The Lotus (2018) | ආක්‍රමණයකට එරෙහිව වෛරසයක්!

ඔන්න යාළුවනේ මම අද ඔයාලට ගෙනාවා The Lotus (2018) කියන ෆිල්ම් එක. මේ ෆිල්ම් එක රිලීස් වුනේ මේ අවුරුද්දේ, ඒ කියන්නෙ 2018 මාර්තු 06 වෙනිදා. ඒ වගේම මේක අධ්‍යක්‍ෂණය කරල තියෙන්නෙ Jorge Nunez. මේ සලරුව Action | Horror | Sci-Fi කියන ඛාණ්ඩ වර්ග තුනටම අයත් වෙනවා. ඒ වගේම මේක 4.9 IMDb අගයකුත් ගන්න සමත් වෙලා තියෙනවා. අපි කවුරුත් දන්න කියන Sami Reynolds සී ගේ චරිතයට පණපොවනු ලබන අතර ඇය Picnic (2013) හා තවත් සලරූ කීපයකට රංගනයෙන් දායක වෙනවා. තවද Raymond Tostado, Carl Bailey, Michael Crabtree, Gideon Swift, Jake Garcia කියන චරිතද අපිට මෙහිදී දකින්න ලැබෙනවා.

එහෙනම් අපි ෆිල්ම් එක පැත්තට යමුකෝ. මුලින්ම සොම්බි වෛරසයකින් මුළු මහත් ලෝකයම පීඩා විඳිනවා ඔයාලට දකින්න පුළුවන් වේවි. මේ සොම්බ් වෛරසය මිනිසා විසින් නිර්මාණයකරපු වෛරසයක්. නිකමටවත් හිතන්න පුළුවන්ද ලෝකයක් ආරක්‍ෂා කරන්න වෛරසයක් නිර්මාණය කරන්න පුළුවන් කියලා? ඒ වගේම ඒ වෛරසේ හරියට වැඩකරාවිද කියලා? බෑනේද යාළුවනේ. ඉතින් මං අද ඔයාලට ගෙනාපු මේ සලරුවෙන් කියවෙන්නෙ අන්න ඒ වගේ කතාවක් තමයි. ආක්‍රමණයකට එරෙහිව ලෝකෙ ආරක්‍ෂාකරන්න හදපු වෛරසේ ලෝකෙ විනාසකරන්න පටන්ගන්නවා. මෙතනදි තමයි අපෙ කතාව පටන්ගන්නෙ. ඒ අපෙ කතානායිකාව “සී” ගේ සහෝදරියගේ වෙඩින් එකෙන්. ඉතින් මොවුන් වෙඩින් එක අරගන්න කොට, ඒ කියන්නෙ මනමාලි සී ගේ සහෝදරිය මනමාලයාට බාරදෙන්න කැන්දගෙන එනකොට එකපාරටම මඟුල්ගේ ඉන්න මිනිස්සු හුඟදෙනෙක් මැරිල වැටෙනවා. ඉතින් හිතන්න පුළුවන්නේ මුළු මඟුල්ගේම පුදනකොටම කාපි යකාවගේ විනාසයි. කපල්එකටත් මදිනොකියන්න හොඳවයින් හොඳ සොම්බි ප්‍රහාරයක් එල්ලවෙනවා. ඉතින් මේ විදියට සමස්ත ලෝකයම එක පාරටම හිතාගන්නවත් බැරි විදියට සොම්බි වෛරසයක් වෙලා ගන්නවා. එතනින් පැනගන්න වාසනාවකට වගේ සී සමත්වෙනවා. අපෙ කතානායිකාව සී ට කේලබ් කියල එක්තරා මනුස්සයෙක් මෙහිදී හමුවෙනවා. කොටින්ම කිව්වොත් මේ සොම්බි වෛරසේ හදපු, ඒගැන පර්යේෂණ කරපු කණ්ඩායමේ ඉඳියැයි කියන කෙනෙක්. ඔහු සී ට කියනවා මේ වෛරසේ Lotus කියන නොනවතින ආරක්‍ෂක ව්‍යාපෘතියක ප්‍රතිළුලයක් කියලා. මොහු යන්නෙ ඒ ව්‍යාපෘතිය නවත්වන්න කියලත් කියනවා. Biochem කියන දේට Rhea 1 කියල ප්‍රතිකාරයක් තියෙනව කියලත් එකෙ තියෙන වැරැදිත් කියනවා. ඇය අහම්බෙන් වගේ මේ ප්‍රතිකාරය හොයන්යන කණ්ඩායමකට සම්බන්ධ වෙනවා.

ඉතින් මං ඔයාලට තවදුරටත් කතාව කිව්වොත් ෆිල්ම් එක ගැන ඔයාලගේ තියෙන කුතුහලය නැතිවෙන්නත් පුළුවන්. එහෙනම් යාළුවනේ මේ වෛරසේ මොහොකට එරෙහිව හදපු දෙයක් ද? මොකක්ද මේ නොනවතින ආරක්‍ෂණ සැලැස්මක් මිනිස්සු හදන්න හේතුව? ඉතින් ඒක සාර්ථක වෙලාද? ඉස්සරහට මොනව වෙයිද? කියල බලලම දැනගන්න කියන ආරාධනයත් එක්ක අදට මං ඔයාලගෙන් සමුගන්නවා.

එහෙනම් හැමෝටම නැවත උපසිරසියකින් හමුවෙනතුරු ජයෙන් ජයම පතනවා !!

 Click Here කල පසු හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක ලැබෙනු ඇත. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download

|  WEBRip | x264 | 720p | 700MB | 

Direct Download

| WEBRip | x264 | 720p | 700MB | YTS |

    

| WEBRip | x264 | 720p | 650MB | MkvCage|

    

| WEBRip | x264 | 1080p | 1.3GB | YTS |

    

  අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!