Hombanna (2017)| උපන් බිමෙන් එළවා දැමූ අහිංසකයෝ…

උපන් දා සිට හැදී වැඩුනු උපන් බිමෙන් හිටිහැටියේම යන්න වුනොත් කාට වුනත් මොනව හිතෙයිද? යන්න තැනක් ඇත්තෙත් නැත්තං, ඉන්න තැනින් ගියොත් ජීවත්වෙන්න විදිහකුත් නැත්තං, වෙනත් කිසිම පිළිසරණකුත් නැත්තං ඒ වගේ අසරණකමක් කාට කියන්නද? හොම්බන්නා, කියන්නෙ මේ කතාවෙ ප්‍රධාන චරිතය. එයාට අත්විඳින්න වෙන ඉරණම තමයි මේක..හොම්බන්නගේ මුතුන්මිත්තන්ගෙ කාලෙ ඉඳල එයාල ජීවත් වුනේ හොංගෙබයිලු කියන කැලෑබද ගම්මානෙ. ඒක ඉතාමත් සාරවත් නීල වර්ණ ප්‍රදේශයක්.. හිටිහැටියෙම වන නිලධාරින් ඇවිත් ගම්මුන්ට කියනව ගම්මු ඉන්නෙ දෙපාර්තමේන්තුවට අයත් වනාන්තර ප්‍රදේශයක, ඒ නිසා බඩුත් අහුරගෙන පිටවෙලා යන්න කියලා. ඒ වුනාට හොම්බන්නා තමන් උපන් ගෙදර, ගම දාල යන්න කැමති වෙන්නෙ නෑ. කොහොම වුනත් වන නිළධාරියොයි, පොලිසියයි එකතු වෙලා ගමේ මිනිස්සුන්ව ගමෙන් එලවල දාන්න උත්සාහ කරනවා. ඒ අතරෙදි හොම්බන්නගෙ යාළුවො කීප දෙනෙක්ට ජීවිතෙන් වන්දි ගෙවන්නත් සිද්ධ වෙනවා. හොම්බන්නට තමන්ගෙ උපන් භූමිය දාල යන්න වෙයිද, නැතිනම් ඔවුන්ට මේ සටනින් ජයගැනීමට හැකියාව ලැබෙයිද? යන ප්‍රශ්නයට පිළිතුර දැනගන්නනම් චිත්‍රපටිය අරගෙනම බලන්න.

මේක 2017 ජුලි 7 වෙනිදා නිකුත් වෙච්ච කන්නඩා චිත්‍රපටියක්. චිත්‍රපටියක් වුනාට ගොඩක් දුරට මේකෙ දකින්න ලැබෙන්නෙ නාට්‍යයමය ස්වරූපයක්. IMDb දර්ශකයේ 8.9 ක් වගේ සෑහෙන ඉහළ අගයක් ගන්න සමත්වෙලා තියෙන මේ චිත්‍රපටියේ ධාවන කාලය පැය 2යි විනාඩි 06ක්. තිර රචනය හා අධ්‍යක්ෂණය කරල තියෙන්නෙ Rakshith Theerthalli විසින්. පසුබිම් සංගීත අධ්‍යක්ෂණය B. Ajaneesh Loknath විසින් කරල තියෙන්නේ ගීත වලට දායකත්වය සපයලා තියෙන්නෙ Vinu Manasu. මේකෙ අමුතුම ලස්සනක් තියෙන සිංදු ටිකකුත් තියෙනවා. ප්‍රධාන චරිත වලට දායක වෙන්නේ Subbu Talabai, Shamita Shetty, Suchendra Prasad, Dattatreya, Dhanu Gowda කියන නළු නිළියො ටික. එහෙනං කන්නඩ චිත්‍රපටි වලට ප්‍රිය කරන ඔයාලා හැමෝටම රසවිඳින්න හොඳ ලස්සන චිත්‍රපටියක් කියල කියන ගමන් සමුගන්නවා…ජයවේවා.


හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක් කරන්න. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download

|  HDRip  | x264 | ESub | 700MB |

F5D961A6ED2CEDAD21CC6A8A13A9EA8B5286A6BE

|  HDRIP  | x264 | 720p | 1.4GB |

3C15A3A4BF72D095A45B1285E1A57CF547254B78

Direct Download 

| HDRIP | x264 | ESub | 415MB |

        

| HDRIP | x264 | ESub | 700MB |

        

| HDRIP | x264 | 720p | 1.4GB |

        

  අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

One thought on “Hombanna (2017)| උපන් බිමෙන් එළවා දැමූ අහිංසකයෝ…

  • June 12, 2018 at 08:55
    Permalink

    නියමයි මචං… Download වෙන්න දැම්ම.. Subtitle එකත් ගත්ත. Thanks කොල්ලා…

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!