Chaappa Kurish (2011) | අහිංසකයෙක් අතින් මට්ටු වූ සල්ලාලයා

ඔන්න තවත් සුපිරි මලයාලම් සරුවලක් උස්සගෙන ආවා.මේක thriller ෆිල්ම් එකක්..මේකට imdb මීටරේ 7.1 ලැබිලා තියෙනවා .2011 තමයි තිරගත වෙලා තියෙන්නෙ.මේකේ රගපාන නලුවෝ දෙන්නනම් මලයාලම් ෆිල්ම් වල ඉන්න සුපිරි වීරයෝ දෙන්නෙක් කිව්වොත් නිවැරැදියි..Vineeth Sreenivasan,Fahadh Faasil.ඉතින් මේ දෙන්නා ගැන විස්තර ඕන නෑනේ..නිලිය තමයි Niveda.එයත් ලස්සන නිලියක්.

ඉතින් කතාව ගැන කිව්වොත්,අපේ සමාජය ධනපති පන්තිය,නිර්ධන පන්තිය කියලා බෙදලා තියෙනවා .මේ කතාවත් ගෙතෙන්නෙ එකම නගරයක ජීවත් වෙන දුප්පත් කොල්ලෙකුයි,එහෙම ජීවත් වෙන පොහොසත් කොල්ලෙකුයි අතර.පොහොසත් කොල්ලා තමයි අර්ජුන් (Fahadh faasil).මිනිහගෙ රස්සාව තමයි දේපළ වෙලදාම.හැබැයි මිනිහා සෙල්ලක්කාරයා.කෙල්ලො අමාරුවෙ දානවා .හොදට බොනවා.

ඊටපස්සෙ දුප්පත් කොල්ලා ගැන කිව්වොත් අන්සාරි(Vineeth Sreenivasan)එයාට කාත් කවුරුවත් නැ .බෝඩිමක නැවතිලා.සුපර් මාර්කට් එකක වැඩ කරන්නෙ.මිනිහට බුරියානි එකක් ගන්නවත් සල්ලි නැ .කඩේ වැඩ කරන නෆීසා කියලා මුස්ලිම් ගෑනු ලමයෙක් මෙයාට ආදරේ කරනවා .ඉතින් මේ දෙන්නා කඩේ වැඩ කරගෙන සතුටෙන් ජීවත් වෙනවා.

අර්ජුන් දේපල වෙලාදාම් වලට සෝනියා කියලා කෙල්ලෙක් උදව් කරනවා .ඉතින් අර්ජුන් මේ කෙල්ල ඒක්ක යාලුවෙනවා ..ඊටපස්සෙ ඒ කෙල්ල එක්ක ලිංගික සම්බන්ධකමුත් පවත්වනවා ..ඒවා ෆෝන් එකෙන් වීඩියෝ කරනවා .හැබැයි එතකොටත් අර්ජුන්ගෙ ගෙදරින් ඈන් කියලා කෙල්ලෙක්ව බදින්න යෝජනා කරලා තියෙන්නෙ .ඒක සෝනියා දන්නෙ නැ .කොහොමහරි දවසක් අර්ජුන්ගෙ දෙමව්පියන් රට ඉදන් එනවා.ඈන්ගෙ දෙමව්පියන් එක්ක මගුලට දිනයක් දාගන්න..එදා තමයි අර්ජුනගෙ ඩ්‍රයිවර්ගෙන් සෝනියා දැනගන්නෙ අර්ජුන් බදින්න යනවා කියලා ..

