Life in a Day (2011) | ලොව පුරා රටවල් 192ක ජීවත් වන මිනිසුන්ගේ වාර්තාමය චිත්‍රපටයක් …

ලොව පුරා රටවල් 192ක ජීවත් වන මිනිසුන්ගේ You Tube වීඩියෝ දර්ශන 88,000ක් එක් කොට ගෙන සෑදූ අපූරු /කම්පනය දනවන /වේදනාත්මක /හඟුම්බර වාර්තාමය චිත්‍රපටයක්.

හොඳයි, ඔන්න දැන් මම මේ අරන් ඇවිත් තියෙන්නේ ඔයාලා හැමෝම අනිවාර්යෙනම බලන්න ඕනේ දෙයක්. මේක නිකන් බළලා ගණන් ගන්නේ නැතුව යන අයට නම් ජීවතයක් කියලා දෙයක් තියෙන්නේ විදියක් නෑ. මේක ඇවිල්ලා මම පෞද්ගලිකවම බලපු හුඟක් ලස්සන, හැඟුම්බර, අර්ථයක් තියන, ජීවතය ගැන දෙයක් ඉගෙන ගන්න වගේම හදාගන්න පුළුවන් ලස්සනම ලස්සන වාර්තාමය චිත්‍රපටියක්. ඒ වගේම මේ වාර්තාමය චිත්‍රපටිය ඉස්කෝලේ ඉන්න ළමයින්ට වෙනම වෙලාවක් වෙන් කරගෙන දාලා පෙන්නන්න පුළුවන් වගේ එහෙම නම් හුඟක් හොඳයි. මේ චිත්‍රපටිය කරලා තියෙන්නේ තනි දිනයකදි. ඒ කියන්නේ මේකේ ඇතුළත් වෙන දර්ශන සියල්ලම පටිගත කරලා තියෙන්නේ 2010 ජූලි 24 වෙනිදා. මම ඔයාලා වගේ සාමාන්‍ය මිනිස්සු තමයි මේ වැඩේට දායක වෙලා ඔවුන් ඔවුන්ගේ ජීවත ඒ ඒ දිනයේ ගත වන විදිය ගැන පටිගත කරලා You Tube එකට දීලා තියෙන්නේ. මේ වැඩේට You Tube එකයි ඔයාලා කවුරුත් දන්න National Geographic Films එකයි එකතු වෙලා තමයි මේ වැඩේ කරලා තියෙන්නේ. තව ආයතන කිහිපයක්ම මේ වැඩේට තම සහයෝගය ලබා දී තිබෙනවා. විශාල IMDB ප්‍රේක්ෂක ප්‍රතිචාරයකුත් ලබා ගන්න මේ වාර්තාමය චිත්‍රපටිය සමත් වෙලා තියනවා. Box office වාර්තා තැබීමටද ඒ අතරේම සමත් වෙලා තියනවා.

පිළිකා වගේ රෝග වලින් දුක් විඳින මිනිස්සු, විවිධ රෝග වලින් පෙලෙන මිනිස්සු, හිනා වෙලා සතුටින් ඉන්න මිනිස්සු, දුකින් ඉන්න මිනිස්සු, තනිකමින් ඉන්න මිනිස්සු, නැති බැරි මිනිස්සු, අසරණ වෙලා ඉන්න මිනිස්සු, විනෝද වැඩ කරන මිනිස්සු, තමන් ආදරය කරන්නේ මොනවටද, තමන් බය මොනවටද, මේ වගේ තවත් බොහෝ දේ ගැන බොහොම අපූරුවට ඒ ඒ මිනිස්සුන්ගේ පෞද්ගලික දර්ශන මේ චිත්‍රපටියේ පෙළගස්වලා තියනවා.

මට නම් මේක බළලා ඉවර වුනාට පස්සේ ”මේ ජීවිතය මොකක්ද… ”අනේ මන්දා” කියලා වගේ හැඟීමක් හිතට දැනුනා.

මේක බලන්න කලින් විශේෂයෙන් ඔයාලට පොඩි දෙයක් මතක් කරන්න ඕනේ, මේකේ සතෙක්ව මස් වලට ගන්න මරන දර්ශනයක් තියනවා, ඒකට නම් හුඟක් දුක හිතෙනවා. මේ චිත්‍රපටියට සමහර මිනිස්සුන්ගෙන් දෝෂාරෝපනයකුත් එල්ල වුනා ඒ දර්ශනය හින්දා. ඒකට ඉතින් මේ චිත්‍රපටියටවත් කරපු අයටවත් බැනලා වැඩක් නෑ. ලෝකයේ අහුමුළු වල වෙන දේවල් තමයි ඇත්තටම ඒ. කොහොමවුනත් මේ චිත්‍රපටියට මිනිස්සුන්ගෙන් වැඩියෙන්ම ලැබුනේ නම් විශාල වශයෙන් හුඟක් යහපත්ම ප්‍රතිචාරයි.

* මේකේ ඔයාලා ටොරෙන්ට් විදියට Bluray – Version එක අරගන්න. මේකේ You Tube Version එකයි Bluray Version එකයි ටිකක් වෙනස් කියලා තමයි කට්ටිය කියන්නේ. හැබැයි මම ඒක හරියටම කියන්න දන්නේ නෑ. සමහර Comment දැකපු හන්දයි මම මෙහෙම කියන්නේ. මම ඔයාලට මේ දීලා තියන උපසි‍රැසිය ඇවිල්ලා Bluray පිටතට අදාල වෙන්න සකස් කරපු උපසි‍රැසියයි. ඒ හන්දා Bluray පිටපතම අරගන්න.

* ඔයාලා මේ චිත්‍රපටිය බළලා ඉවර වුනාට පස්සේ ඔයාලට ඒ ඇති වුන අදහස් මෙතනට ඇවිත් පහලින් Comment කරගෙන යන්න, හැමෝමට බලන්න

 Click Here කල පසු හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක ලැබෙනු ඇත. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download

|  Bluray | x264 | 720p | 550MB | 

Direct Download

| Bluray | x264 | 720p | 550MB | YTS |

    

  අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!