Ghost Wars [S01 : E13] | ආරම්බයක අවසානය ( මරනයේ දොරටුව )….

කොහොමෙන් කොහොම හරි වැඩක් පටන් අරන් හෙන ගේමක් දීලා ඉවර කරන්න ඔන්න මටත් පුලුවන් උනා.. ඒ බයිස්කෝප් අඩවියෙන් අවසර අරන් සිසිල සහෝගෙ මාර්ගෝපදේශයෙන් යුතුව මෙච්චර කල් කරගෙන ආපු මගේ පලමු උපසිරැසියකරනයට අත ගැසීම තමයි… ඒක තමයි මේක… ඔවු Ghost Wars…, සති කීපයක් කට්ට කාලා ගේමක් දීලා ඔන්න මන් කොහොමහරි උපසිරැසි ටික නම් ලබා දුන්නා..මොකෝ කඩ්ඩ පුලුවන්ය කියලා කරපු දෙයක්යැ මේක…මේක ඇවිල්ල වෙනම ආතල් එකක්..ඒ රස හැමෝටම ගන්න බෑද , ගන්න උවමනාවක් නැද්ද , වෙලාවක් නැද්ද කියලා මටම තේරෙන් නෑ..මේක හරි විනෝදයි වැඩේ..ඊටත් වඩා තමන් කරපු දෙයක් රට වටේම යනවා කියන එක හිතට දැනෙන කොට දැනෙන ගැම්ම වචනෙන් කියන්න බෑ..තව කාටහරි ඒකෙන් උදවුවක් වෙනවා කියලා දැනෙන හැගීම කොහොම විස්තර කරන්නද අෆ්ෆා…මන් මොන එහෙකට මෙච්චර කල් උපසිරැසි නොහැදුවද කියලා මන් මගෙන්ම සිය දහස් පාරකට වඩා අහන්න ඇති…ඉතින් මගේ ඉල්ලීම අහක දාන්නෙ නැතුව මට අවස්තාවක් දීපු එකට මන් ඇත්තටම බයිස්කෝප් අඩවියේ සහෝලට මෙන්ම විශේෂෙන්ම මට රිපල්යි කරපු සිසිල සහෝට ස්තූතිවන්ත වෙනවා….

හොදයි ස්තූති කතාව කල්ලා ඉවර එකේ කලින් එපිය මතක් කරගමු…. ඔන්න ඉතින් සසර කලකිරැන නෝම් කට්ටියත් එක්කාසු කරගෙන ලැම්බ්ඩා එකත් එක්ක සහා නගර වාසීන් එක්ක වලියක් දාගත්ත මතක ඇති..කා(ර්)ලගේ වියෝවෙ සෝකය ඔහුව මේ තැනට පත් කරා කියන එක පැහැදිලීනෙ හොදටම..ඇත්තටම ලැම්බ්ඩා එකේ මොනව කරන්න යනවද කියලවත් ඔහු දැනගෙන හිටියෙ නෑ..ඉතින් ඒ උනාට ප්‍රාන ඇපකාරයො පවා ඔහු ලග තබාගත්තා..ඒ කෝම උනත් තර්ජන ඝර්ජන මැද්දෙ රෝමන් උල්කාව ගැන අධීක්ෂනයට ලැම්බ්ඩා එකට ආවා..ඉතින් ඒ උපාංගයෙන් අපේ මිනිස් ශරීරයෙන් ආත්මය ඉවතට ඇදලා දාන බව දැන් හැහෝටම පැහැදිලි ඇති.. ඉතින් ඒ හැකියාව උපයෝගි කරගෙන නෝම් රවටා ඔහුගෙ කුමන්ත්‍රණය නවත්වා දාන්න අපේ රෝමන් කන්ඩායමට පුලුවන් කම ලැබුනා.. ඒත් නෝම් නම් කතාවෙන් අයින්ම උනා..ඒ ඔහු සිය කැමැත්තෙන්ම මරනයට පාත්‍ර උන නිසා….

