Reprisal (2018) | ජීවිතය සඳහා ජීවිතය….!

ආයුබෝවන් යාළුවනේ..! එකදිගට දීගෙන දීගෙන ගියපු සීරීස් ටික නිසා කට්ටිය දැන් හොල්මං වෙලා ඇත්තෙ නේහ්.. එහෙම තමයි බයිස්කෝප්.. ඒකනෙ අපි හැමෝගෙන්ම එක වෙන්නෙ.. කොහොමහරි ඔන්න ඉතිං ටීවී සීරීස් වලටම දායක වෙන්න ගිහින් සෑහෙන අමාරුවේ වැටුණු මමත් යන්තං සීරීස් ටික දීල පොඩ්ඩක් නිදහස් වුණා විතරයි. නිදහස් වුණා කියල හිතුවට එහෙම වුණේ නෑ.. මම මේ අද අරගෙන ආව සජීවීකරණ සිනමා කෘතිය විකාශනය වෙන්නත් කලින්ම හසා අයිය මට වෙන් කරල දුන්න. ඒ අස්සෙ තමා Terror, Castle Rock, Luke Cage, Iron Fist ඔන්න ඔය සීරීස් ටිකට හිර වුණේ. කොහොමහරි ඒ ටික ඉවර කරන්න කලින් මේකත් විකාශනය වුණා. ඒත් සීරිස් එකක් කියන්නෙ එකකට පස්සෙ එකක් අනිවාරෙන් කතාංගය ලබා දෙන්න ඕන එකක්. ඒ නිසා ඒ ටිකට මූලිකත්වය දීල ඉවර කරල තමයි මේකට අතගහන්න වුණේ. කොහොමනමුත් මේක විකාශය වුණේ සැප්තැම්බර් 07. ඒ කියන්නෙ මීට සතියකට කලින්. ඉතිං මේකෙ උපසිරැසිය අරගෙන එන්න සතියක් ප්‍රමාද වුණේ සීරීස් ටික ඉවර කරන්න වුණු නිසා. කොහොමහරි සතියකට පස්සෙ ඔන්න Next Gen 2018 සඳහා උපසිරැසිය අරගෙන එන්න මට හැකි වුණා. ඉතිං මේක මට වෙන් කරල දුන්නු හසා අයියව මේ වෙලාවෙ ගෞරවයෙන් සිහිපත් කරන්න සහ ස්තූතිවන්ත වෙන්න ඕනෙ.

එහෙනම් කතාව පැත්තට ටිකක් හැරිල බලමු. “මේයි” කියන්නෙ පුංචි කාලෙම එයාගෙ තාත්ත දාල ගියපු කෙනෙක්. ඒ සිදුවීමෙන් පස්සෙ මේයිගෙ අම්මත් පාලුව මකා ගන්න රොබෝල එක්ක තමයි ජීවිතේ වැඩි කාලයක් ගත කළේ.. ඉතිං මේයි ටිකක් ලොකු මහත් වෙනකොට මේයි ලඟ ඉන්න එකම හිතවතා “මොමෝ” කියන බලු පැටිය විතරයි. දවසක් මේයි අම්ම එක්ක යනව IQ රොබටික් කියල ලොකු රොබෝල හදන ස්ථානයකට. එතනදි තමයි මේයිගෙ ජීවිතේ හැරවුම් ලක්ෂය සනිටුහන් වෙන්නෙ. ඒ යම් සිදුවීමකින් ඇයට “මෝඩ රොබෝ” හමුවෙන නිසා. ඒ හමුවීම හරි අපූරු හමුවීමක්. බලන්නකො ඒක වෙන විදිය. කොහොමහරි මෝඩ රොබෝ එක්ක මේයි ගිවිසුමක් ගහ ගන්නව. හැබැයි මේ දෙන්නගෙ සංයෝජනය නම් ටිකක් විනාශකාරීයි. කාලෙත් එක්ක ජස්ටින් පින් කියන අර මම මුලින් කිව්ව රොබෝල හදන තැන අයිතිකාරය ලෝකෙට ලොකු විනාශයක් ගෙනල්ල ලෝකය රොබෝ පාලනය යටතට ගන්න උත්සාහ කරනව.. ඒ විතරක් නෙවෙයි ඔහු ඒකට දරුණු සැලසුමක් දියත් කරනව. ඒ සැලසුම මොකද්ද? ඒ සැලසුමට එරෙහිව ඒ ආයතනයේම වැඩ කරපු රොබෝලව නිෂ්පාදනය කරන විද්‍යාඥයෙක් රහස් සැලසුමක් හදල තියෙනව. ඒ සැලසුම මොකද්ද? ඒක ක්‍රියාත්මක කරන්නෙ කොහොමද? හැබැයි මේ හැමදේකම අවසානය ආපහු මුලටම එන්න වෙන සිදුවීමකින් අවසන් වීම තමයි ඇත්තටම කණගාටුවට කරුණ.. ඔය ඔක්කොටම උත්තර මේ අපූරු සිනමා කෘතිය ඇතුළෙ අන්තර්ගතයි.

