Pellichoopulu (2016) | කසාද බැලිල්ල

ඔන්න තවත් තෙලුගු චිත්‍රපටයකට උපිසිරැසියක් අරගෙන ආවා. මේ කාලයේ නැගීගෙන එන තෙලුගු නළුවා කවුද කියලා ඇහුවොත් දෙකක් නෑ කවුරුත් කියන්නේ විජේ දේවරකොන්ඩා කියලා. අද ආවේ ඔහු ප්‍රධාන චරිතයක් රඟපෑ පළමු චිත්‍රපටය අරගෙනයි. 2016 ජූලි 29 නිකුත් වුන මෙම චිත්‍රපටයRomantic, Comedy කියන කාණ්ඩ වලට තමයි අයිති වෙන්නේ. පිටපත හා අධ්‍යක්ෂණය Tharun Bhascker Dhaassyam විසින් සහ නිෂ්පාදනය Raj Kandukuri සමගින් Yash Rangineni විසින් සිදු කර තිබෙනවා. ප්‍රධාන චරිත වලට රංගණයෙන් දායකත්වය දක්වන්නේ Vijay Deverakonda (ප්‍රශාන්ත් ලෙස) සමගින් Ritu Varma (චිත්‍රා ලෙස). මේ චිත්‍රපටය National Film Awards සම්මාණ උළෙලේ හොඳම තෙලුගු චිත්‍රපටය සහ හොඳම තිර රචනය යන සම්මාණ දිනා ගත්තා. Filmfare සම්මාණ උළෙලේ දී හොඳම තෙලුගු චිත්‍රපටය සහ හොඳම තෙලුගු නිළිය යන සම්මාණ හිමි වුනා. Nandi Awards සම්මාණ උළෙලේදී හොඳම චිත්‍රපටය සඳහා රන් සම්මාණයත් හොඳම නිළිය සම්මාණයත් හිමි වුනා. ඒ වගේම SIIMA Awards සම්මාණ උළෙලේදී හොඳම චිත්‍රපටය ලෙසින් සම්මාණයට පාත්‍ර වුනා. විචාරකයන්ගෙනුත් ඉතාමත් හොඳ ප්‍රතිචාර හිමි වුන චිත්‍රපටය ආදායම් අතිනුත් ඉතාමත් සාර්ථක වුනා. තුන් දහසකටත් වඩා මණාප සංඛ්‍යාවක් අතුරින් මේ වන විට IMDbදර්ශකයේ 8.4 ක් වැනි ඉහළ අගයක් ලබා තිබෙනවා. තෙලුගු චිත්‍රපටයකට ඒ ගාන කියන්නේ ඇත්තටම ඉතාම හොඳ අගයක්. ඉදිරියේදී Mitron යන නමින් මෙම චිත්‍රපටය හින්දි ප්‍රති නිර්මාණයක් ලෙසින් දැකගන්නටත් ලැබේවි. ඉතින් ඔය ටිකම ඇති වෙයි කියලා හිතෙනවා චිත්‍රපටය නරඹන්න.