දොලොස්වන එපිය එහෙම වෙද්දි කතා මාලාවෙ අවසාන එපිය මෙන්න මේ විදියටයි පෙල ගැසෙන්නෙ… ඉතින් උල්කාවේ හැකියාව හොදින්ම දන්න පිරිසගේ සූදානම මේ දූපතෙන් කෙසේ හෝ පිටව යන්නයි..ඒ බිලී වතාවක් මැරී සිටිද්දි දැකපු හොල්මන් ගේට්ටුව , අද කොටසේ එතන මරනයේ දොර කියලා තමයි හදුන්වන්නෙ අන්න එතන වහලා දාලා මේ හොල්මන් ප්රෂ්නෙන් බේරෙන්න..ඒකට ඔවුන්ට මැරෙන්න සිද්ද වෙනවා.. ඇත්තටම මැරෙනවද ?? කතාව බලන්නකෝ..තේරෙයි…ඒකට ආපහු මුලු නගරෙම බලය විසන්දි කරන්න ඕන වෙනවා වගේම මේ දේට සහය වෙන අයව ආරක්ෂා කරන්න වෙනම ඕන වෙනවා..ස්තාන තුනක් පුරා තමයි අද කතාව දිව යන්නෙ… කෝම හරි සැලසුම අසාර්තක වෙගෙන යද්දි වෙනද වගේම අදත් කතාව පුරාවටම හිටපු චරිතයකට බිලි වෙන්න වෙනවා…ඒ කෟද ??? ඉතින් ඒ බිල්ලත් සමග හොල්මන් කරදරයෙන් නගරය නිදහස් උනාද කියලා ඔයාලම බලාගන්න… අවසානයට තේරෙවි ඇත්තටම රෝමන් සහා මැගී වෙනම දෙයක් මේ දිගු කාලය පුරාවටම සැලසුම් කරලා ඇති බව..ඒක එයාලට නම් හොද උනාට අනිත් අයට සිද්ද වෙන බලපෑම නම් එච්චර හොද නෑ…ඉතින් මොකක්ද මේ යටිකූට්ටු වැඩේ කියලා කතාව අවසන් වෙනවත් එක්කම ඔයාලට දැනගන්න ලැබෙයි.. ඇත්තටම මාත් පුදුම උනා ඒ වෙලාවෙදිනම්….

හරි ඉතින් ඔන්න යාලුවනේ කොටස් දහ තුනකින් යුතු මේ කතාමාලාව අදින් අවසන් වෙනවා…ඇත්තටම හිතුවෙ වත් නැති අවසානයක් තමයි සිද්ද උනේ..ඔයාලට අන්තර්ජාලයේ මේ කතාමාලාව සොයද්දි හමුවෙන පුවතක් මම කියන්නම්… ඒ මේ කතාමාලාව කැන්සල් කරලා කියලා හැම තැනම දැක්වෙන පුවතයි.ඔවු මේක කතා සමයන් දෙකකට අරන් යන් නැතුව පලමු කතා සමයෙන්ම අවසන් කරලා…..ඒත් ඔවුන් කරපු හොද දෙයක් තමයි දික් ගස්සන එක සිද්ද වෙන් නැති දෙයක් නිසා පලමු කතා සමයෙන් කතාව හරියාකාර අවසානයක් සහිතව නිම කරන්න තීරනය කරපු එක..නැත්තන් අපිට අනිත් ඒව වගේම හිතෙන්න තිබුනා අපරාදෙ බැලුවෙ කියලා..ඉතින් ඒ උනාට කියන්න කැමතී මේකනම් බැලුවා කියලා එහෙම වෙන්නෙ නෑ කියලා..ඔයාලටත් ඒක පෙනෙවී මේ කොටසත් බැලුවම..නැත්තන් මන් මේකට උපසිරැසි කරන්න තෝරගන්නෙත් නෑ…

ඉතින් ඔයාලගෙන් මම බලාපොරොත්තු වෙන දෙයක් තමයි කමෙන්ට් තීරැවේ පොඩි අදහසක් දක්වගෙන යන්න කියලා මගේ උපසිරැසිකරනයේ ගුනාත්මක භාවය ගැන..එතකොට අඩු පාඩු තීනම් ඒවත් හදාගෙන මීලග වතාව හොදින්ම ඉදිරිපත් කරන්න මට පුලුවන් වේවි….

එහෙනම් මිතුරැ මිතුරියනි පෝට් මූරෙන් සමු ගන්නම් ..ආයෙ නැවත චිත්‍රපටයකින් හෝ කතා මාලාවකින් හමු වෙමු…ඔබට ජය !!

Click Here කල පසු හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක ලැබෙනු ඇත. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrent Download

| HDTV | x264 | SVA | 320MB |

Direct Download

| HDTV | x264 | SVA | 320MB |

අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

One thought on “Ghost Wars [S01 : E13] | ආරම්බයක අවසානය ( මරනයේ දොරටුව )….

  • August 28, 2018 at 15:20
    Permalink

    Puluwannum 9,10 kotas dekath openload walin download karanna diyanko

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!