Money Heist aka La casa de papel [S01 : E04] | හැංඟිමුත්තම්……

කොහොමද හිතවතුනි, සැපෙන් ඉන්නවාද? සැලසුම් සහගත මංකොල්ලයක පළමු කතා සමයේ හතරවන කොටසත් සමඟයි අද එකතුවන්නේ. ලැබෙන ප්‍රතිචාර වලට අනුව, හැමෝම ආදරය කරන කතාවක් බවට මෙය පත්ව ඇති බවයි හැඟෙන්නේ. ඉතින්, හැමෝගෙම අදහස් වලට ගොඩක් ස්තුතියි. වැඩිය ආටෝප නැතිව පසුගිය කොටස පැත්තට පොඩ්ඩ්ක් එබිලම ඉමුනේ.

පසුගිය කොටසින්,

අපිට හැගෙන පරිදි, සැලසුම් කල පරිද්දෙන්ම , ප්‍රොෆෙසර්ගේ හා රැකල්ගේ හමුවීම අවන්හලේදී සිදුවන්නේ, ප්‍රොෆෙසර්ගේ මීලඟට සැලසුම ක්‍රියාත්මක කරවන්නට අඩිතාලම දමන්නටදෝ කියා සැකයක් ඇතිවනවා. අපි බලමු.

ඒ අතරවාරයේ ප්‍රාණ ඇපකරුවන්ගේ ඉල්ලීම් ලැයිස්තුවක් රැගෙන මූලිකව බර්ලින් හා රෝයල්මින්ට් හී සේවය කරන මොනිකා ප්‍රධාන දොරටුවෙන් එලියට පැමිනෙන්නේ සැවොම මවිතයට පත් කරමිනුයි. ඒ අතර මොනිකාට ගබ්සා පෙත්තක් අවශ්‍ය වීමද විශේෂත්වයක්. අවසන කිසිඳු හානියක් නොමැතිව සියල්ලෝම නැවත් බැංකුව වෙත ගමන් කරන්නේ පොලීසියේ මැදිහත් නොවීමක් නොවන නිසාවෙනි. සෑම ප්‍රාණ ඇපකරුවෙක්ටම නිවසට යැවීම සඳහා පණිවිඩයක් පටිගත කරන්නට අවස්ථාව සැලසෙන්නේද ඉන් අනතුරුවයි.

රැකල්ට අවන්හලේදී ප්‍රොෆෙසර් ගැන සැකයක් මතුවුවත්, එයින් ගැලවී යාමට කැෆේ එකේ අයිතිකරුගේ සහය ලැබෙන නිසාවෙන් ප්‍රොෆෙසර් එයින් පහසුවෙන් ගැලවෙනවා. මෙය රැකල් හා ප්‍රොෆෙසර් අතර සම්බන්ධය වැඩිදියුණු වන්නට හේතුවක් වේවි කියලා මට විතරද හිතෙන්නේ?

මම පසුගිය සතියේ මතක් කල පරිද්දෙන්ම අවුරුදු ගණනක සැලසුමක් වුවත් මිලි තත්පරයක අත් වැරැද්දකින් සියල්ල වැරදී යා හැකි බව පසක් කරමින්, රියෝගේ මුහුණ ඇලිසන්ගේ දුරකථනයෙන් පොලීසිය අතට පත්වනවා ඔබට මතක ඇති.

ඊට අමතරව මොස්කව්ගේ ප්‍රධානත්වයෙන් උමගක් කැනීම සිදුවන්නේ ප්‍රාණ ඇපකරුවන්ගේ සහයෝගයෙනි. මෙහිදී අර්තුරෝ දැන ගන්නවා මංකොල්ලකරුවන් ළඟ පුපුරන ද්‍රව්‍ය ද ඇති බව මාරුවෙන් මාරුවට ප්‍රාණ ඇපකරුවන් බලා ගැනීම වන අතර වාරයේ මුදල් අච්චුගැසීමද ජයට සිදුවනවා.

