Irréversible (2002) | නොපෙනෙන යථාර්තය…[18+]

ඹන්න බයිස්කෝප් එක පැත්තට ආවා කිවුව විදිහට මගේ තුන්වන උපසිරසි නිර්මායත් අරන් අපේ කට්ටියට බලන්න අත ඇරිලා තියෙන සුපිරි චිත්‍රපටයක් අරගෙන. මේකෙ නම  Irreversible (2002). මේක නිකන්ම නිකන් චිත්‍රපටයක් නොවයි. මේක IMDB වල 99642 දෙනෙක්ගේ කැමැත්තෙන් 7.4 වගේ ඉතා ඉහල අගයක් අරගත් ගෙඩි තක්කාලි වල  57% වගේ අගයක් අරගත්ත ප්‍රංශ චිත්‍රපටයක්. මේක  ගේන්න හිටියේ මීට දවස් ගානකට කලින් ඒත් මගේ රැකියාවේ කාර්යබහුලත්වය මත ටිකක් පරක්කු උනා.මේක  අයිති වෙන්නේ Crime, Drama, Mystery කියනා කාණ්ඩයට.මේක  අධ්‍යක්ෂණය කරලා තියෙන්නේ Gaspar Noé කියන අධ්‍යක්ෂ වරයා.

කතාව පොඩ්ඩක් කියන්න හදන්න මෙන්න මෙහෙමයි වෙන්නේ හැබැයි මුලුකතාවම කියන්නේ නෑ.එහෙම උනොත් මේකෙ රසය නැතිවෙනවා. එක දිගට කලාත්මක ඇහැකින් බලා ඉන්න පුලුවන් මේක හැබැයි පොඩි උන්ට එහෙම මේක බලන්න බෑ හුගක් අවුල් තියෙනවා. මුලින්ම කතාවේ ඇලෙක්ස් ගහනවා. ගැහුවම ඒක පොලිසියෙන් හොයන අතරතුර ඒගැන එයාගෙ යාලුවොත් හොනවා. ඒඅතරතුර  පැරීසියේ එක් අභාග්‍ය සමිපන්න දවසක රෑ ඇලෙක්ස් කියලා ලස්සන කෙල්ලෙක්ව අමානුෂික විදිහට දූෂණය කරලා පහරදෙනවා පාලමක් යටදී. ඊට පස්සේ මෙයාගේ ඉන්න පෙමිවතයි හිටපු පෙම්වතයි මේ වෙච්ච අසාධාරණය හොයන්න ගන්නවා තව දෙන්නෙක් සෙටිකරගෙන. මේ කතා සෙිවෙන්නෙ කොතනින්ද මේ ගුටි කෑවෙ කවුද? ලස්සන කෙල්ල ඇයි දූෂණය කලේ මෙවා බලන්න මේක බාගන්න.

ඹය ඇති හොඳ අවදානයෙන් බාගෙන බලන්න මේක රියල් ලෝකෙත් වෙනවා. මේක සබ් කරද්දී මට ප්‍රංශත් වචන 10 ක විතර තේරුම ගූගල් හරහා පරිවර්තනය කරගෙන තමා වැඩේ කලේ වින්දනයට ඒකෙන් අවුලක් නැතිව ඇති.මේක MKVCAGE ලගෙන් අවුලක් නැතිවම බාන්න පුලුවන්. එහෙනන් ඔය මදෑනේද? වෙනද වගේම මගේ මේ ව්‍යයාමය සාර්ථක කරගන්න මට හයියක් වෙන මගේ නෝනවත් මතක්කරන ගමන් සමුගන්නන්  බුදුසරනයි බයිස්කෝප් සියලු ජනයාට.


හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක් කරන්න. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download

| Bluray | x264 | 720p  | 2.3GB |

A202A67542DB43651631E32D9812FE79FC682551

Direct Download

| Bluray | x264 | 480p | 360MB |

       

| Bluray | x264 | 720p | 750MB |

       

  අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!