දැන් කතාව ගැන බලමු. ප්‍රශාන්ත් කියන්නේ හරිම කම්මැළි චරිතයක්. උපාධියත් අවුරුදු පහක් තිස්සේ කරලා යන්තමින් ගොඩදාගෙන ගෙදරට වෙලා ඉන්න කෙනෙක්. යාළුවොත් එක්ක සෙට්වෙලා අම්බානට බීලා දවල් වෙනකල් නිදාගෙන ඉඳලා තාත්තගේ කෑගැහිල්ලට නැගිටින, තාත්තවත් රවට්ටගෙන ඉන්න හදන චරිතයක්. උපාධියක් ගත්තට මොකද එයාගේ වචනෙන්ම කියනවනම් ඒක නමට ගත්ත එකක්. මෙයාගේ කැමැත්ත තියෙන්නේ චෙෆ් කෙනෙක් වෙන්න. සල්ලි හොයා ගන්න එකේක දේවල් උත්සහ කරනවා. කෑම හදන වීඩියෝස්, ෆනී වීඩියෝස් කරලා යූටියුබ් දාලා සල්ලි හොයන්න යනවා. ඒවා තරන්න ගිහිල්ලා හරි හරි අලකලංචි තමයි ඉතින් සිද්ද වෙන්නේ. ? මුගේ කරදරෙන් නිදහස් වෙන්න ඕන කියලා තාත්තා මෙයාට කසාදයක් බලන්නයි සූදානම් වෙන්නේ. ප්‍රශාන්ත් ඒකට වැඩි කැමැත්තක් දක්වන්නේ නෑ. ඒත් දවසක් ගෙදර වැඩකාරයා කියනවා බලන්න යන මනමාළිව බඳිනවනම් කෝටියක දෑවැද්දක් ලැබෙනවා, ඒක ස්ථාවර තැන්පතුවක දැම්මත් මාසෙකට ලක්ෂයක් හොයන්න පුලුවන් කියලා. නිකන්ම ඉඳන් හම්බකරන්න පුලුවන් නිසා මෙයා එකෙන්ම කැමති වෙනවා. කැමති වෙලා මනමාළිව බලන්න යනවා. බොහොම අමාරුවෙන් ගෙදරට ගියාට පොඩි වැරැද්දක් සිද්ද වෙනවා. ඒ සිද්දියත් එක්ක තමයි මේ කතාවට චිත්‍රා සම්බන්ධ වෙන්නේ. එතනින් එහාට ඉතින් කතාව හරි හරි අලකලංචි අස්සේ ගලාගෙන යනවා. චිත්‍රා කොහොමද මේ කතාවට සම්බන්ධ වෙන්නේ? ප්‍රශාන්ත්ගේ ජීවිතේ මොන වගේ පැත්තකට යොමු වෙයිද? මේ ලස්සන ආදර කතාව කොහොම ගලාගෙන යාවිද? මේ දේවල් චිත්‍රපටය රස විඳින ගමන් දැනගන්න කියලා ආරාධනා කරනවා.

ප.ලි. : අවසාන වශයෙන් කියන්න ඕන මේකට ඉංග්‍රීසි උපසිරැසි ගොණුවක් තවම අන්තර්ජාලයේ නැහැ. වෙනත් භාෂාවක ගූගල් ට්‍රාන්ස්ලේට් කරපු එකක් තමයි තියෙන්නේ. අසා ලිවීමක් කරගෙන යනකොට (බාගයක් විතර කරාට පස්සේ) අන්තර්ජාලය අස්සේ හැංගිලා තිබුණු ඉංග්‍රීසි උපසිරැසි සහිත වීඩියෝවක් හම්බවුනා. ඉතින් ඒකත් ප්‍රයෝජනයට අරගෙන තමයි මේ උපසිරැසිය අරගෙන ආවේ. ඇත්තම කිව්වොත් ගොඩක්ම මහන්සි වුන උපසිරැසියක්. ඒහෙනම් ඔබේ වටිනා අදහසකුත් පළ කරගෙන යන්න කියලා මතක් කරමින් අදට සමුගන්නවා.

තවත් උපසිරැසියකින් හමු වෙමු. ඔබට ජය!


Click Here කල පසු හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක ලැබෙනු ඇත. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrent Download

| HDRIP | x264 | ESub | 700MB |

Direct Download

| HDRIP | x264 | SD | 200MB |

| HDRIP | x264 | ESub | 400MB |

| HDRIP | x264 | ESub | 700MB |

| HDRIP | x264 | 720p | 1.4GB |

අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

9 thoughts on “Pellichoopulu (2016) | කසාද බැලිල්ල

 • September 1, 2018 at 07:53
  Permalink

  Sub eka super machan ela ela..Thawa karapan..

  Reply
  • September 3, 2018 at 15:21
   Permalink

   තෑන්ක්ස් ම‌‌ෙචෝ..
   ඒල ඒල…
   මොකට දැම්මත් මොකද මටනේ… 😛

   Reply
 • September 1, 2018 at 17:08
  Permalink

  Thanks… Sub ek hodatma tynwa…
  Good luck bro

  Reply
  • September 3, 2018 at 15:23
   Permalink

   තෑන්ක්ස් මචෝ…
   මේම කියනවනම් ඉතින් ඉක්මනින් තව එකක් ගේන්නම්කෝ… 😛
   එලස්…

   Reply
 • September 10, 2018 at 07:04
  Permalink

  Sub download wenne nehene.

  Reply
 • September 10, 2018 at 09:13
  Permalink

  Ela machan.thanks.mewage 700p copy nadfa openlod danna puluwan ewa?isaara danawane.

  Reply
 • October 21, 2018 at 20:34
  Permalink

  Geetha govindam movie eka sub eka denda bada bro

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!