Polladhavan (2007) | නිහතමානි මිනිසෙකුගේ ජීවිත කථාව…

මගේ තුන්වෙනි උපසිරසියට Uthama Puthiran (2010) අදහස් දැක්වූ හා සහයෝගය දුන් සැමට මාගේ ස්තූතිය පුදකරනවා. ඉතින් මේකට සබ් එකක්නම් කිසිම භාෂාවකින් තිබුනෙ නෑ.ටයිම් ලයින් හදල තමයි කරේ.ටික දවසක් ගියා මොකද මං කරන ජොබ් එකත් එක්ක (ශ්‍රී ලංකා යුද හමුදා වෛද්‍ය බලකායේ) රාජකාරි කරන ගමන් ලැබෙන පොඩි වෙලාවෙන් තමයි වැඩේ කරන්නේ. (මේ දවස් වල පාඨමාලාවක ඉන්නෙත්) ඉතින් මගේ හතරවැනි උපසිරසියත් ධනුෂ්ගෙම එකක් තමයි මේ විදහට අරගෙන ආවේ. 2007.11.08 තමයි මේක රිලීස් වෙලා තියෙන්නේ.මේකට IMDB 7.5/10 තියෙනවා.ඉතින් මේ ෆීල්ම් එක ගැනනම් හැමෝම දන්නව ඇති මොකද මේකෙන් තමයි “ප්‍රවේගය” සිංහල චිත්‍රපටිය හැදුවෙත්.

මේකෙ ධනුෂ් ( ප්‍රභූ) සාමාන්‍ය පවුලක යාළුවොත් එක්ක විනෝදෙන් ජීවත් වෙන කෙනෙක්.(සතිෂ් – සන්තානම්, කුමාර් – කරුණා) තමයි හොදම යාළුවො දෙන්නා. ඉතින් ධනුෂ්ට බයික් එකක් ගන්න එක තමයි එයාගේ හීනේ. රස්සාවක් හොයාගන්නෙත් නැතුව යාළුවො එක්ක රවුම් ගහන එක තමයි වැඩේ.බයික් එකට ආශාව වගේම එයාගේ අනිත් ආශාව තමයි හේමාව යාළුකරගන්න එක.දවසක් යාළුවොත් එක්ක බීලා ගෙදර ඇවිත් ප්‍රභූ තාත්තත් එක්ක වාද කර ගන්නවා.එයාට මොනවත් දීල නෑ කියලා කිව්වම තාත්තා එයාට සල්ලි දීලා රස්සාවක් හොයා ගන්න කියනවා.ඒකෙන් එයා බයික් එකක් ගන්නවා.ඉතින් ගෙදර අයට ඒකට හොදටම තරහා යනවා.ඉතින් බයික් එක නිසා එයාගෙ ආදරෙත්, රස්සාවකුත් හොයා ගෙන සතුටෙන් ඉන්නවා.

දවසක් හේමාව එක්කන් ගෙදරට ගිහින් දාන්න යද්දි එයාගේ බයික් එක මැරයො උස්සනවා සෙල්වම් කියන්නේ ඒ පළාතෙම ඉන්න චණ්ඩියා.එයාගෙ මල්ලි තමයි(රවී) බයික් එක උස්සන්නෙ.බයික් එක හොරකම් කරන්නේ මත්කුඩු ජාවාරම් කරන්න.ප්‍රභු හේමව ගෙදරට දාලා එද්දී බයික් එක උස්සල කියලා දැන ගන්නවා.එතන ඉදන් තමයි ප්‍රභූටත් එයාගෙ ගෙදර අයටත් හැමෝටමත් එකපිට එක කරදර එන්නේ.මේක නිසා ප්‍රභූට කිසිම සිහියක් නෑ බයික් එක හොයා ගන්නකම්.හැම තැනම බයික් එක හොයනවා.ඒත් ඒක හම්බ වෙන්නෙ නෑ.මේක නිසා රවී එක්කත් වාද වෙනවා.රවීට ගැහුව කියලා සෙල්වම් දැනගත්තම ප්‍රභූට තවත් කරද වෙනවා.ඒ අස්සෙ හේමගේ ගෙදරිනුත් එයාලගේ සම්බන්දෙ ගැන දැනගෙන.ප්‍රභූගෙන් පළි ගන්න රවී ගෙදර අයවටත් කරදර කරනවා.ඉතින් අන්තිමට ප්‍රභූට බයික් එකත් වගේම ජොබ් එකත් නැති වෙනවා.ප්‍රභූට බයික් එක හම්බ වෙලා කලින් හිටිය වගේ ඉන්න ලැබෙයිද?රවී ප්‍රභූට මොනව කරයිද එහෙනම් ෆීල්ම් එක අරන්ම බලන්න.එහෙනම් ඊළග උපසිරසියෙන් හමුවෙනකන් ජය.

Torrents Download

| DVDRip | x264 | Esub | 800MB |

DD6ECDEEE248F956E568005C83DDA25537211502

Direct Download 

| DVDRip | x264 | Esub | 780MB |

   

අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

2 thoughts on “Polladhavan (2007) | නිහතමානි මිනිසෙකුගේ ජීවිත කථාව…

 • June 13, 2018 at 8:22 pm
  Permalink

  Uthama Puthiran එකට Direct Link එකක් දෙන්නකො පුළුවන් නම්.

  Reply
 • June 14, 2018 at 8:23 pm
  Permalink

  Torrent link eka waradi wena ekakata yanne

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!