Kaatru Veliyidai (2017) | අවසන් හුස්ම පොදත් වා තලයට මුසුවන තුරාවට, ආදරයේ නාමයෙන් නුඹව සොයා එන්නම්…!

ජීවිතයත් මරණයත් අතර සටනකින් පස්සේ, යාන්තමින් ඇස් අරිනකොට, එකම එක රූපයක් පමණයි දැක්කේ… මං හිතුවෙම, දිව්‍ය විමානයෙන් මිහිපිට බට දිව්‍යාංගනාවක් කියලයි. පස්සේ තමයි දැනගත්තේ, මගේ ජීවිතය බේරපු දොස්තර නෝනා කියලා. දැකපු වෙලාවෙම මගේ හිත මොකක්දෝ වෙලා ගියා කියලා මට තේරුණා. ඔයාටත් එහෙම්මම වුණා කියලා මට විශ්වාසයි. මොකද, මං කාටවත් නොකියා ඉස්පිරිතාලෙන් පිටවෙලා ගියාම, මාව හොයාගෙන එන්න තරම් ඔයාගේ හිතේ මං ගැන සෙනෙහසක් තිබිලා තියෙනවා. මං ගැන සෙනෙහසක් ඒ ආදරණීය හදවතේ නොතිබුණා නම්, නොදන්නා මාව හොයාගෙන එන්න තරම් අපි අතරේ තිබුණ බැඳීම මොකක්ද? වෘත්තියෙන් මං ප්‍රහාරක ගුවන් යානා නියමුවෙක්. ඔයා, දොස්තර කෙනෙක්. මං සමහරක් මිනිස්සුන්ගේ ජීවිත අහිමි කරද්දී, ඔයා සමහරක් මිනිස්සුන්ගේ ජීවිත බේරාගත්තා. අපි දෙන්නට දෙන්නා නොගැලපෙනවා වගේ තමයි. හැබැයි, ගලපගන්න බැරි වෙන එකක් නැහැයි කියලා හිතුවා.

කොහොමින් කොහොමහරි, ඒ සංසාරගත බැඳීම ඇති වුණා. හරිම ආදරයෙන් තමයි අපි දෙන්නා ජීවත් වුණේ. රණ්ඩු සරුවල් නොවුණාම නෙමෙයි. ආදරය තියෙන්නෙ කොතනද, එතන රණ්ඩු සරුවල් තියෙනවා කියලා කතාවකුත් තියෙනවනෙ. හැබැයි, ඒ හැම දෙයක්ම තාවකාලිකයි. පුරුදු විදියටම, ආයෙත් අපි දෙන්නා ආදරයෙන් වෙලෙනවා. ආදරයෙන් තුරුල් වෙලා, නීල වර්ණ අහස කුස පුරාවට විදුළි වේගයෙන් පියාඹලා ගියපු අපි දෙන්නා දිහා, පක්ෂීන් පවා ඉරිසියාවෙන් නොබැලුවා නම් තමයි අරුමය… පොළවේ සිටින මිනිසුන් සෝ සුසුම් නොහෙලුවා නම් තමයි අරුමය… අවසානයේ, හැම දෙනාටම අස්වැසිල්ලක් ගෙන දෙමින්, ශාපය ඵල දුන්නා. අපේ කුරුළු කූඩුව සී සීකඩ බිඳී විසිරී ගියා…

ආදරණීය ලීලා! මගේ අතින් ඔයාට වැරදි සිදු නොවුණාම නෙමෙයි. ඒත්, ඒ හැම දෙයක්ම සිද්ධවුණේ, මගේ හිතේ ඔයා කෙරෙහි තියෙන සදාතනික ආදරය නිසාමයි. ඔයාව අවසාන වතාවට දැකලා අවුරුදු ගණනාවක් ගතවෙලා. එළඹෙන දවසක් දවසක් පුරාවට, එකම එක දෙයක් පිළිබඳවයි මගේ සිත මොර දෙන්නෙ. තව එකම එක වතාවක්, ඔයාගේ ඔය ලස්සන මූණ දැකගන්න මට අවස්තාවක් ලබාදෙන්න, දෙවියනේ! එනමුත්, සතුරු දේශයක, හුදෙකලා සිර කුටියක, තනිකම විසින් වෙලාගෙන සිටින්නාවූ මා දෙස, දෙවියන් වත් දෑස් විවර කර බැලීමට තරම් සානුකම්පිත වූයේ නැහැ. මාගේ ගැඹුරු වූ ආත්මයෙන්ම, සිතුවේ පැතුවේ එකම එක බලාපොරොත්තුවක් පිළිබඳවම පමණයි. මේ ආදරණීය හදවත සදහටම නතර වීමට පෙරාතුව, මේ ආදරණීය පුද්ගලයාගේ අවසාන හුස්ම බිඳත්, මේ වා තලයට මුසු වීමට පෙරාතුව, මා ආත්මයේ හිමිකාරියගේ ඒ ආදරණීය ඇස් දෙක, අවසාන වතාවට, එකම එක වතාවක්, යලි දැකගන්නට, මා හට වරම් ලැබේවිදෝ?

