Lakshmi (2014) | ආත්මය බිඳ දැමිය නොහැකි දැරියකගේ සැබෑ කථාව

මිනිස් ජාවාරම් හා ළමා ගණිකා වෙළදාමේ දරුණු යථාර්තය නිරාවරණය කිරීමට Nagesh Kukunoor විසින් ගෙන ආ මෙම සිනමා පටය ඉන්දියවේ අන්ද්‍රා ප්‍රදේශයේ මුලින් විභාග වු නඩුවකට අදාල සත්‍ය සිදුවීමක් පාදක කරගෙන නිර්මාණය වී ඇත. Imdb අගය 8.1/10 ලබා බටහිර සිනමා සම්මාන උළෙලවල් ගණනාවකින් ඇගයීමට ලක්වී, ඉන්දියානු චිත්‍රපට සංස්ථාව මගින් වාරණයකටද ලක් වී තිබු මෙම සිනමා නිර්මාණය වැඩිහිටියන්ට වඩා සුදුසුය යන ලේබලයෙන් යටතේ ඔබට නැරඹීමට ඇරයුම් කරමි.

ලක්ෂ්මී නම් අවුරුදු 14 ක දැරියක් වටා ගෙති ඇති මෙම කථාව ඇය ගමෙන් නගරයට රැගෙන එන දර්ශණයකින් ආරම්භ වේ. ගණිකා ජාවාරම්කරයන් සතුව ඇති බලය හා ඔවුන් ගැහැණු සමාජය දෙස බලන ආකාරයත්, ගණිකා වෙළදාම ඔවුන් ඉතා සැහැල්ලුවෙන් කරන ආකාරයත්, ජරාවට නීතිය නැමෙන ආකරයද මනාව පෙන්වා දී ඇත.

විටෙක ගණිකා නිවාසයේ දී වෙන සමහර අසුන්දර දේවල් සුන්දර ආකාරයට අධ්‍යක්ෂකවරයාගේ ඇසෙන් අපට පෙන්වා දී ඇත.‍ මෙම මඩමට එන උමා නම් එක් කරුණාවන්ත කාන්තාවක් එහි සේවයේ නිරතවන යුවතියන්ට චොකලට් සනිපාරක්ෂක දේවල්වලට අමතරව කොන්ඩම්ද ලබා දෙයි. “කොන්ඩම් අනිවාර්යයි” ඇය එසේ පවසයි.

ඒවගේම ඇයගේ නේවාසික මිතුරිය විසින් ගණිකා වෘත්තියේ පහත් භාවය විඳවීමකින් තොරව විදිමට ලක්ෂ්මීට කියා දෙන අකාරයත්. ඇය මෙම ජීවිතයෙන් පැනයාමට කිහිපවරක් උත්සහ කරන ආකාරයෙන්ද මෙම වහල්භාවය ඇය හැමවිටම ප්‍රතික්ශේප කර ඇති බවද පෙනේ, මෙම මඩමතුල සිටින යුවතියන් කරන සෑම වැරද්දකටම දඩුවම් ලබන්නේ එහි පාලිකාව වශයෙන් සිටිනා ‘ජෝතී’ නම් කාන්තාවටයි, ඇය මවක් වන අතර තම දියණියගේ උසස් අධ්‍යාපනය අවසන් වනතුරු මෙම රැකියාවේ නිරතවේ. මෙහිදි මොහාන් නම් රාජ්‍ය නොවන සංවිධානයක පුද්ගලයකු මාර්ගයෙන් මෙම ජාවාරම නිතිය ඉදිරියට ගෙන එන අතර අවසානයේ තම දියණියගේ අනාගතය වෙනුවෙන් ගුහාගතව ගණිකා වෘත්තියේ යෙදුනු මවක් එය තම දුවට එලිවිමෙන් හා තමන් මුහුන දුන් වේදනාව අවසානයේ පිටකරන අයුරු දැක්වෙන ඉතා සංවේදී දර්ශණයක්ද ඇත.

පුංචි දැරිවියකටත් ලොකු ලිංගික වටිනාකමක් දෙන, ගැහැණියක් විසින් ගැහැණියක් මුදලට විකුණන, දුප්පත් නිවටකමට තම දියණිය විකුණන බියජනක කුරිරු සමාජයක් තුල අප්‍රතිහරිත ධෛර්ය්‍යයෙන් හා අධිෂ්ඨානයෙන් පිරි ලක්ෂ්මී නම් ඇය බියගුල්ලන් පිරි රටක වීරවරියකු වූවාය.

ඉන්දීය වානිජ හා ජනප්‍රිය ධාරාවෙන් අයත් නොවන මෙවැනි විකල්ප ධාරාවේ විශිෂ්ඨ ආකාරයේ නිර්මාණ සම්මාන උළෙලවල්වල ඇගයිමට ලක්වුවද, සාමාන්‍ය පොදු මහජනයා අතර කථා බහට ලක් නොවන අතර බයිස්කෝප් අඩවියතුල මෙවැනි ආකාරයේ නිර්මාණ රසවිඳින සුළු පිරිසක් ඇති අතර මාද කෙනෙනි, ලෝකයේ බිහිවු හොදම චිත්‍රපට අප නැරඹුවේ මෙම අඩවියට පිංසිදුවන්නට බැවින් රටවල් 195 ක් ඇති මෙම විශ්වය තුල බිහිවන හොද නිර්මාණයන්ට උපසිරැසි ලබා දීමට ඔබටත් ආරාධනා කරමින් නවතිමි. බයිස්කෝ අඩවියට ජය.

අපේ  ෆේස්බුක් ෆැන් පෙජ් එක  දිගට රිපොට් කිරිම නිසා අපිට අහිමි වෙලා තියනවා ඉතින් මෙන්න මේ ලින්ක් එකෙන් ගිහින් අපේ ෆෑන් පෙජ් එකට ලයික් කරන්න..

www.facebook.com/baiscopedownload 


හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක් කරන්න. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download

|  WEBRIP  | x264 | 720p | 1GB |

E8B2F77CE7BFB2ECB8E748B6C19B1989783EF1E3

Direct Download 

| WEBRIP | x264 | 720p | 1GB |

        

  අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!