The Handmaid’s Tale [S02 : E09] | කොහොමද ටිකිරි මොළේ ?(18+)

කොහොමද හැමෝටම, සැපෙන් ඉන්නවානේ? සමගාමී විකාශය නිසා සතියක විරාමයකින් අනතුරුව, රතුවත හැඳි අත් උදව්කාරියන්ගේ ඉරණම් කතාවේ නමවන වෙලුමත් අරගෙනයි අද මම මේ පැත්තට ආවේ.

දෙවන කතා සමය ආරම්භ වීමත් සමඟ, එන්න එන්නම කතාව උණුසුම් වූවා මිසක,එහි රසයට කිසිදු බලපෑමක් නම් සිදුවුනේ නැහැ. එය IMDb දර්ශකයයෙන් මනාවට විදහාපානවා. කොටස් නමයක් අපිට නොදැනීම ගෙවී ගොස් අවසන්, තවත් කොටස් 4ක් පමණයි මේ කතා සමයට ඉතුරුව ඇත්තේ. ජූන් ප්‍රමුඛ අත් උදව්කාරියන්ගේ ඉරණම කෙසේ විසඳේවිද? මට නම් තාම හිතාගන්න බැහැ කතාවේ අනාගතය කෙසේ විසඳේවිද කියා. ඔයාලටත් මේ කුතුහලය එලෙසම ඇති කියලා හිතනවා. එහෙනම් වැඩිකතා නැතුව පසුගිය කොටස ගැන පොඩ්ඩක් මතක් කරගෙනම අද කතාව පැත්තට යමු.

පසුගිය කොටසින්,

පසුගිය කොටස නම් වුයේ “කාන්තාවන්ගේ රාජකාරිය” නමින්. වචනයේ පරිසමාප්තියෙන්ම ගිලීඩය තුල කාන්තාවකගේ රාජකාරිය මොනවට විදහා පෑ කතාවක් වූවා. කමාන්ඩර් වෝටර්ෆෝර්ඩ් ආපසු ගෙදරට පැමිනීමට ප්‍රථම සෙරීනා හා ජූන් එකතුවී සිදුකල ක්‍රියාකාරකම් කමාන්ඩර් වෝටර්ෆෝර්ඩ්ට හසුවනවා. ගිලීඩයේ නීති රීති ගෙනහැර පාමින්, ගිලීඩය තුල කාන්තාවකගේ රාජකාරිය කෙසේ විය යුතුද යන්න, සෙරීනාට පහදා දුන් ආකාරයනම් ඉතා සංවේදී වූවා. එමෙන්ම ප්‍රථම වතාවට සෙරීනා වෙනුවෙන් ජූන් වැලපෙනවා ඔයාල අනිවාර්යයෙන්ම දකින්න ඇති. අනෙක් පසින් නික් තම බිරිඳ ඊඩ්න් හටත් ඇයගේ රාජකාරිය ගැන සිහිකලේ ජූන් විසින් දුන් ලිපි පාර්සලය නිසාවෙන්දෝ කියලා සිතෙනවා. ඊඩ්න් මේ පිලිබඳව ඇස දැනුවත් කලහොත් කුමකින් කුමක් වේවිද? ඇය ලිපි නොකියවා සිටියා වෙන්න බැහැ. මොන ලෝකයක වුවත් ගැහැණුන් හට අනුන්ගේ කුණු නොඅවුස්සා සිටිය නොහැකි බව ගිලීඩය තුලත් පසක් වූවා.

පසුගිය සතියේ අපව වඩාත් සංවේදී කරන්නට ජෙනින් සමත් වූවා. ජෙනින්ට නම් ඇය “චාර්ලට්.” පුට්නම් ට නම් ඇය නමින් “ඇන්ජෙලා.” ගිලීඩය තුල කාන්තාවකගේ ප්‍රථම රාජකාරිය දරුවන් වැදීම වුවත්, මෙතරම් අසරු ලෝකයක ලද දරුවකු පවා රැක ගැනීමට නොහැකි නම් ,එය කෙතරම් ඛේදවාචකයක් ද? ගිලීඩයේ නීතිරීති අනුව, ජෙනින්ගෙන් බලෙන් හිමිකරගත් ළදරුවාව රැක බලාගන්නට පුට්නම් සමත් නොවන්නේ පසුගිය සතියේ තේමාවට තවත් සාක්ෂි සපයමින්. එහෙත් සැබෑ මවකගේ උණුහුමෙන් දොස්තරවරුන්ටවත් කල නොහැකිවූ ප්‍රාතිහාර්යයක් පාන්නට ජෙනින් හට හැකිවුවා.

අද කතාවෙන්,

අද කතාව මෙතෙක් කමාන්ඩර් වෝටර්ෆෝර්ඩ් පිඹුරුපත් සැකසූ කැනඩා සංචාරය වෙනුවෙන් වෙන්වනවා. සීමාවෙන් එපිට ලෝකයටත් ගිලීඩය පැතිරවීමේ අරමුණින් තමයි මේ ගමන සූදානම් වූයේ. හැබැයි ඔහු මේ ගමන තනියම නම් නෙමේ යන්නේ.

කවුද මේ ගමනට එක්වන කමාන්ඩර්ගේ පවුලේ සාමජිකයින් ? මෙය දැනගත් විට සීමාවෙන් එහා ලෝකයේ සිටිනා මොයිරා, ලුක් ඇතුලු සරණාගතයින් මේ වෙනුවෙන් කුමක් කරාවිද? පසුගිය සතියේ නික්ගේ බිරිඳට හමුවූ ලිපි පාර්සලයට කුමක් වේවිද? ඒ වෙනුවෙන් කාට වන්දි ගෙවීමට සිදුවේවිද?

මං හිතන්නේ මෙවර කතා මාලාව නැවත වරක් උඩු යටිකුරු කල කොටසක් ලෙස මෙවර කොටස නම් කල හැකියි. එහෙනම් මේ ප්‍රශ්න වලට උත්තර හොයාගන්න සූදානම් වෙන්න කියමින්, මං ගිහින් එන්නම්.? හැමෝටම ජය.!!!?✌

අපේ  ෆේස්බුක් ෆැන් පෙජ් එක  දිගට රිපොට් කිරිම නිසා අපිට අහිමි වෙලා තියනවා ඉතින් මෙන්න මේ ලින්ක් එකෙන් ගිහින් අපේ ෆෑන් පෙජ් එකට ලයික් කරන්න..www.facebook.com/baiscopedownload 

 
හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක් කරන්න. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download

| WEBRip | x264 | TBS | 210MB |

36342E0F1F436A99641DF917A1C4FA2CEE3A0D32

| WEBRip | x264 | TBS | 210MB |

   

අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්.  

 (දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!