මතකද අපි ඉස්සර, හරිම ආසාවෙන් බලපු Roja (1992) චිත්‍රපටය? මතකද ඒ චිත්‍රපටයේ තිබුණු, ඒ හරි අපූරු සිංදුව… චීන්න චීන ආසෛ…! ඒ තරමටම හදවතට සමීප දෙයක්, කොහෙත්ම අමතක වෙන්න නම් බැහැ. මතකද, ඊට පස්සේ බලපු, Dil Se.. (1998) චිත්‍රපටය? හරි ලස්සන කතාවක්… ලස්සන සිංදු ටිකක්… මට නම් අද ඊයේ වගේම මතකයි. මේ චිත්‍රපටි දෙකේම සාර්ථකත්වය පිටුපස, එක්තරා අදෘෂ්‍යමාන හස්තයක් ක්‍රියාත්මක වුණා. මේ අදෘෂ්‍යමාන හස්තය විසින් අත ගහන ගහන හැම චිත්‍රපටයක්ම වගේ අතිශය සාර්ථක වෙන්න ගත්තා. ඇදහිය නොහැකි සාර්ථකත්වය සහ පවතින සාම්ප්‍රදායන් අතික්‍රමණය කරමින් බිහිකරන ලද නිර්මාණයන් නිසා සමහරු මේ පුද්ගලයාව මායාකාරයෙක් ලෙසත් හඳුන්වන්න ගත්තා. ඒ, වෙන කවුරුවත් නෙමෙයි… මනි රත්නම් මහත්මයා! වසර කීපයක නිහැඬියාවකින් පස්සේ, මෙන්න එතුමා නැවත වතාවක් කරලියට ප්‍රවිෂ්ඨ වෙලා තියෙනවා. හැබැයි, හිස් අතින් නම් නෙමෙයි. ඔස්කාර් සම්මාන ලාභී, A. R. රහමන් මහත්මයාගේ අතිශය සුමියුරු සංගීතයෙන් රස ගැන්වී, දකුණු ඉන්දීය තාරකාව, Karthi ගේ විශිෂ්ට රංගන ප්‍රතිභාවෙන් සහ, Aditi Rao Hydari ගේ හද මන්මත් කරවන සුළු, අයස්කාන්ත රංගයෙන් වර්ණවත්වූ, විශිෂ්ඨ සිනමා කෘතියක් සමගින් තමයි, මනි රත්නම් මහත්මයා මේ වතාවේ කරළියට ප්‍රවිෂ්ට වෙන්නෙ. 2017 වර්ෂයේ අප්‍රේල් මස 7 වෙනි දින, Romance කාණ්ඩය යටතේ තිරගතවීම ආරම්භ කරන ලද මෙම සිත්තම, මේ සටහන ලියවෙන මොහොත වන විට, Imdb දර්ශකයේ 6.2 ක අගයක් තමන් සන්තක කර ගැනීමට සමත් වී තියෙනවා.


Click Here කල පසු හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක ලැබෙනු ඇත. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download

| HDRIP | x264 | ESub | 700MB |

Direct Download

      | HDRip | x264 | 1CD | 700MB |       

        

    | HDRip | x264 | 720p | 1.5GB |   

           

අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

2 thoughts on “Kaatru Veliyidai (2017) | අවසන් හුස්ම පොදත් වා තලයට මුසුවන තුරාවට, ආදරයේ නාමයෙන් නුඹව සොයා එන්නම්…!

 • November 28, 2018 at 16:14
  Permalink

  “Kaatru Veliyidai” me film eke sub eka nhne

  Reply
 • December 10, 2018 at 14:20
  Permalink

  Kaatru Veliyidai (2017).Subtitle nane

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!