Bhaskar Oru Rascal (2018)| බාස්කර් කියන්නෙත් තක්කඩියෙක්…

ඉතින් කොහොමද යාලුවනේ. මම නිරෝෂන්, මේ මගේ දෙවනි සබ් එක. කාලෙකට ඉහතදී කරපු “Soul Surfer” ෆිල්ම් එකේ සබ් එකෙන් පස්සේ තවත් සබ් එකක් කරන්න ඕන කියලා හිත හිත ඉන්නකොට තමයි සිසිල සහෝදරයා මේ ෆිල්ම් එක මට දුන්නේ. මේ ෆිල්ම් එකට සබ් කරන්න මට වෙන් කරල දීපු බයිස්කෝප් එකටයි සිසිල සහෝදරයටයි මුලින්ම මම ස්තූති වන්ත වෙනවා. ඇත්තටම සබ් එකක් කරනවා කියන්නේ ලේසි වැඩක් නෙවෙයි. Baiscope එකේ ඉන්න Sub සීය දෙසීය කරපු සහෝදර සහෝදරියො දකිද්දි අපි තාම මොන්ටිසෝරියෙ. මේ ෆිල්ම් එකේ සබ් ලයින් 2626 තිබ්බා. හරියටම සබ් ඒක දෙන්න ඕනා නිසා අසාලිවිමක් කරන්න වුනා. හැම ලයින් ඒකකටම සහ සිංදුවකටම සබ් දැම්මේ ඔයාලගේ රස වින්දනයට කිසි අඩුවක් නොවෙන්නයි. ඒ් වගේම කියන්නත් ඕනා බයිස්කෝප් ඒකට සබ් එකක් දෙද්දි සුපිරි එකටම කරන්නත් එපාය. මොකද ලංකාවේ No. 1 Entertainment සයිට් ඒක බොලව්. ඇත්තටම ගොඩක් සතුටුයි බයිස්කෝප් එකට සබ් එකක් කරන්න ලැබීම ගැන. සතියක එකහමාරක් විතර වෙනකන් සබ් එක කෙටුවා. ඒ කිසි දෙයක් බලාපොරොත්තුවෙන් නෙවෙයි. මේ ෆිල්ම් එකේදී තාත්තගෙයි දුවගෙයි ආදරය සමහර තැන්වලදී ඉතාමත් සංවේදී ව නිරූපණය වෙනවා. මගේ චූටි දුව ටෙනුකි වෙනුවෙන්මයි මම මේ සබ් එක කරේ. සබ් එක බාද්දී කොමෙන්ටුවක් දාගෙන යන්නත් අමතක කරන්නත් එපා. මොකද ඒවගෙන් තමයි තව තවත් සබ් හදන්න අපි දිරිමත් වෙන්නේ. හරි මගේ හෑල්ල නවත්තලා දැන් ෆිල්ම් එකට යමු.

Bhaskar Oru Rascal 2018 (බාස්කර් කියන්නෙත් තක්කඩියෙක්) මොකද කියන්නේ පැය දෙකහමාරක් nonstop හිනා වෙමුද? 2018 මැයි 17 වෙනිදා ඉන්දියාවේ ප්‍රදර්ශනය ආරම්භ කළ මේ සුපිරි චිත්‍රපටිය දැනට කෝටි 17ක box office වාර්තා බිඳ හෙළමින් ප්‍රදර්ශනය වෙනවා. ඒ වෙන හේතුවක් නිසා නෙවෙයි ආදරය, ත්‍රාසය සහ භීතිය වැනි චිත්‍රපටයක් තිබිය යුතු හැම ගුණාංගයන්ම එකතු උන පට්ටම පට්ට ෆිලුමක් නිසයි.

