Shadowhunters: The Mortal Instruments [S03 : E08] | මරණීය කැපකිරීම!

ආයුබෝවන් යාළුවනේ…! මේ අරගෙන එන්නෙ සෙවනැලි දඩයක්කාරයන්ගේ තුන්වන කතා සමයේ අටවැනි දිගහැරුම.. මොනව කියන්න ද කියල දැන්නම් හිතා ගන්න බෑ.. කතාව ඒ තරමටම උණුසුම් වෙලා තියෙන්නෙ..

හරි ඔන්න පහුගිය කොටස බැලුවනම් කයිල් කියන්නෙ කවුද? මායා වෘකයෙක් වුණේ කොහොමද? ඒ මුළු ඉතිහාස කතාවම බලාගන්න පුළුවන් වෙන්න ඇතිනෙ.. සයිමන්ගෙ බලය යක්ෂයින්ට වැඩ කරන්නෙ කොහොමද කියලත් දැක්කනෙ.. යක්ෂයන් ලුණු කැට වෙලා කුඩු වෙලා යනව මේ දිවාචරයන්ගෙ බලය සහ සීලී රැජිණ දුන්නු බලය එකතු වෙලා නිසා.. ඒකට නං ලිලිත් පවා හොඳටම බය වෙලා ඉන්නෙ.. ඒ අස්සෙ මතක ඇතිනෙ ජේස් මොන තරම් වෙනස් වෙලාද කියල.. දැක්කනෙ ජේස් ක්ලැරීව වහළෙන් පහළට අතාරිනව… හරියට දැන් ජේස්, ක්ලැරී කියන්නෙ කවුද කියල දන්නෙත් නෑ වගේ තමයි හැසිරෙන්නෙ.. ඒ අතරෙ ඉසී දන්නව ජේස්ව අල්ලගෙන රඳවගෙන ඉන්න පුළුවන් විදියෙ ආයුධයක් ඇලිකන්ටේ වල ආයුධ ගබඩාවෙ තියෙනව කියල.. ඒකෙ නම තමයි “මැලිකායි සමාකෘතිය..” ඉමජින් හැරන්ඩේල් ඒ කියන්නෙ ජේස්ට ඉන්න එකම නෑයගෙත් උදව් ඇතුව ඉසීලට පුළුවන් වෙනව ඒ මැලිකායි සමාකෘතිය හොරෙන් අරගන්න.. ඉසීල ඒක ගන්න අතරෙ ජේස් එනව වැලන්ටයින්ගෙ මස් අරගෙන යන්න ඇලිකන්ටේ වලට.. ඒ ආපු වෙලාවෙ ඉමජින් පණ බේර ගන්න ජේස් එක්ක සටන් කරන්න හදනකොට ජේස් ඉමජින්ව මරල දානව.. ඒ කරල ගිහින් වැලන්ටයින්ගෙ සොහොන හාරනකොට, මැරෙන්න කලින් ඉමජින් යවපු ගිනි පණිවුඩය ලැබුණු ඇලෙක්, ඉසී, ක්ලැරී තුන් දෙනා ඇවිත් ජේස්ව මැලිකායි සමාකෘතියෙ හිර කර ගන්නව.. හැබැයි අවාසනාවට එතනට ආරක්ෂකයො එනව.. ක්ලැරීට ජේස් ඇතුළු මැලිකායි සමාකෘතිය ද්වරයක් හරහා මැග්නස් ලඟට එවන්න පුළුවන් වුණාට එයාට එතනින් පැනගන්න වෙලාව මදි වෙනව.. ඒ නිසා කැල්රී ක්ලේව්ගෙ හිරකාරයෙක් වෙනව.. එහෙම තමා කලින් කොටස ඉවර වුණේ..

ඔන්න ඉතිං අද ක්ලේව්ගෙ අධිකරණයේ ක්ලැරීගෙ නඩුව අහනව.. ක්ලැරී ඇත්ත කියාවිද…? ඒක ඔයාලටම දැනගන්න මම අවස්ථාව දෙනව.. මැලිකායි සමාකෘතිය ඇතුළෙ හිර කරගෙන ඉන්න ජේස්ගෙ ඇත්ත ස්වරූපය එලියට ගන්න මැග්නස් ක්‍රමයක් හොයාගන්නව.. ඒකට එයා ඇලෙක්, ඉසී දෙන්නවත් යොදා ගන්නව.. හැබැයි මේ ක්‍රමය ක්‍රියාත්මක කරන අතර සිද්ධ වෙන ලොකු ප්‍රහරයක් නිසා කට්ටියට මොනව වේවිද? ඒකත් ඔයාලම බලාගන්න… මේ අතරෙ සයිමන්ගෙ බලය ගැන බය වුණු ලිලිත් යනව සිලී රැජිණ හමු වෙන්න.. සිලී රැජිණ මේ හමුවෙදි කරන පාවාදීමක් නිසා මුළු කතාව ආයෙත් කණපිට හැරෙනව.. මේ වෙනකොට කතාව හැරවුම් ලක්ෂයකට ඇවිල්ල තියෙන්නෙ.. අපි බලමුකො ඉස්සරහට මොකද වෙන්නෙ කියල.. එහෙනම් ඉතිං ඊලඟ කොටසින් හමුවෙමු…!

බයිස්කෝප්වාසීන්ට ජය වේවා….!


හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක් කරන්න. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download 

| WEB | x264 | TBS | 330MB |    

F71B1E38BCF893949DA186AD54A50A3F84997937

Direct Download   

     | WEB  | x264 | TBS | 330MB |

              

අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!