Into the Badlands [S03 : E08] | නව මිතුරන් සහ පැරණි මිතුරන්…

ඔන්න එහෙනම් මේ සුදානම මෙවර කතා සමයේ 8 වැනි කොටස ඔබ වෙත ගෙන එන්නයි. කොහොම නමුත් දැන් අපි මෙවර කතා සමයේත් භාගයක් දුර ගිහින්…තවත් කතා 8 ක් පමණයි ඉතිරිව තියෙන්නේ… අද නම් බොහොම අගේ ඇති කොටසක් කියන්න ඇහැකි… මෙතෙක් සටන් වැඩි ගණනක් දකින්න නොලැබුන නිසාමද කොහෙද අද ඇති වෙන්න සටන් නම් දැකගත හැකි වේවි… වැඩි කතා නැතිව කලින් කොටස ගැන පොඩ්ඩක් මතක් කරගෙන ඉම්මු….

පසුගිය සතියෙන් –

පසුගිය සතිය ප්‍රධාන වශයෙන් අවදානය යොමු කලේ විඩෝගේ පාලනයට එරෙහිව ඇතිවුන අභ්‍යන්තර කැරැල්ලක් සම්බන්ධයෙන්… යුද්ධය නිසාවෙන් නිකරුනේ බිලිවෙන වැඩියන් පිරිසක් තමුන්ගේ සිටුවරියට විරුද්ධ නැගී සිටින්නේ අභය භූමියේම පාලනය තමුන් අතට ගනිමින්… මේ සියල්ල වෙනකොට විඩෝගේ රිජන්ට් ඔවුන් එක්ක නෙමෙයි ඉන්නේ, විඩෝ ගයස් එක්ක හිරකරුවන් වෙන අතරේ ලිඩියා නිවස ඇතුලේ රහසිගතව ගමන් කරපු හැටිත් අවසානයේ සාම ගිවිසුමක් පිළියෙළ කරන කුමන්ත්‍රණකරුවට උදව් කරන්නට ඉදිරිපත් වුන හැටිත් අමතක නැතිව ඇති කියල හිතනවා… නමුත් විඩෝ තමුන්ට හැකි ලෙස ඇයට උදව් කලේ උඩහ පාරල් ගැන කියා දීමෙන්…. අපි දැනගත්තා මේ මාතාව සමනල බලකාය තමුන්ගේ විනෝදය වෙනුවෙන් අභය භූමියෙන් රාත්‍රියේ පැනයන්නට යොදාගත් එකක් බව… මේ මගම තමයි මූන් සහ ටිල්ඩා සමඟ ඇය එකතු වෙන්නෙතේ ප්‍රති ප්‍රහාරයක් වෙනුවෙන්… ඊට කලින් ඉතින් මූන් ගිහින් ටිල්ඩා තමුන්ගෙ පැත්තට ගත්ත හැටි එහෙමත් මතක ඇති නෙව… කොහොම නමුත් තමුන්ට පක්ෂපාති කිහිප දෙනෙක් ජීවිත පුජා කරපු මොහොතක විඩෝ නැවතත් අභය භුමිය තමුන් යටතට ගන්නට සමත් වුනා ගයස් සහ අනික් පිරිසගේ උදව්වෙන්… කැරලිකරුවන් අවසනයේ මරුතුරුලට ගිය හැටි වගේම කැරලිකාර නායිකාවගේ අවසාන ඉල්ලීම වුන…. “යුද්ධය අවසාන කිරීම” එහෙමත් මතක ඇති නෙව….

මේ සියල්ල අස්සේ සනී, බාජි එක්ක තවමත් රිවර් කිං බල ප්‍රදේශයේ, ඔහුගේ අරමුණ තමුන් අතීතයේ ගමන් කල බෝට්ටුව ගැන කරුණු කරනා දැන ගැනීම වුනා. කොහොම නමුත් රිවර් කිං ලබාදුන් හෝඩුවාවක් පසුපස ගිය ඔහුට එහි පැරණි කපිතාන් හොයාගන්න හැකි වුනා වගේම ඔහු නොදත් සොහොයුරියක් සහ කුඩා කාලයේ ඔහුව ඝාතනය කරන්න හෝ පැහැරගෙන යන්න පැමිණි අතිශුර සටන්කරුවන් පිරිසක් ගැන දැනගන්නට ලැබුනා ඔහුට… එතනින් ඔහුට ලැබුන තවත් හෝඩුවාවක් හොයාගෙන නැවතත් රිවර් කිං වෙත එන සනී සොයා පැමිණි අතීතයේ මිතුරන් හා සිද්ධ වුන ගට්ටනය එහෙමත් මතක ඇති කියල හිතනවා… ඉතින් අපි තවමත් දන්නේ නැහැ කවුද මේ “බ්ලැක් ලෝටස්” කල්ලිය කියල… කොහොම නමුත් රිවර් ක්වින් කෙනෙක් එක්ක අපි ඒ කතාවටත් සමු දුන්නා…

