Old School (2003) | නටමුද නියම පිස්සුවක් (18+)

බයිස්කෝප් අඩවිය වෙනුවෙන් තවත් උපසිරැසියක් ගේන්න තමයි සූදානම් වෙන්නේ, අහම්බෙන් බයිස්කෝප් සයිට් එකේ දැකපු මේ ෆිල්ම් එක බයිස්කෝප් එකේ තිබුනට ඒකට උපසිරැසියක් තිබුනේ නෑ. ඒ නිසා මම හිතුවා මේකට සබ් කරන්න. මේක ඉස්සර බලපු සුපිරි කොමඩියක් නිසා තවත් ආස හිතුනා. පරණ ෆිල්ම් එකක් උනාට නියම එකක්.

අයහපත් ආදර සම්බන්ධක් බිඳී යෑමෙන් පසු තම පදිංචිය වෙනස් කරන මිච් මාටින්, අළුතින් පදිංචියට යන්නේ උසස් පාසලක් අසල නිවසකටයි. මිච්ගේ යාළුවෝ එයාගේ හිත හදන්නත් එක්ක කියනවා මෙතන උත්සව දාලා ඉස්සර වගේ හොදට විනෝද වෙමු කියලා. මුලදී මිච් මේකට අකැමැති උනත් පස්සේ මේ වැඩේ ජොලි කියලා මිනිහත් වැඩේට හවුල් වෙනවා. මුලින්ම මෙයාලා කට්ටිය හොයාගෙන සංගමයක් හදා ගන්නවා. මේකේ පාසල් ශිෂ්‍යයන් වගේම අවුරුදු 100ක් විතර වෙන වැඩිමහල් අයත් ඉන්නවා. ඉතිං මේ ගෙදර ළඟ තියෙන උසස් පාසලේ ඉන්න පීඨාධිපති මේ වැඩේට එච්ච්ර කැමත්තක් දක්වන්නේ නෑ. ඒ නිසා එයා මේ වැඩ නවත්වන්න එක එක උපක්‍රම යොදනවා. ඉතිං මේ උප්ක්‍රම සාර්ථක වෙයිද ? මේ සංගමය නවත්වන්න වෙයිද ? මිච්ට මොනවා වෙයිද ? කියලා දැන ගන්න මේ චිත්‍රපටය නරඹන්න කියලා මම ඔයාලගෙන ඉල්ලනවා. Comedy වලට කැමති අය අනිවා මේක බලන්න. මෙයාලා කරන වැඩ වලටනම් හිනා නොවී ඉන්න කොහෙත්ම බෑ. විශේෂයෙන්ම Will Ferrell ගේ සුපිරි විහිලු ටිකක් බලන්න පුලුවන් මේකේ. කලින් සහෝදරයෙක් ලිපියක් ලියලා තියෙන නිසා වැඩිය මුකුත් කියන්නේ නෑ.

Will Ferrel ෆ්රෑන්ක් ලෙසත් , Luke Wilson මිච් ලෙසත් , Vince Vaughn බෙනී ලෙසත් ප්‍රධාන රංගන දායකත්වය ලබා දෙනවා. 7.1ක IMDb අගයකුත් මේකට ලැබිලා තියෙනවා. මේ ෆිලුමට සුපිරි රැප් ගායක Snoop Dogg ත් ආරාධිත රංගනයකින් දායක වෙනවා. පොඩි ජිල් කෑලි දෙක තුනක් තියෙන නිසා ගෙදර අයත් එක්කනම් බලන්න එපා. මේ සදහා මට අවස්තාව ලබා දුන් ශාන් විමුක්ති (විමා) සහෝට ගොඩක් ස්තුති කරන ගමන් අඩු පාඩු පෙන්නලා කොමෙන්ටුවක් දාන්න කියලා මම ඔයලාගෙන් ඉල්ලනවා. ආයෙත් මේ වගේ තවත් උපසිරැසියකින් ආයෙත් හමුවෙනතුරු ජයවේවා..!

තෙරුවන් සරණයි !

කලින් පලකරන ලද ලිපිය

මේ කියන්න යන්නෙ ඔයාල හැමෝම ආසාවෙන් රස විදියි කියල හිතන්න පුලුවන් නියම චිත්‍රපටියක් ගැන..හොද කතාවක් වගේම හිනා වෙන්න පුලුවන් තැන් පිරුණු ෆිල්ම් එකක්..IMDB රෑන්කින්ග් වල 7.0/10 ක් අරගෙන තියෙන මේ චිත්‍රපටියේ කතාව ගලාගෙන යන්නෙ මෙහෙමයි.

පාසලේදී වගේම කොලීජියේදිත් හොදටම පිස්සු නටපු යාලුවො තුන්දෙනෙක් ඉන්නව..මේ තිදෙනාම දැන් මැදි වයසේ..හැමෝම බොහොම ඒකාකාරී ජීවිත ගත කරන්නෙ..මේ අතරතුර එක් යාලුවෙක් විවාහ වෙනව..නමුත් ඔවුන්ගේ හිත් වල වැඩ කරන්නෙම පරන පුරුදු තමයි..කාලය මෙහෙම ගෙවෙනකොට මේ තිදෙනා සංවිධානය කරනව විශාල සාදයක් අවට ගෙවල් වල පිරිසට..මේ සාදයේදී හැමෝම හොදින් විනෝද වෙනව..පසුව මොවුන් එකතු වෙලා හදාගන්නව සංවිධානයක්..එමගින් නිතරම සාද ඇතුලු තව තව විනෝද විය හැකි දේවල් සංවිධානය කරනව..නගරයේ ඒකාකාරී ජීවිත ගත කරන බොහෝ පිරිසක් මේ සංවිධානයට එකතු වෙනව..ඒ වගේම මේ සංවිධානයට විරුද්ධ වෙන පිරිසකුත් බිහි වෙනව..කතාව නම් ඇත්තටම රසවත්.

මේ කස්ටියගෙ පිස්සු වැඩ බලන්න ඕන නම් දැන්ම බාගන්න Old School..American Pie,EuroTrip වගේ චිත්‍රපටි වලට ආස අය අනිවා බැලිය යුතු එකක්..ඒ වගේම ජනප්‍රිය නළු නිළියන් රැසකගේ දායකත්වයෙන් මේ චිත්‍රපටය තවත් හැඩ වෙලා තියෙනව.

 Click Here කල පසු හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක ලැබෙනු ඇත. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download

|  WEB | x264 | 720p | 770MB | YIFI

Direct Download

| Bluray | x264 | 720p | 700MB | YIFY

    

  අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!