Iron Fist [S02: E10]| මකරාගේ පුනුරුප්පත්තිය…

ඔන්න එහෙනම් සුපුරුදු පරිදි කට්ටියම එකතු වෙලා පුළුවන් ඉක්මනට වැඩේ ඉවරයක් කරලා දැම්ම කියල හිතනවා.මේ වැඩේට මාත් එක්ක හසන්ත අංකල්, ලහිරු, නිලුපුල්, උදයංග සම්පත්, අචින්ත උදයංග, චාමර, නුවන්ත සමගින් අපේ ශ්‍රමදාන කණ්ඩායමට අලුතෙන් එකතුවුණ කවිශල් රසින්ත මලයා ඇතුළු සෙට් එක තමා කර ගැහුවේ. ?

කතාව ගැන මුල ඉඳලා සාරාංශ වශයෙන් මතක් කරගෙනම අන්තිම කොටසට යොමුවෙමු. කතාව පටන් ගන්නේ ඩෙයා ඩෙවිල්, ඩැනිට පවරපු වගකීම ඩැනි ඉටුකරන ආකාරය පෙන්වමින්. මේ වෙනකොට නගරයේ ඩෙයා ඩෙවිල් නැහැ. ඉතිං ඒ දේවල් වගේම කොලින් එක්ක හොඳ ආදර සම්බන්ධතාවයක් පවත්වාගෙන යනවා ඩැනි. කොලින් තමන්ගේ සටන් පංතිය අත්හැරලා දාලා. ඒත් දෙන්න සතුටින් ඉන්නවා. ඉතිං ඔය අතරේ හස්තය එහෙම නැත්නම් හෑන්ඩ් කල්ලිය තුරන් වෙලා ගිහිල්ලා ඉන්න නගරයේ පාතාලය රජ කිරීමේ අවකාශය පුරවන්න හැච්ට් කල්ලිය සහ ගෝල්ඩන් ටයිගර්ස්ලා එකිනෙකාව මරාගන්නවා. ඒ වැඩෙන් හෑන්ඩ් එක නැති කරලා දාලා නගරය යහපත් තැනක් කරන්න ගත්ත උත්සාහය වතුරේ ගියා වගේ දෙයක් සිද්දවෙන්නෙ. අහ්හ් ඒ මේ වෙනකොට ඩැනි තමන්ගේ සමාගමේ බහුතර කොටස් ටික පමණක් තියාගෙන පාලනය වෝඩ් විසින් තමා සිදුකරගෙන යන්නේ. ඒ අතරවාරයේ නගරයට එන ජෙනි තමන්ගේ කොටස් විකුනලා ඒ ලැබෙන ආදායමෙන් තමන්ගේ දෙයක් පටන්ගන්න හදනවා ඒ තමා ඉතිං තමන්ගේ අයියගෙන් වගේම අයන් ෆිස්ට්ගෙන් පලිගන්න වැඩේ. ඒ වැඩේට ඩැනි එක්ක කුන්-ලන් වල එකට හැදී වැඩුන ඩාවොස් එකතු වෙන්නේ ඩැනි තමන්ගේ උපන් අයිතිය උදුරාගත්ත ඒකට පලිගන්න ඕනා කියන සිතුවිල්ලෙන්. ඉතිං ඔය දේවල් වෙනකොට ද්විත්ව පෞර්ෂයක් තියෙන පෞද්ගලික පරික්ෂක්වරියක් එහෙම කතාවට එනවා. ඒකත් අමුතු සෙල්ලමක් එයා එක්ක වැඩේ ලෙහෙසි වෙන්නේ නැහැ. ඉතිං පළිගැනීමේ සැලසුම් සාර්ථක වෙලා අන්තිමේ ඩැනිට තමන්ගේ හස්තය අහිමිවෙනවා. ඒ ඩාවොස් විසින් යාග කර්මයක් මගින් හස්තය තමන්ට ලබාගැනීම නිසා. එක හස්තයක් නම් බැරියයි බලද්දී මිනිහගේ අත් දෙකටම ඒ බලය තියෙනව. ඒ දේවල් වුනාට පස්සේ ඩැනි තේරුම් ගන්නවා ඒ හස්තය දරන්න තමන් නොසුදුසු බව. ඒ නිසා ඩැනි ඒ අවස්තාව කොලින්ට දෙනවා. දීලා හදිසියේම වෝඩ් එක්ක ඩැනි ආසියානු සංචාරයක් පිටත් වෙනවා… බලද්දී මෙහෙදීනෙ වැඩේ වෙලා තියෙන්නේ…

ඉතිං එහෙම නම් මේ වෙනකම් කමෙන්ට් එකක් දාල අපේ කට්ටියව දිරිමත් කරපු හැමෝටම ස්තුතියි. ඊළඟට නෙට්ෆ්ලික්ස්ලගෙන් එන මාවල් ඩෙයා ඩෙවිල් ඊළඟ කතා සමය ගැන ඉගියක් තියෙනවා මේ කතාංගයේ ක්‍රෙඩිට් සීන් එකක් විදියට. මම නැතත් අනිත් කට්ටිය ආයේ මුණගැහෙන්න ඒවි DD  එක්ක. ලූක් කේජ් එකත් ඉවරයි නොවැ. එහෙනම් ජය වේවා ?

 

” ඇත්තටම මම ඩෙයා ඩෙවිල් විදියට මැරෙන්න කැමතියි,
මැට් මර්ඩොක් විදියට ජිවත් වෙනවට වඩා. ”
~ ඩෙයා ඩෙවිල් ~

 හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක් කරන්න. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download

| WEB-DL | x265 | 2.6GB | Complete S02 |

 Direct Download

| WEB-DL | x264 | 480p | 130MB |

| WEB-DL | x265 | 720p | 260MB |

| WEB-DL | x264 | 480p | 1.4GB | Complete S02 |

| WEB-DL | x265 | 720p | 2.6GB | Complete S02 |

| WEB-DL | x265 | 1080p | 5.8GB | Complete S02 |

 

අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!