කතාවේ තවත් කොනක M.K. තමුන්ගේ නව මිතුරත් එක්ක තවත් කුලුපගු වෙන්න හැදුව හැටිත් අයගේ කුතුහලය නිසාවෙන් පිල්ග්‍රිම්ගේ අනාගතය ගැනත් අපිට සැකයක් ඇති වුන හැටිත් අමතක නැතුව ඇති කියල හිතනවා…

ඔහොම පසුබිමක තමයි අද කතාව ඔබ වෙත ගෙන එන්නට සුදානම…

අද කොටසින් –

අද මෙතෙක් ගමන නිමා කරමින් සනී සමත් වෙනවා බාජිත් එක්ක පිල්ග්‍රිම් ලගට එන්න, නමුත් ඔහුව පිළිගන්නට සුදානම් වෙන්නේ M.K.ඉතින් කියන්න ඕන නැහැ නෙව එතන මොකක් වෙන්න ඇතිද කියල… කොහොම නමුත් මේ සියල්ල අතරේ විඩෝ යුද්ධය අවසාන කරන්නට හිතට අරගෙන, නමුත් තමුන්ගේ සියලුම සෙබළුන් නිකම්ම මරුතුරුලට යවනු වෙනුවට ඇය තීරණයක් අරගෙන රහසින් චාඕගේ මන්දිරයට ඇතුල් වෙලා පුද්ගලිකවම ඒ සටන නිමා කරන්න…

බාජි ඔහුගේ අලුත් මිතුරන් ගැන බොහොම සැකයෙන්… අද පිල්ග්‍රිම් සමත් වෙනවා ඔහු මෙතෙක් සොයමින් හිටිය දේ සොයා ගන්නට, ඒ තුලට ඇතුල් වෙන්නට, එය ප්‍රයෝජනයට ගන්නට…. ඒ මොකද්ද, ඉන් මොකක් කරන්න හැකි ද? බාජි ඔහුව සැක කරන හේතුව මොකද්ද ? මේ සියල්ල එක්ක M.K. මොන වගේ භූමිකාවක් රගපානු ඇති ද ? කියන ප්‍රශ්නත් ඔබට විසදගන්න හැකි වේවි…

ඒ අවගේම අද ඔබට දැකගත හැකි වේවි නතැලියෙල් මූන් සැබවින්ම කොහොම දක්ෂයෙක්ද කියන එකත්, ඒ වගේම ලිඩියා ලෙහෙසියෙන් පසු නිබසින කෙනෙක් බවත්… ඉතින් චාඕගේ අන්තයෙන් මොකක් නම් වේවි ද? එයත් ඔබට දැකගත හැකි වේවි නොසිතු පෙරලියක් නිසාවෙන් ඒ ගැන කියන්නට සුදානමක් නැහැ මම….

මේ ඔක්කොම එක්ක හෙන්රිගේ සහ සනී ගේ අනාගතයට මොන වගේ අලුත් ආරම්භයක් එකතු වේවි ද? කියන දේත් ඔබට අද දැකගත හැකි වේවි… මේ ඔක්කොම වෙනද වගේම කතාව බලන ඔබ දැකගැනී..

ඉතින් එහෙනම් ආයෙත් ඊලග කොටසත් එක්ක හමුවෙමු, අදහසක් දක්වා යන්න අමතක කරන්න එපා…. ඔබ සැමට ජය වේවා !!!

 හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක් කරන්න. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න

Torrents Download  

| HDTV | x264 | SVA | 360MB |    

21E354086118DDC7908B51AEEBF1A75239D16D61

Direct Download

| HDTV | x265 | 720p | 285MB |

 

| HDTV | x264 | SVA | 360MB |

 

     

අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!