Billa (2009) | වැඩකරු….

ඔන්න මගේ දෙවෙනි උපසිරසයත් ගෙනවා. කලින් දුන්න එක මතකනේ. එක ටැමිල් එකක්. මේ පාර ගෙනවෙනම් තෙලුඟූ ‍ෆිල්ම් එකක්. මේ ‍ෆිල්ම් එකෙනම් මම ආසම නලුවෙක් තමා ඉන්නෙ, ප්‍රභාස්. එයගේ ‍ෆිල්ම්ස් ගැන අයේ කියලා වැඩක් නැනෙ. රිබෙල් එහෙම බලපු අය දන්නවනේ. පට්ටෙත් පට්ට. බිල්ලා ටැමිල් ‍ෆිල්ම් එකේ රිමීක්ස් එකක් තමා. එත් අවසානෙ නම් පොඩ්ඩක් වෙනස්. ටැමිල් එකෙ රඟන අජිත් කුමාර්ට වඩා ප්‍රභාස් රඟන බිල්ලා ‍ෆිල්ම් එකෙනම් පොඩ්ඩක් ගතියක් තියෙනවා. ඔයාලා මේක බලලාත් ඇති. බලලා නැති අය මේක බලන්න. අනිත් බිල්ලා ‍ෆිල්ම්ස් වලට වඩා මෙකනම් පට්ට කියලා මම වොරන්ටියකුත් දෙන්නම්. මේකට සබ් දීලා නැති නිසා, ඒක ලොකු අඩුවක් විදියට දැක්ක නිසා තමයි මෙකට උපසිරස දෙන්න තිරණය කලේ. මේක IMDb තක්සෙරු කීරිම් වල 5.8 ක් තියෙන පට්ට පතුරු තෙලුඟු ‍ෆිල්ම් එකක්.

එහෙනම් ‍ෆිල්ම් එක ගැනත් කියමුකො… ෆිල්ම් එක පටන්ගන්නකොටම අපේ කතා නායකයා මත්ද්‍රව්‍ය වගයක් බෙදහරින්න යනවා. එතනදි මෙයාව හෙන සීන් එකක් දෙනවා. කොහොම හරි පොර වැඩ පාරක් දලා බෙරෙනාවා. නියම ගෙම් එක පටන් ගන්නෙ මෙය ආයුධ ජාවරම් කරන්න හදන්කොට. කොහොම හරි පොර බේරිල යනවා. පස්සෙ ඒ.සි.පි අතින් වෙඩි පාරක් කනව. කොහමහරි පොර මැරෙනවා. ඉතින් අපේ බිල්ලා වගේම තව පොරක් ඉන්නවා. එයාගෙ නම රංගා. ඒ.සි.පි. මෙයවා බිල්ලාගේ කල්ලියට දනවා ඔත්තු බලන්න. එතන ඉඳන් තමයි නියම ගෙම් එක යන්නේ. ඉතින් මෙයාට වඩා ලොක්කෙක් ඉන්නවා ඩෙවිල් කියලා. මෙයවා අල්ලගන්න එක තමා අපේ බිල්ලාගේ ජොබ් එක. කොහොමද පොර මෙයාව අල්ලන්නේ, මෙයාලගේ සැලැසුම් ප්ලෑන් ගැන හොයාගෙන බිල්ලා වගේ රඟපාන්නෙ කොහොමද කියල චිත්‍රපටිය අරගෙන බලන්න. මිට වඩා කිව්වොත් නම් රසයක් නැනෙ. මේ හැමදේටම උත්තර ගන්න නම් ඔයාලම චිත්‍රපටය අරන් බලන්න.

එහෙනම් හැමෝම හොඳට රස විඳින්න.. ආයෙත් දවසක ලස්සන සුපිරි සිනමා සිත්තමක් රැගෙන හමුවන බලාපොරොත්තුවෙන් මම සමුගන්නවා.. හැමෝටම ජය වේවා෴


හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක් කරන්න. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download

| DVDRip | x264 | 1CD  | 400MB |

d02d5e86bc3747658dbd1434f589628056018f85

Direct Download

| HDRip | x264 | 480p | 830MB |

       

| HDRip | x264 | 720p | 1.4GB |

       

  අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

3 thoughts on “Billa (2009) | වැඩකරු….

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!