Sandai Kozhi (2005) | නොසන්සිඳෙන වෛරය

හැමෝටම ආයුබෝවන්….! අද මම ඔයාලට අරගෙන ආවේ 2005 වර්ෂයේ දෙසැම්බර් මස 16 වන දින තිරගත වුන ක්‍රියාදාම ගණයට අයත්වන එන් ලිංගුස්වෙමෙයි විසින් අධ්‍යක්‍ෂණය කරන ලද, වික්‍රම ක්‍රිෂ්වා විසින් නිෂ්පාදනය කරන ලද චිත්‍රපටයක් වේ. තවම මෙම චිත්‍රපටයේ IMDb අගය ලෙස 6.8/10 වැනි අගයක් ලබා ගැනීමට සමත්ව ඇති අතර මෙහි ප්‍රධාන චරිත රඟ දක්වනු ලබන්නේ “විශාල්“ “ මීරා ජස්මින් “ යන නළු නිළියන් වේ.

වෛරය… තරහව… ක්‍රෝධය… පළිගැනීම යනු, සිතෙහි ඇතිවන්නාවූ හරි අපූර්ව හැඟීම් සමුදායක්. එනමුත්, මේ හරි අපූර්ව හැඟීම් සමුදාය නිසා ඇතිවන්නාවූ පල විපාකය නම් කිසි ලෙසකත් සුන්දර වන්නේ නම් නැත. මන්ද යත්, එකී සිතුවිලි සිතෙහි ජනිත වන්නාට මෙන්ම, එකී සිතුවිලි සඳහා භාජනය වන පුද්ගලයාටද එකී සිතුවිලි වලින් කිසි ලෙසකත් සිදුවන්නේ නම් යහපතක් නොවේ. තම වෛරය… තරහව… ක්‍රෝධය… පළිගැනීම සම්පූර්ණ කරගන්නෙ කෙසේද යන පවිටු චේතනාවෙන් එකෙකු මොහොතක් මොහොතක් පාසා සිතුවිලි සයුරේ කිමිදෙන්නාවූ අතරෙහි, අනෙකා, තම ප්‍රතිවාදියාගේ මර උගුලෙන් කෙසේ නම් ගැලවෙම්දෝයි දෙලොවක් අතර අතරමං වනවා. ජීවත්ව සිටින්නාවූ ස්වල්ප කාලයේදී කිසිවෙකුටත් කරදරයක් හිරිහැරයක් නොමැතිව, සියළු දෙනා හටම හැකි අයුරින් උදව් උපකාර කරගනිමින්, යහමින් සෙමින් දිවිගෙවිය නොහැකි වන්නෙ මන්ද… මෙයයි බහුතරයක් වූ මනුෂ්‍යයන් සතු දුර්වලත්වය. මෙයයි ඔවුන්ගේ සිත් සතන්, අපවිත්‍ර වූ හැඟුමින් පෝෂණය කරමින්, අයහපත් වූ සමාජයක් ලොවට දායාද කරන්නාවූ මාර්ගය… මිනිසා කවදා නම් මෙය වටහා ගනීවිද…?

ඉංජිනේරු විද්‍යාවෙන් වැඩිදුර අධ්‍යාපනය හදාරා, සිය අධ්‍යාපන කටයුතු අවසන් කළ හැඩිදැඩි කඩවසම් තරුණයෙක්… සමස්ථ නගරයම සිය අණසකට හොවාගෙන, නීතියේ ඉෂ්ට දේවතාවන් පලවාහැර දමා, අවනිතියේ දොරගුළු විවරකරමින්, චිදම්බරම් නගරයම භීතියෙන් මුසපත් කරගනිමින්, එහි පාලනය හොබවන්නාවූ අති දරුණු දාමරිකයකු… කුමන අන්දමේ හේතුවක් අරඹයා මොවුන් දෙදෙනා එකිනෙකා සමගින් ඝට්ටනය වේද… එකෙකුට, අනෙකා සිය හැකි උපරිමයෙන්ම වෛරය… තරහව… ක්‍රෝධය… පළිගැනීම සිදුකිරීමට තරම් මොවුන් දෙදෙනා අතර සිදුවූයේ කුමක්ද… මෙම ද්වන්ධ සටන, ඔවුනොවුන්ගේ සමීපතයන් හට කුමන ආකාරයකින් බලපාවිද… අවසානයේදී, ඔවුන් බලාපොරොත්තු වන්නාක් මෙන්, වෛරයෙන් වෛරය සංසිදේද…?

(මෙහි දෙවන කොටස ඉක්මනින් ලබා දීමට නියමිතව ඇති බව කරුණාවෙන් සලකන්න)


Click Here කල පසු හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක ලැබෙනු ඇත. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrent Download

| DVDRip | x264 | Ayn 700MB |

Direct Download

| DVDRip | x264 | Ayn 700MB |

| DVDRip | x264 | 720p | 1.4G|

අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

3 thoughts on “Sandai Kozhi (2005) | නොසන්සිඳෙන වෛරය

 • January 1, 2019 at 20:17
  Permalink

  මෙකේ 2 ක එනවා නේ
  එල එල 1 බලලා නැ. තැන්ක්ස් වෙවා බයිස්කෝප්

  Reply
 • January 2, 2019 at 10:59
  Permalink

  machan oke 2 ekat ikmnta dennko

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!