Gonjiam: Haunted Asylum (2018) Aka Gon-ji-am | ශාපලත් උන්මන්තකාගාරය…

ආයුබෝවන්!

අද මම අරගෙන ආවෙ මේ ලෝකෙ ඇත්තටම පවතින ස්ථානයක් වටා ගොඩනැගුනු චිත්‍රපටියක් අරගෙනයි.ඒ ස්ථානය තමයි දකුණු කොරියාවෙ තියෙන ‘ගොන්ජියම් මානසික රෝහල’. ‘CNN Travel’ වැඩසටහනට අනුව මේ ලෝකෙ බයහිතෙන තැන් 7 අතරින් එකක් තමයි මේ ගොන්ජියම් මානසික රෝහල එහෙමත් නැතිනම් ගොන්ජියම් උන්මන්තකාගාරය කියල කියන්නෙ.ඉතින් මේ චිත්‍රපටිය තිරගත කිරීම ආරම්භ වුණේ 2018 මාර්තු 28 වෙනිදා.නමුත් මේ චිත්‍රපටිය පෙන්වන්න එක තහනම් කරන්නයි කියල මේ අත ඇරල දාල තියෙන ගොඩනැගිල්ලෙ අයිතිකාරයා මේ චිත්‍රපටියට නඩුත් දාල තියෙනවා.ඒකට හේතුව වෙන්නෙ මේ ගොඩනැගිල්ලෙ වටිනාකම තවත් පහල යන්න ඉඩ තියෙන බයට.නමුත් 2018 මාර්තු වල උසාවිය තීරණය කරනවා මේ චිත්‍රපටිය පෙන්වන්න.ඒ වගේම තමයි සති 3 ක කාලයක් තුල මේ චිත්‍රපටියට ඇ.ඩො. මිලියන 20 කට ආසන්න ආදායමක් උපයන්න සමත් වුණා. imdb 6.2 ක අගයක් ලැබිල තියෙන, බලද්දි ඇගේ මයිල් කෙලින් වෙන මේ චිත්‍රපටියෙ තවත් විශේෂ දෙයක් වෙන්නෙ මේකට රඟපාන නළු නිලියන් මේ චිත්‍රපටිය සඳහා තමන්ගෙ හැබෑම නම් භාවිතා කිරීමයි.කොහොම වුණත් මේ චිත්‍රපටියෙ ප්‍රධාන චරිතයක් රඟපෑ ලී සුන් වුක් කියන කෙනා අප්‍රේල් මාසෙදි තීරණය කරනව තමන්ගෙ මේ රඟපෑම නවත්තන්න.විශේෂම දේ වෙන්නෙ මේක තමයි ඔහු රංගනයෙන් දායකත්වය දුන්නු පලවෙනි චිත්‍රපටිය.කොටින්ම කිව්වොත් ඔහුගෙ රංගන ජීවිතේ ආරම්භය.ඒක ඔහුගෙ පෞද්ගලික තීරණයක් කියල තමයි එයා කියන්නෙ.ඉතින් කතාවෙ සාරාංශය ගැන මම මෙහෙම කියන්නම්..

