න හිත හදාගෙන නැත්තම් ඒ ඔබේ අවාසනාව, නොලැබීම. ඔබ මේක බලනවා නම් ගෙදර තියෙන හොදම අසුන වෙන් කරගෙන පොප් කෝන් ටිකකුයි, බීම එකකුයි ලගට අරන් වාඩි වෙලා පටි තද කරගන්න. මේ ඔබ පිවිසෙන්නේ මත්කුඩු රජ කරන නගරෙකට. පැය හතරක් හෙල්ලෙන්නවත් එපා. ඒම වුනොත් ඔබට වැදගත් තැන් මග ඇරෙන්න පුළුවන්.

ටිවී සීරිස් එකක් පැය හතරක් කොහෙන්ද නේද? ඔව් මේ සිරිස් එක එපිසෝඩ් 10ක සිරීස් එකක්. නමුත් රිලීස් වෙලා තියෙන්නේ කොටස් දහයම එකට. එකදිගට පැය හතරක්. ෆිල්ම් එකක් දෙකක් බලනවා වගේ බැලිල්ලක් තමා තියෙන්නේ. ඉතින් මුළු සීසන් එකම එක සැරේ මෙහෙම ලබා දුන්නම ඔබටත් හුගක් සතුටු ඇති නිසැකවම. හැබයි මේක ඔබ වෙත අරන් එන්න සිසිල අයියගේ මග පෙන්වීම යටතේ අපි හතර දෙනෙක් එක්‍ රොක් වුනා. මම (කවිශල් රසින්ත), චානක ඉදුනිල් අයියා, ඕෂධ ධනංජය අයියා වගේම මලිත් වීරමුණි අයියා කියන අපි හතර දෙනා තමයි මේකට කර ගැහුවේ. සිසිල අයියා අපිට මේක භාරදීලා දවස් දෙකක් යන්නත් කලින් සම්පූර්ණයෙන්ම ඉවරකරගන්න ලැබුනේ ඒ නිසා. ඉතින් තව දෙයක් එකදිගටම

 
හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක් කරන්න. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download

| HDRIP | x264 | ESub | 845MB |  

Direct Download  

| HDRIP | x264 | ESub | 535MB |  

| HDRIP | x264 | ESub | 845MB |

   

අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්.  

 (දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

2 thoughts on “මත්කුඩු වලින් වෙලාගත් නගරෙකට චාරිකාවක් යමුද?

 • December 14, 2018 at 11:37
  Permalink

  sub thinne ep1 ekata vitharada?

  Reply
  • December 14, 2018 at 18:21
   Permalink

   full season ekama ekak vidiyata tiyene..

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!