Oru Muthassi Gadha (2016) | මාර ආච්චියෙක්…

Jude Anthony Joseph ගේ දෙවැනි අධ්‍යක්ෂණය. පළමු අධ්‍යක්ෂණය තමයි Om Shanthi Oshana. බලලා නැත්තං ඒකත් අනිවාර්යයෙන් බලන්න. Oru Muthassi Gadha චිත්‍රපටියේ තිර රචනය හා අධ්‍යක්ෂණය Jude Anthony Joseph වුණාට මෙහි කතා අදහස Nivin Pauly ගේ. ලීලම්මා කියන්නේ හරිම නපුරු ආච්චි කෙනෙක්. ලීලාම්මා ඉන්නේ තමන්ගේ පුතයි, ලේලියි, මිණිබිරියි, මුණුබුරයි එක්ක. මේ ආච්චි කොයිවෙලාවෙත් ඇමිනෙන්න බලාගෙනමයි ඉන්නේ. හරියටම කියනවා නම් ගෙදර හැමෝම මේ ආච්චිට බයයි. තමන්ගේ අම්මගේ මේ තත්වය නිසා පුතා ඉන්නෙත් හරිම හිතේ අමාරුවෙන්. පුතා එක එක ක්‍රම යොදනවා අම්මව සතුටින් තියන්න ඒත් හරියන්නේ නෑ. කොහොමහරි මේ ‘මැර’ ආච්චි, ‘සුපිරි’ ආච්චි දක්වා පරිවර්තනය වීමේ කතාව තමයි මේ චිත්‍රපටය තුලින් අපට පෙන්වන්නේ.

දරුවන්ට දෙමව්පියන්ව බරක් වෙන හැටි, දෙමාපියන්ට දරුවන්ව කරදරයක් වෙන හැටි, බාල පරම්පරාවයි වැඩිහිටි පරම්පරාවයි අතර තියෙන වෙනස්කම් වගේම සමාජයේ තියෙන යම් යම් වැරදි ආදිය හාස්‍යජනක විදිහට අපිට තේරම් කරවන්න මේ චිත්‍රපටය සමත් වෙනවා. Drama – Comedy ගණයට අයත් වන මෙයට IMDb Rating 6.4 ක් තිබුණට Google User Rating නම් 86% තියෙනවා. ඒ විතරක් නෙවෙයි Times Of India Critic’s Rating 5න් 3.5ක් තියෙනවා. Youtube එකෙන් Oru Muthassi Gadha පූර්ව ප්‍රචාරක පටය නැරඹුව කෙනෙක් නම් දෙපාරක් නොහිතා අනිවාර්යයෙන් චිත්‍රපටය බලනවා. චිත්‍රපටය තුල තියෙන වෙනස පැහැදිලිවම ඒ පූර්ව ප්‍රචාරක පටය තුලත් දකින්නට තියෙනවා.

Suraj Venjaramoodu, Lena Abhilash, Aparna Balamurali, Vineeth Sreenivasan, Lal Jose, Jude Anthany Joseph, Renji Panicker වගේ හොඳ ප්‍රසිද්ධ නලු නිලි පිරිසක් මෙහි රංගනයට දායක වෙනවා.Music ගැන කතා කරනවා නම් මෙහි සංගීතය අධ්‍යක්ෂවරයා වන්නේ Shaan Rahman. ඔහු තමයි Om Shanthi Oshaana, Thattathin Marayathu, Ann Mariya Kalippilaanu, Velipadinte Pusthakam වැනි චිත්‍රපටි වලටත් සංගීතය සපයලා තියෙන්නේ. මෙහි එන “Thennal Nilavinte” යන ගීතය ගායනා කරන්නේ එහි රංගනයේ යෙදෙන ශිල්පීන් දෙදෙනා වන Vineeth Sreenivasan හා Aparna Balamurali වීමද විශේෂත්වයකි. අවසාන වශයෙන් කියන්න තියෙන්නේ හොඳට හිනාවෙන ගමන්, ජීවිතයට ආදර්ශමත් යමක් එකතු කරගන්න කැමති නම්, මේ Oru Muthassi Gadha නිසැකවම බලන්න ඕනේ.

(ආ…කියන්න බැරි වුණානේ. නිවින් පෝලි සහ නස්රියා නසිම් දෙන්නත් බිත්ති කොනක චූටියට ඉන්නවා පුලුවන් හොයාගන්නකෝ)

 


Click Here කල පසු හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක ලැබෙනු ඇත. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrent Download

| DVDRip | x264 | ESub | 700MB |

Direct Download

| DVDRip |x264 | Esub | 700MB |

අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!