The Incredible Hulk (2008) | සුපිරි ශක්තිවන්තයා…

I don’t know who am I. I don’t know what I’m becoming. But I know one thing for sure. You wouldn’t like me when I’m angry. – Bruce Banner

ඉතින් කොහොමද කට්ටියටම. ඔන්න ඉතින් මම අදත් ආවා ඔයාලට චිත්‍රපටියක් අරගෙන. චිත්‍රපටියේ නම තමයි The Incredible Hulk. අනිවා මේක මේ වෙනකොට හැමෝම වගේ බලලා තියෙන්නේ. ඒත් කමක් නෑ. දැන් ඉතින් සිංහල සබ් තියෙන නිසා ආයෙත් බලන්න. චිත්‍රපටිය නම් නිකුත් වුනේ 2008 ජූනි 13 වෙනිදා. ආයෙ මතක් කරන්න ඕනා නැනේ මේක Marval සමාගමේ ප්‍රබලම චරිතයක් කියලා. මේක අධ්‍යක්ෂණය කරන්නේ The Transporter, Transporter 2, Clash of the Titans සහ මේ අවුරුද්දෙ නිකුත් වුන Now You See Me වගේ සුපිරි චිත්‍රපට අධ්‍යක්ෂණය කරපු Louis Laterrier කියන අධ්‍යක්ෂකවරයා විසින්.

මේ හල්ක් කියන චරිතය නිර්මානය කලේ නම් Stan Lee සහ Jack Kirby කියන නිර්මාණකරුවන් දෙන්න විසින්. ඒ වර්ෂ 1962 දී. කොමික් පොතක් විදිහට තමයි මුලින්ම හල්ක් එළියට ආවේ. මේ Stan Lee ව නම් ඔයාල හැම Marval චිත්‍රපටියකම වගේ දැකලා ඇති. එයා ඒ වගේ මොකක්ම හරි පුංචි චරිතයක් රඟපානවාමයි. මේකෙත් ඉන්නවා. අර බීම එක බොන මනුස්සයා විදිහට. චිත්‍රපටිය බලනකොට ඔයාල දකියි. ඉතින් මේකේ හල්ක්, එහෙමත් නැත්නම් ඩොක්ටර් බෲස් බැනර් විදිහට රංඟනයෙන් දායක වෙන්නේ Edward Nortan. පොඩි ප්‍රශ්නයක් කියන්නේ හල්ක් මුල් චිත්‍රපටියේ රඟපෑවේ Eric Bana. ඊට පස්සේ ආපු මේ දෙවන චිත්‍රපටිය වෙන මේකෙ Edward Nortan. The Avengers චිත්‍රපටියේ හල්ක් විදිහට රඟපාන්නේ Mark Ruffalo. මේක නිසා ප්‍රේක්ෂකයන්ට පොඩි අපහසුතාවයක් ඇතිවෙන්න ඇති කියලයි මම නම් හිතන්නේ. මොකද චිත්‍රපටියෙන් චිත්‍රපටියට එකම චරිතය රඟපාන නළුවා වෙනස් වෙනකොට. නමුත් දැන් අන්තර්ජාලයේ කියවෙන විදිහට නම් හල්ක් චරිතය දිගටම රඟපාන්න යන්නේ Mark Ruffalo විසිනුයි. මේ චිත්‍රපටියේ අනිත් චරිතවෙන බෙටී රොස් විදිහට Liv Tyler ද, එමිල් බ්ලොන්ස්කි විදිහට Tim Roth ද, ජෙනරල් රොස් විදිහට William Hurt ද රඟපෑමෙන් දායක වෙනවා. මේකෙ හල්කේ විදිහට හඬ කවන්නේ Lou Ferrigno. බෲස් එයාගේ පරීක්ෂන වාර්තා හොයන්න විශ්ව විද්‍යාලයට යනකොට එතන ආරක්ෂකයා විදිහට ඉන්නෙත් මෙයාම තමයි. හරි මම දැන් පොඩ්ඩක් කතාවත් කියන්නම්…

ඔයාල දන්නවනේ ජෙනරල් රොස්ගේ සුපිරි සොල්දාදුවන් පිළිබද පරීක්ෂණයේදි ගැමා කිරණ අධි මාත්‍රාවකට නිරාවරණය වීම නිසානේ බෲස්ට මේ වගේ අසාමාන්‍ය බලය ලැබෙන්නේ. ඉතින් එදා ඉදලා බෲස් කරන්නේ කොහොම හරි මේ බලය නැති කරගන්න ප්‍රතිකාරයක් හොයන එක තමයි. ඉතින් ජෙනරල්ට ඕනා මෙයාව භාවිතා කරලා තවත් සුපිරි සොල්දාදුවෝ හදන්න. ඉතින් ඒ නිසා ජෙනරල් මෙයා පස්සේ පන්නනවා. කොහොම හරි ජෙනරල් රොස් එයාගේ සහයට එමිල් බ්ලොන්ස්කි කියන රාජකීය නාවික භටයාව ගෙන්න ගන්නවා. කොහොම හරි ඒ මෙහෙයුමේදී බෲස් හල්ක් බවට පත්වෙලා බ්ලොන්ස්කිගේ කණ්ඩායම විනාශ කරලා දානවා. පස්සෙ බ්ලොන්ස්කිටත් ඕන වෙනවා බෲස් විදිහටම වෙන්න. ඒ නිසා ජෙනරලුත් ඒ වැඩේට කැමති වෙනවා….

මං කතාව තවත් කියන්නේ නෑ. ඔයාලම බලන්න ඊට පස්සේ වෙන්නේ මොකක්ද වෙන්නේ කියලා. මම මීට කලින් දාපු සබ් ෆයිල් මෙතනින් ගන්න පුලුවන්… අනික ඔයාල මේක බාගෙන යනකොට ඔහෙ නිකන් තියෙන කමෙන්ට් බොක්ස් එකේ මොනවා හරි ටයිප් කරගෙනම යන්න. මොකද සබ් ෆයිල් එක මේ වෙබ් අඩවියේ දැම්මාට පස්සේ සබ් ෆයිල් හදන හැමෝටම බලන්න ඉතුරුවෙන්නේ ඔයාල දාලා යන කමෙන්ට් එක තමයි. අනික අපි මේක වාණිජ පරමාර්ථයකිනුත් නෙවෙයිනේ කරන්නේ. ඒ නිසා ඔයාල නොමිලේම සබ් ෆයිල් එක බාගෙන යන ගමන් කමෙන්ට් එකකුත් දාගෙනම යන එක ඔයාලගෙ යුතුකමක්… එහෙනම් තවත් සබ් එකකින් හමුවෙනකම් අපි ගියා… Baiscopelk එන හැමෝටම, බුදු සරණයි…!!!


හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක් කරන්න. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download

| Bluray | x264 | 720p  | 650MB | YIFY |

49429C823E513038825F6B902BA77F0ECE661FCB

Direct Download

| Bluray | x264 | 720p | 650MB | YIFY |

       

| Bluray | x264 | 1080p | 1.9GB | YIFY |

       

  අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

2 thoughts on “The Incredible Hulk (2008) | සුපිරි ශක්තිවන්තයා…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!