මේ ගොන්ජියම් මානසික රෝහල ගැන හුඟක් කටකතා තියෙනවා.එයින් ප්‍රධාන එක තමයි මේ රෝහලේ හිටපු රෝගීන්ව මරල දාල මේකෙ අධ්‍යක්ෂකතුමිය අතුරුදහන් වුණයි කියන එක.තව අය කියනව මේ අධ්‍යක්ෂකතුමිය සේරම ලෙඩ්ඩුන්ව මරල දාලා එයත් බෙල්ලෙ වැල දාගත්තා කියලා.තව කටකතාවක් තියෙනවා මේ රෝහලේ තියෙන 402 කාමරේ දොර අරින්න හදන ඕනෙම කෙනෙක්ට ශාපයක් වදිනව කියලා.ඒ වගේම තමයි මේ දොර කවමදාවත් කාටවත්ම අරින්න බැරි වෙලා තියෙනවා. ඉතින් මේ අත ඇරල දාල තියෙන රෝහලට ඉස්කෝලෙ ළමයි දෙන්නෙක් යනවා මේකෙ තියෙන මේ 402 කාමරේ දොර අරින්න.මේ අය මේක රෙකෝඩ් කරනගමන් තමයි ඉන්නෙ.මේ අය කොච්චර උත්සහ කරත් දොර අරින්න බැරි වෙනවා.ඒත් එක්කම ඒ අයට සද්දයක් ඇහෙනවා.මේ අයගෙ රෙකෝඩ් එකත් එතනින් එහාට ඉවර වෙනවා.මේ ගැන නිව්ස් වලට දකින ‘හොරර් ටයිම්ස්’ කියන යූ ටියුබ් චැනල් එකේ හා ජුන් තීරණය කරනවා මේ මානසික රෝහලට ගිහින් ඇත්ත නැත්ත හොයන්න.

මේකට මෙයා 6 දෙනෙක්ව එකතු කරගන්නවා.ආ යොන්,චාර්ලොට් සහ ජි හ්යුන් කියන ගෑණු ළමයි 3 දෙනා සහ සංග් හුන්, සුන් වුක් සහ ජේ යුන් කියන පිරිමි ළමයි 3 දෙනා තමයි මේ අද්දැකීම විදගන්න වගේම මේක සජීවීව මෙයාලගෙ නාලිකාව හරහා පෙන්වන්න. මේ ගොන්ජියම් උන්මන්තකාගාරයට යන්නෙ.මේ අයගෙ අරමුණ තමයි විව්ස් මිලියනයක් ලබාගෙන සල්ලි හොයන එක.ඉතින් මේ නාලිකාවෙ ප්‍රධානියා මේ රෝහල ළඟ කැලේක කූඩාරමක එයාලගෙ විකාශන කටයුත්ත කරන අතරතුර අනිත් 6 දෙනා ඉහල තාක්ෂණික කැමරා සහ සංවේදී උපකරණ සහ තවත් දේවල් අරගෙන මධ්‍යම රාත්‍රියේ මේ මානසික රෝහලට යන්න පිටත් වෙනවා.මේ අය යන මගදි මෙයාලට සුදු පාට යට ඇදුමක් හම්බෙනවා.මෙයාල ඒකට විහිලු කරලා සලකුණක් හැටියට ගහක ගැට ගහල එයාලගෙ ගමන යනවා.

ඉතින් මේ අය මේ උන්මන්තකාගාරයට ඇතුළු වුනාට පස්සෙ වෙන්නෙ මොනවද කියල මම කිව්වොත් කතාවෙ අගයක් නැති වෙනවා.ඒ නිසා මම මෙතනින් නවත්තන්නම්.කාලෙකට පස්සෙ බලපු හොඳම හොල්මන් චිත්‍රපටියක් කියල ඔයාලටත් හිතෙයි කියල මං විශ්වාස කරනවා.තව පාරක් කියන්නම් මේ ගොන්ජියම් මානසික රෝහල කියන්නෙ ඇත්තටම පවතින භයහිතෙන අත ඇරල දාල තියෙන ගොඩනැගිල්ලක්.එහෙනම් මං අදට ගිහින් එන්නම්.

බුදුසරණයි!


Click Here කල පසු හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක ලැබෙනු ඇත. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrent Download

| HDRip | x264 | 720p | 800MB |

Direct Download

| HDRip | x264 | 480p | 350MB | 

| HDRip | x264 | 720p | 700MB | 

 

අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

One thought on “Gonjiam: Haunted Asylum (2018) Aka Gon-ji-am | ශාපලත් උන්මන්තකාගාරය…

  • August 28, 2018 at 8:38 pm
    Permalink

    නියමයි.. පට්ටම ..ගොඩාක් ස්තූතියි

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!