IMDb හි ප්‍රේක්ෂක මනාප 3500කට ආසන්න ප්‍රමාණයකින් 6.8/10ක ඉහළ ප්‍රතිචාර ලබාගත්Animation, Action, Adventure, Comedy වර්ගීකරණයට අයත් මේ චිත්‍රපටිය විකාශය කලේ අපි හැමෝම බොහොම ආදරේ කරන Netflix ආයතනය. පැය 1 විනාඩි 46ක ධාවන කාලයක් පුරා එක හුස්මට බලල ඉවර කරන්න හිතෙන විදියට මේක නිර්මාණය කරල තියෙනව. ඉතිං තව එක සජීවීකරණ සිනමාවක් හසා අයිය මට බාර දුන්න.. ඒකත් ඉක්මනට අරගෙන එනවා කියන පොරොන්දුව ලබා දෙමින් මම ගිහින් එන්නම්..

ජය වේවා..!

“Friendship is the ultimate upgrade”

ආයු බොහෝ වේවා කිව්වා ඔන්න හැමෝටම. ඔන්න එහෙනම් මම ආපහු ආවා Bruce Willis රගන අලුත්ම ෆිල්ම් එක අරගෙන, ආයි මොනවද ක්‍රියාදාම සපිරි සුපිරි ෆිලුමක් තමයි මේ ගෙනාවේ. Bruce Willis දන්නේ නැති කෙනෙක්ව නෑ නේ ඉතින්. The Expendables, Die Hard, G.I joe වගේ සුපිරිම ෆිල්ම් ඉතින් ආයි දන්නවනේ. එයාගේ අලුත්ම ෆිලුම මේක කරමුද කියලා අහලා මට භාරදුන්න සිසිල අයියට බොහොම ස්තූතියි. ඒ වගේම මම පෞද්ගලිකවම මම සතුටු වෙනවා Bruce willis ගේ ෆිල්ම් එකකට සබ් කරන්න ලැබුන එක. එහෙනම් බලමු ෆිල්ම් එක ගැන.

Director: Brian A. Miller (as Brian A Miller)
Writer: Bryce Hammons
Stars: Bruce Willis, Frank Grillo, Johnathon Schaech
IMDb Rating : 4.2/10
Release Date : 31 August 2018
Genre : Action, Thriller, Crime
Run Time : 89 Minutes
19 Metascore From metacritic.com

මේ ෆිල්ම් එකේ කතා නායකයා වෙන්නෙ බැංකුවක කලමණකරුවෙක්. ඔහුගේ නම ජේකබ් ඔහුට සල්ලි වල අඩු පාඩුවකුත් තියෙනවා. එයගේ දුවට දියවැඩියා කම්පනයත් තියෙනවා. ඉතින් දවසක් මේ බැංකුව එක මිනිහෙක් විසින් මංකොල්ලකනවා. එතනින් තමයි හැම දෙයක්ම පටන් ගන්නේ. ඉතින් ජේකබ් මේ බැංකු මංකොල්ලකරුව අල්ලගන්න සැලසුම් කරනවා. මේ මංකොල්ලකාරයා මීට කලිනුත් ඒ වගේම මංකොල්ලකෑම්දෙකක් කරපු පලපුරුදු කාරයෙක්. ඉතින් අපේ ජේකබ් මේ මංකොල්ලකාරයාව අල්ල ගන්න වැඩේට උදව් ගන්නේ ගෙවල් ලග විශ්‍රාම ගිය විශේෂ බලකා භටයෙක්ගෙන්. ඒ තමයි ජේම්ස් එහෙම නැත්තම් අපේ Bruce අයියා. ඊට පස්සේ මෙහෙම දෙන්න එක්ක ගේම ගහනවා ගහලා ඔක්කම සැලසුම් කරලා ඉවර වුනාම ඔක්කම කණ පිට හැරෙනවා ජේකබ්ගේ පවුලේ අයව අර මක්කොල්ලකාරයා අල්ලගන්නවා. ඉතින් ඊට පස්සේ වෙන දේවල් වෙන දේවල් දැනගන්න ඔනී නම් මොකද්ද කරන්න ඔනී ළමායි…… ෆිල්ම් එක බාන්න වෙනවා… හා හා බාගේන බලන්න. වෙඩි තියෙන එවා තියෙන කම්මැලි නැතුව බලන්න පුලුවන් මරු ෆිලුම හොදේ.

එහෙනම් මම ගොහිල්ලා එන්නම්. ඉක්මනින්ම ආපහු උපසිරසියකින් හමුවෙමු. ඔයලා බලාගෙන ඉන්න එකකට උපසිරසියක් අරගෙන එන්න ඉන්නේ… මම එහෙනම් ගියා… බායි… බායි..කොමෙන්ටුවකුත් දාන්න මතක ඇතුව.
ජය ශ්‍රී!!!

 

 

Click Here කල පසු හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක ලැබෙනු ඇත. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

 

Torrent Download

| WEB | x264 | 1080p | 1.4GB |

Direct Download

| WEB | x264 | 480p | 320MB |

| WEB | x264 | 720p | 650MB |

| WEB | x264 | 720p | 700MB | Mkvcage

| WEB | x264 | 1080p | 1.4GB |

| WEB | x265 | 720p | 700MB |

| WEB | x265 | 1080p | 1.6GB |

අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

2 thoughts on “Reprisal (2018) | ජීවිතය සඳහා ජීවිතය….!

 • September 17, 2018 at 16:08
  Permalink

  The Meg
  Hotel Transylvania 3
  Hd Hd rip ඇවිල්ල..Update ඕන..Mission impossible Fallout ට වඩා කොලිටී ඒ දෙක

  Reply
 • October 3, 2018 at 22:46
  Permalink

  700mb Mkvcage copy eke sound nehene bagayak giyata passe…. hemotama ehemada?

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!