රියෝගේ මුහුන හරහා කරන ලද පරීක්ෂණ ඔස්සේ පොලීසිය සමත්වනවා මීට මාස තුනකට කලින් ඔවුන් කෞතුකාගාරයේ කල සංචාරය සොයාගන්නට. එහිදී රියෝ සිටින්නේ ටෝකියෝ සමගයි. රියෝගේ හා ටෝකියෝගේ ආදර අන්දරයේ ප්‍රතිවිපාක ඔවුන්ටම අත් විදින්නට සිදුවනවා. ඔවුන් දෙදෙනාගේ ජායාරූප සෑම TV නාලිකාවක දර්ශනය වන්නේ, ඔවුන්ගේ සිහින සියල්ල කඩාබිඳ දමමිනි.

පොලීසිය අත්කරගත් වාසිය ප්‍රොෆෙසර්ට දැනගන්නට ලැබෙන්නේ මේ අතර වාරයේයි. බර්ලින්ට එය දැන්වූ පසු බර්ලින්ගේ කුරිරුබව සැමට පසක් කරමින් එම ජංගම දුරකථනය සොයා සෝදිසි කිරීම් අරඹනවා. මොනිකාගේ අවාසනාවටදෝ බර්ලින්ට ඇයව හසුවන්නේ අවසන් නිමේෂයේදියි. කිසිවක් නොසිතා කිසිවක් නොසොයාබලා බර්ලින් තීරණය කරනවා ඇයව මරා දැමීමට. මේ සඳහා උපදෙස් ලැබෙන්නේ ඩෙන්වර් වෙතයි… නමුත් ඩෙන්වර් පැකිලෙන්නේ මංකොල්ලයේ පළමු නීතිය කඩන්නට නොහැකි නිසාවෙනි… එහෙත් වෙඩි තැබුනා….. මොනිකාව මැරුවද? ? ?

අද කොටසින්,

මේ වනවිට මංකොල්ලකරුවන් 09 දෙනා අතරින් දෙදෙනෙක් නිරාවරණය වී අවසන්. තවමත් කොල්ලය ආරම්භ වී පැය 26යි ගතව ඇත්තේ? පොලීසියට මොවුන්ව කොටුකරගන්නට මේ යනවිදිහට වැඩි කාලයක් ගත නොවෙනු ඇතිද? ඩෙන්වර්ගේ වෙඩි පහරින් මොනිකාට කුමක් වීද? සෑහෙන කුතුහලයකින් හෙබි කොටසක් අද කොටසත්.

අද කොටස ප්‍රොෆෙසර්ගේ තීක්ෂණ බුද්ධියත්, පරීක්ෂකතුමියගේ අත්දැකීමුත් ගැටෙන කොටසක් කීවොත් මම නිවැරදියි. කවුරුන් අද දවසේ ජයගනීවිද?

ඩෙන්වර්ගේ හිනාවට මා මෙන් ඇලුම් කරන තවත් අය සිටීද ? ? අද කොටසින් ඩෙන්වර්ගේ හා මොස්කව්ගේ සම්බන්ධය ගැන කියවෙන කොටසක් කීවත් මා නිවැරදියි…
තව කියන්න ගියොත්, මුලු කතාවම අද මම කියනවා නොඅනුමානයි. එහෙනම් අද කතාව අරගෙන බලන්නකෝ. ගිහින් එන්නම්. හැමෝටම ජය…!!! ?✌

Torrents Download

| WEBRip | x265 | 720p | 5GB |S01-S02

218C934C894F0CE3DF26A30A96204DAFC697EFA2

Direct Download

| WEBRip | x265 | 720p | 260MB |

| WEBRip | x265 | 720p | 3GB |
Complete S01
|

</p

අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

One thought on “Money Heist aka La casa de papel [S01 : E04] | හැංඟිමුත්තම්……

  • August 23, 2018 at 7:12 pm
    Permalink

    a bn meke *265 eka kadi kadine bn ynne. *264 dnna berida????

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!