Money Heist aka La casa de papel [S01 : E08] | බර්ලින්ගේ වියරුව…

සියල්ලම වැරදුන තැන රැකල්ට නැවත මුල සිට පටන් ගන්නවාට වඩා කරන්න දෙයක් නොමැත. නමුත් මෙවර රැකල් වඩා තියුණු ලෙස “චෙස් තරඟයට” අවතීර්ණ වනවා. පොලීසිය සතුව ඇති සියලූ දෑ නැවත නැවතත් පරික්ෂා කරමින් ලිහිල්වූ පොටක් සොයාගන්නට අවසානයේ සමත් වනවා. එනම් එදා ටෝකියෝ හා රියෝ කෞතුකාගාරයට පැමිනි දිනයේ ඔවුන් පැමිනි මෝටර රථයේ යතුර සොයාගන්නට පොලීසියට හැකියාව ලැබෙනවා. ඒ ඔස්සේ පරික්ෂන පවත්වන පොලීසිය කරුනු රැසක් අනාවරණය කරගත්තත්, ඒ ක්ෂණිකව එය ප්‍රොෆෙසර් දැන ගන්නේ ට්‍රෝජන් අශ්වයා හරහායි.

මේ ගැන විපරම් කරන ප්‍රොෆෙසර්ට තේරුම් යන්නේ මෙය හෙල්සිංකිගේ පුංචි හොර වැඩක් නිසාවෙන් ඇතිවු ලිහිල් පොටක් බවයි. ඉතින් දැන් මෙය නිරවුල් කරන්නට අවශ්‍යයි. නමුත් මේ වන විට එලියේ සිටින්නේ ප්‍රොෆෙසර් පමණයි.

තනියම සටනට පිවිසෙන ප්‍රොෆෙසර් දන්න කියන සියලුම වැඩකිඩ දමා ලිහිල් අන්තයේ කොටසක් ආවරණය කරගන්නට හැකියාව ලැබෙන්නේ, පොලීසියෙන්ද අනූනමයෙන් ගැලවෙමිනුයි. අම්මෝ පසුගිය කොටස ඔබව පිස්සු වැට්ටුවා නොවේද? මෙච්චර කෙටියෙන් කීවත්, කතාව නම් තත්පරයක් තත්පරයක් පාසා කුතුහලයෙන් සපිරුනා. විනාඩි 46ක් ගෙවී යනවා ඔබට දැනූනේවත් නැතුව ඇති.

බර්ලින්ගේ නොමනා ක්‍රියාවට ප්‍රොෆෙසර් වන්දි ගැනීමට සැරසුනා ඔබට මතක් වනවා ඇති මේ වනවිට. එනම් කැබලි අංගනයේ තිබූ මෝටර් රථයේ ආසනය මත බර්ලින්ගේ ජැකට්ටුවේ බොත්තමක් තබා එන්නේ පොලීසියට සොයා ගැනීම සඳහායි.

එමෙන්ම රැකල් හා සැල්වා(ප්‍රොෆෙසර්) අතර සම්බන්ධතාවය ආදරක් බවට පරිවර්තනය වෙමිනුයි පවතින්නේ. එමෙන්ම රියෝ හා ටෝකියෝ සම්බන්ධයත් අවුල සහගත තත්වයකට පත්වෙමිනුයි පවතින්නේ. බර්ලින්ගේත් මොකක් හරි අවුලක් තියෙන පාටයි.

අද කොටසින්,

පොලීසිය හා මංකොල්ලකරුවන් අතර එකඟතාවයක් තවදුරටත් පවතින්න නම් ඇලිසන් පාකර්ව නිදහස් කිරීම පොලීසියට අවශ්‍යය වනවා. නමුත් එය සිදුනොවන කාරණයක් බව අපට වැටහුනත් පොලීසියට තවම වැටහී නැති එක තමයි පුදුමේ. මේ සියල්ල මංකොල්ලකරුවන් සිදුකරන්නේ ඔවුන්ට අවශ්‍යය කාලය ලබා ගන්නට පමනි.

එමෙන්ම බර්ලින් ගැන සියලු තතු අනාවරණය කරගන්නට පොලිස් වාර්තා ඔස්සේ පොලීසියට හැකියාව ලැබෙනවා. අපි බර්ලින් ගැන නොදත් සියල්ලම පාහේ අද කතාවෙන් අපිට දැන ගන්නට සලස්වනවා. එපමණක් නොවේ, බර්ලින්ගේ පරණ යාලුවෙකුත් කතාවට ගෙන්වන්නේ අද කතාව හැඩ කරන්නටයි.

අද ඔබ නිසැකයෙන්ම පුදුමවන දවසක් කියන්නත් පුලුවන්. අද ඔබට ප්‍රොෆෙසර්ගේ අවසන් මොහොතද කියලත් වෙලාවකට හිතේවි. කැබලි අංගනයේ සිටි මනුස්සයා ප්‍රොෆෙසර් ගැන සියල්ල වමාරාවිද? නැවත මංකොල්ලය උඩු යටිකුරු වේවිද? එමෙන්ම අද මංකොල්ලකරුවන් බැංකුවෙන් පිටවන ආකාරය ගැනත් තොරතුරු ඔබට දැනගන්නට ලැබේවි. ගිහින් එන්නම්, හැමෝටම ජය…!!! ?✌

Torrents Download

| WEBRip | x265 | 720p | 5GB |S01-S02

218C934C894F0CE3DF26A30A96204DAFC697EFA2

Direct Download

| WEBRip | x265 | 720p | 220MB |

| WEBRip | x265 | 720p | 3GB |
Complete S01
|

අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

3 thoughts on “Money Heist aka La casa de papel [S01 : E08] | බර්ලින්ගේ වියරුව…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!