Godzilla: City on the Edge of Battle (2018) aka Gojira: kessen kidô zôshoku toshi | ලොකු හප්පා මැරෙයිද…? ඊට වඩා ලොක්කෙක් ඉදියිද?

ආයුබෝ වේවා හැමෝටම…. එහෙනම් තවත් උපසිරසියක් අරගෙන ආවා ඔන්න එහෙනම්. මේක ගැන නම් කතා කරලා වැඩක් නැ. මගේ පළවෙනි උපසිරසිය විදිහට මේ ෆිලුමේ පලවෙනි කොටස Godzilla: Planet of the Monsters කරපු නිසයි මේකට මම අත ගැහුවේ. ඒ වගේම මේක එලියට දාලා මාස ගානක් වුනත් කවුරුත් මේක භාරගෙන තිබ්බෙත් නෑ. ඔන්න ඔහේ කරලා දානව කියලා අහපු ගමන් හා කරලා එවන්න කිව්ව හසන්ත අයියව මතක් කරනවා. සබ් එක කරනකොට තම‍යි තේරුනේ මේක කවුරුත් කලේ නැත්තේ ඇයි කියලා. සමහර කාලරාමු අතින් හදාගෙන අසා ලිවීමක් විදිහට තමයි ගොඩක් දුරට සබ කලේ. ඒ වගේම සබ් එකේ තියෙන එක නෙමෙ‍යි ෆිලුමේ දෙබස් වල තියෙන්නේ ඉතින් හෙන අමාරුවක මම වැටුනේ. ඉතින් කොහොමහරි බැද ගත්ත බෙරේ ගහන්නත් එපයි. මම පලවෙනියට කරපු Godzilla: Planet of the Monsters එකේ සබ් එකෙත් අවුල් තිබ්බට මේ තරම් අවුල් තිබ්බේ නෑ. අන්තර්ජාලේ පීරලා හොද ගුණාත්මක සබ් එකත් හෙව්වට හොයාගන්න නම් බැරි වුනා ඉතින් මෙහෙම කාල රාමු හදාගෙන අසා ලිවීම් කරගෙන අනිත් සබ් කරන්න යන වෙලාවට වඩා තුන් ගුණයකට වඩා වෙලාවක් අරගෙන තමයි මේක කොටලා ඉවර කරගත්තේ. අනික විද්‍යාත්මක වචන කෝටියයි, හරි කොහොමින් කොහොමින් හරි වැරදි නම් ඇති ඉතින් ඒ ගැන මේ ළමයට අනුකම්පා කරන්න කියලා ඉල්ලන ගමන් ෆිලුම පැත්තට හැරෙමු.

Godzilla: Planet of the Monsters

Directed by : Kōbun Shizuno, Hiroyuki Seshita
Produced by : Takashi Yoshizawa
Starring : Mamoru Miyano, Takahiro Sakurai, Kana Hanazawa, Yūki Kaji
Production company : Polygon Pictures, Toho Animation
Distributed by : Toho (Japan) Netflix (Worldwide)
Release date : November 17, 2017 (Japan)
Running time : 88 minutes
Country : Japan
Language : Japanese
Box office : US$ 3.1 Million