එදාම සෝනියා අර්ජුන්ට රෙස්ටුරන්ට් එකකට එන්න කියනවා .ඒ දවස්වල අර්ජුන්ට ලොකු ව්‍යාපෘතියක් හම්බෙලා තිබ්බෙ.ඒකට ඔක්කොම උදව් කරන්නෙ සෝනියා .ඉතින් සෝනියා කියනවා අර්ජුන්ට විවාහෙ නවත්තන්න .නැත්නම් මේ ව්‍යාපෘතිය විනාශ කරනවා කියලා .අර්ජුන්ට කේන්ති ගිහිල්ලා .අර වීඩියෝ එක සෝනියට පෙන්වනවා.සෝනියා කියනවා සියදිවි නසාගන්නවා කියලා …

ඔය අතරේ සුපර් මාකට් එකේ අයිතිකාරයා වෙන මාටින්ගෙ පාර්සලයක් අරන් අන්සාරි මේ රෙස්ටුරන්ට් එකට එනවා..එතනින් තමයි අර්ජුනගෙ ජීවිතේ ඔක්කොම විනාශ වෙන්නෙ…සෝනියා කේන්තියෙන් නැගිටලා යනවා ..අර්ජුන් එයා පිටිපස්සෙ දුවනකොට ෆෝන් එක රෙස්ටුරන්ට් එකේ බිම වැටෙනවා..ඒක රෝල් වෙලා ඇවිල්ලා නවතින්නෙ අන්සාරිගෙ කකුල් දෙක ලග..අන්සාරි ඒක ඇහිද ගන්නවා..

අර්ජුන් දුවගෙන ගිහිල්ලා සෝනියට කියනවා .මං ඔක්කොම ෆෝන් එකෙන් මකලා දාන්නම් කියලා ..එයා ෆෝන් එක හොයනවා ඒත් ඒක රෙස්ටුරන්ට් එකෙන් හම්බෙන්නෙ නැ .මොකද අන්සාරි බයටම ඉක්මනට රෙස්ටුරන්ට් එකෙන් යනවා ..අන්සාරි ඒ ෆෝන් එක පාවිච්චි කරන්න දන්නෙත් නැ ..

අර්ජුන් එයාගෙ යාලුවෙක් එක්ක මේක හොයාගන්න උපරිම උත්සහා කරනවා ..ෆෝන් එක ඇතුලේ තමයි අලුත්ම ව්‍යාපෘතියේ සැලසුමුත් තියෙන්නෙ ..ඉතින් අර්ජුන් දිගටම කෝල් කරනවා ..අන්සාරිත් කතා කරලා ෆෝන් එක දෙන්න එන්න කියනවා.හැබැයි තනියෙන් එන්න කියන්නේ .

හැබැයි කවදාවත් අන්සාරි ෆෝන් එක දෙන්නෙ නැ ..අර්ජුන් එනකොට එයාට බය හිතෙනවා..ඉතින් ඔය අතරතුර සෝනියා සියදිවි නසා ගන්න හදනවා .. අර්ජුන්ට ෆෝන් එක හම්බෙයිද,නෆීසා සියදිවි නසා ගනීද,අන්සාරි නෆීසගෙයි ආදර කතාවට මොකක්ද වෙන්නෙ. කතාව බලන්න කියලා ආරාධනා කරනවා

 ” I’m trying to learn the lessons of the past
but not to make speeches about the past “
‘මම අතීතයෙන් පාඩම් ඉගෙනගන්න උත්සාහ කරනව මිසක්
අතීතය ගැන කතා පවත්වන්නේ නැහැ’

~ Yitzhak Rabin ~
(ඊශ්‍රායලයෙ ඉපදුන පළමු  ඊශ්‍රායල් අගමැති)

අපේ  ෆේස්බුක් ෆැන් පෙජ් එක  දිගට රිපොට් කිරිම නිසා අපිට අහිමි වෙලා තියනවා ඉතින් මෙන්න මේ ලින්ක් එකෙන් ගිහින් අපේ ෆෑන් පෙජ් එකට ලයික් කරන්න..

www.facebook.com/baiscopedownload 


හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක් කරන්න. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download

|  DVDRIP  | x264 | 720p | 815MB |

332FDB00B6263AE3E92553115ABF1B3BE88AD6F0

Direct Download 

| DVDRIP | x264 | 720p | 700MB |

        

  අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!