ඔයාලට මතකද Roja චිත්‍රපටිය එහෙමත් නැතිනම් Bombay චිත්‍රපටිය. නියම චිත්‍රපටි රසිකයෝ නම් අනිවාර්යෙන්ම මේ ෆිල්ම් දෙක ගැන නොදැන ඉන්න බෑ. මෙන්න මේ සුපිරි ෆිල්ම් දෙකේ රඟපාපු Arvind Swamy තමයි දිගු නිහැඬියාවකට පසු ව box office බිඳගෙන ආයෙත් මේ ෆිල්ම් එකෙන් කරළියට එන්නේ (තක්කඩියෙක් උනත් උතුරන පිය සෙනෙහස). ඒ වගේම තවත් සුරූපී නිළියක් වන Amala Paul තමයි ප්‍රධාන නිළිය (මේ අක්කා ලස්සන පච්චයක් ගහලා තියෙනවා පුළුවන් නම් ෆිල්ම් එක බලද්දි හොයාගනිල්ලා). ඒ වගේද මුළු කතාවෙම ආදරේ හිතෙන සුරතල් චරිත දෙක Master Raghavan (ආකාශ්) සහ Baby Nainika (ශිවානි). මේ හැමෝම එක්ක සුපිරිම සුපිරි කොමඩි චරිත තුනකුත්. දැන් ඉතින් හිතා ගනිල්ලා ෆිල්ම් එක ගැන. බලන්නේ නැති උන්ට කියන්න වෙන්නේ මේ දෑස මක්කටෙයි කියලා තමයි.

ෆිල්ම් එකේ කතාව ගැන කියනවා නම්, අම්මා කෙනෙක්ගේ ආදරේ හොයන තාත්තා විතරක් ඉන්න පුතෙකුයි, තාත්තා කෙනෙක්ගේ ආදරේ හොයන අම්මා විතරක් ඉන්න දුවෙකුයි, හැම දේකදිම හරහට ඉන්න ප්‍රබල පාතාල කණ්ඩායම් දෙකකුයි. මෙයාලා අතර තමයි මේ කතාව ගලාගෙන යන්නෙ. මේ හැමදෙයක්ම අතරේ අම්මගේ තාත්තාගේ ආදරය ලබාගන්න උත්සාහකරන මේ පුංචි දුවයි පුතයි ඔවුන් දෙදෙනාව එකතුකරන්න ගන්නා අහිංසක උත්සාහයන් සාර්ථක වෙයිද? මේවා ගැන දැනගන්න ෆිල්ම් එක බලන්නකෝ. මේකෙ කතාව මම කියන්න යන්නේ නෑ ඒක ඔයාලගේ රසවින්දනයට බාධාවක් නිසා.

ෆිල්ම් එක ගද්දී පොඩ්ඩක් විමසිලිමත් වෙන්න සබ් එකට ගැලපෙනවද කියල. මොකද මේ සබ් එකට එකට සමාන නොවෙන විඩියො ෆයිල් එකකුත් මේ ෆිලුමේ තියනවා. බයිසිකෝප් ඩවුන්ලෝඩ් සයිට් ඒකට ගියා නම් ලේසියෙන්ම හොයා ගන්න තිබ්බා. එහෙනම් හැමෝටම මේ මේ සුපිරි බයිස්කෝප් එක බලන්න කියලා ආරාධනා කරනවා. පොඩි කොමෙන්ටුවක් එහෙම දැම්මට තරහා වෙන් නෑ හොඳේ.


හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක් කරන්න. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download

| Proper | HDRip | x264 | 720p  | 1.4GB |

826131796266CD3D7D267F797A6B2B2AA9E4E858

Direct Download

 | Proper | HDRip | x264 | Esub | 250MB | Mobile |

       

 | Proper | HDRip | x264 | Esub | 400MB |

       

 | Proper | HDRip | x264 | Esub | 700MB |

       

 | Proper | HDRip | x264 | 720p | 1.4GB |

       

  අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

3 thoughts on “Bhaskar Oru Rascal (2018)| බාස්කර් කියන්නෙත් තක්කඩියෙක්…

 • July 16, 2018 at 09:16
  Permalink

  සබ් එක සෙට් උනාද උනානම් ඒ මොන fill එකද කියලත් කියන්නකෝ
  සබට බොහොම ස්තුතියි සහෝ….

  Reply
 • July 18, 2018 at 06:06
  Permalink

  දිගටම sub කරන්න… නියම film aka…

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!