Godzilla: Planet of the Monsters බලපු අයට මතක ඇති නේ අපේ හරෝ අයියා අන්තිමට පොඩි ගොඩ්සිලාව මරලා ලොකු ගොඩ්සිලාගෙන් ගුටි කාලා ඉන්නකොට භූමියේ ඉන්න ගැණු කෙනෙක් එයාව හොයාගත්ත තැනින් ඉවර වුනා කියලා. මේ කොටස පටන් ගන්නේ එතන ඉදලමයි ඉතින් මේකට මූලික පදනම වෙන්නේ මේකයි ලොකු ගොඩ්සිලාගේ ප්‍රහාරෙන් බේරුණ අය ඔක්කම වගේ අර හරෝව බේරගත්ත ගැනු කෙනාගේ අනිත් අය ඒ අයගේ ගමට අරන් යනවා. ඔවුන්ට බෙහෙත් කරනවා. හරොත් මෙතනටම එනවා, කොහොමහරි මේ අයගේ සැලැස්ම වෙන්නේ කලින් ෆිලුමේ මෙචා-ගොඩ්සිලා කියන ප්‍රති ගොඩ්සිලාගෙන් ලොකු ගොඩ්සිලාව පරද්දන්න. ඒත් ඊට වඩා හොද අමුද්‍රවයක් මෙයාලට හම්බුවෙනවා අර භූමීවාසීන් ලග තිබිලා ඒ තම‍යි නැනෝමෙටල් කියන්නේ. ඉතින් මේ නැනෝමෙටල් හොයාගෙන යනකොට මෙචා-ගොඩ්සිලාගේ මළකුණෙන් සම්පූර්ණයෙන්ම නැනෝමෙටල් නගරයක්ම නිර්මාණය කරලා, ඉතින් මේවාගෙන් වැඩ දාන්න දන්නේ මේ හරෝලා එක්ක ඉන්න බිලුසලුඩෝ කියන ජාතිය විතර‍යි, එයාලා මේවගෙන් ගොඩ්සීලාට විරුද්ධව ආයුධ හදන්නවා. හැබැයි එයාලට යටි අරමුණකුත් තියෙනවා. එහෙනම් වැඩියෙනුත් එක්ක කිව්වද මන්දා. එහෙනම් ඉතුරු ටික ඒ කියන්නේ ලොකු ගොඩ්සිලාව මරන්න පුලුවන් වෙයිද? බිලුසඩෝලාගේ යටි අරමුණ මොකද්ද?භූමි වාසින් මොනවා කරයිද? හරෝගේ සැලැස්ම මොකද්ද? ඒවා දැනගන්න ෆිලුම බලන්නම වෙනවා. තව දෙයක් අවසානේ ගිදොරාහ් ගැන කියලා ඉවර කරන්නේ බලන්නේ.

Godzilla: City on the edge of Battle

Directed by : Hiroyuki Seshita, Kôbun Shizuno
Writing Credits : Gen Urobuchi (story concept)
Starring : Mamoru Miyano, Takahiro Sakurai, Kana Hanazawa, Yūki Kaji
producer : Takashi Yoshizawa
Production company : Polygon Pictures, Toho Animation
Distributed by : Toho (Japan) Netflix (Worldwide)
IMDb Rating : 5.9/10
Run Time : 101 Minutes
Date of Release : 18 July 2018
Genres : Animation, Action, Sci-Fi
Country : Japan
Language : Japanese

මේ ෆිල්ම් සීරිස් එක කොටස් තුනකටනේ නිශ්පාදනය කරන්න නෙට්ෆිලික්ස්ලා තීරණය කරගෙන හිටියේ. ඉතින් ඒක ඒ විදිහටම ඒ කිව්වා වගේම තුන් වෙනි කොටස Godzilla: The Planet Eater කියන ෆිලුම 2018 නොවැම්බර් 9 රිලීස් කරනවා. ඉතින් ඒකට සබ් කරන එක ගැන නම් මට ලොකු සැකයක් තියෙනවා. කලින් ෆිලුමෙයි මේ ෆිලුමෙ‍යි සබ් එකේ අවුල් තිබ්බා කියන්නේ අනිවාරෙන් ඒකෙත් තියෙනවා කියලා අපිට හිතාගන්න පුලුවන්, ඉතින් ඔයාලගේ කොමෙන්ට් මත ඔයාලගේ පෙලඹවීම මත මම ඒක කරනවද නැද්ද කියන එක තීරණය කරන්නම්. ඒ ෆිලුමත් මගෙන්ම ඔනී නම් කොමෙන්ට් එකක් දීලා මාව පොලඹවන්න එහෙනම්.

Godzilla: The Planet Eater

Directed by : Kobun Shizuno, Hiroyuki Seshita
Produced by : Takashi Yoshizawa
Written by estiny: Gen Urobuchi
Starring : Mamoru Miyano, Takahiro Sakurai, Tomokazu Sugita, Yuki Kaji
Production company : Polygon Pictures, Toho Animation
Distributed by : Toho (Japan) Netflix (Worldwide)
Date of Release : November 9, 2018 (Japan)
Country : Japan
Language : Japanese

එහෙනම් මම ගිහින් එන්නම්..පොලඹවන්න එහෙනම්..කොමෙන්ට්,කොමෙන්ට්,කොමෙනට්. තව මට අහම්බෙන් අහුවුන වැඩක් තියෙනවා ඒකත් අරගෙන ඉක්මනට එන්නම්.. එතෙක් සැමට ජය ශ්‍රී!!

Everything Is Destiny…


Click Here කල පසු හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක ලැබෙනු ඇත. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrent Download

| WEB | x264 | 720p | 820MB |

Direct Download

| WEB | x264 | 480p | 270MB | 

| WEB | x264 | 720p | 540MB | 

| WEB | x264 | 1080p | 1.6GB | 

අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!