Parole (2018) | නොකල වරදට සිරගත වූ සමාජවාදීයා…

ඔන්න මේ පාරත් සුපිරි ෆිලුමක් උස්සන් ආවේ,මේක 2018 අප්‍රේල් මාසේ ආපු ෆිලුමක්. මේක ගොඩක් ආදර්ශමත් චිත්‍රපටයක් කිව්වොත් හරි. මේකේ ප්‍රධාන නලුවා තමයි, Mammootty එයා ගැන අමුතුවෙන් කියන්න ඕන නෑනේ. නිලිය තමයි, Iniya,එයත් ජනප්‍රිය මලයාලම් නිලියෙක්. තව ප්‍රසිද්ධ ගොඩක් අය රගපානවා. කතාව ගැන කිව්වොත්,ඇලෙක්ස්(Mammootty) තාත්තා එක්ක අදිකාරම් කියලා ගමකට එනවා. ඉතින් මේ ගම පාලනය කරන්නෙ චන්ඩියෙක්,මැර දේශපාලනය හැමතැනම. ඉතින් ඇලෙක්ස්ගෙ තාත්තා ගම්මු ඔක්කොම එකතු කරලා. මීට එරෙහිව සමිතියක් ගොඩ නගනවා. එයා කම්කරුවෝ වෙනුවෙන් රතු කොඩියක් උස්සනවා. ප්‍රථම වතාවට කම්කරුවන් වෙනුවෙන්. ඒකට එයාට පොලිසියට යන්න වෙනවා. ඒත් මිනිස්සු එකතු වෙලා එයාව බේරගන්නවා. හදිසියේම ඇලෙක්ස්ගෙ තාත්තා පපුවේ අමාරුවකින් මැරෙනවා. එදා තමයි ඇලෙක්ස්ට තව නංගී කෙනෙක් ඉන්නවා කියලා දැනගත්තේ.

එදායින් පස්සෙ කම්කරු නායකයා උනේ ඇලෙක්ස්. එයාට අක්කලා 3ක් ඉන්නවා. තාත්තා මැරුනම ඒගොල්ලො දේපල ඉල්ලුවා. ඇලෙක්ස් ඒගොල්ලන්ට ඔක්කොම දේපළ දීලා නංගී එක්ක තනියෙන් ජීවත් වුනේ. මෙයා නංගිට පණවගේ ආදරෙයි. දවසක් හමුදාවේ කට්ටියක් එනවා. ඇලෙක්ස් හම්බෙන්න. ඒකේ හිටපු කෙනෙක් නංගිට විවාහා යෝජනාවක් ගේනවා. ඉතින් ඇලෙක්ස් එයාට නංගිව බන්දලා දෙනවා. ඒත් මිනිහා හමුදාවෙන් පැනපු හොරෙක්. ඉතින් හමුදාවෙන් ඇවිල්ලා .එයාව උස්සන් යනවා. ඉතින් ඇලෙක්ස් තීරණය කරනවා මිනිහව රට අරින්න. හිරෙන් ආවට පස්සෙ. ඒකට ඇලෙක්ස් එයාගෙ ගෙදරයි, ඉඩමයි උකස් තියෙනවා. මේකට ඇලෙක්ස්ගෙ බිරිඳ කැමති නැ. ඒත් ඇලෙක්ස් නංගිට තියෙන ආදරේ නිසා ඒක කරනවා. ඊටපස්සෙ මිනිහා හිරෙන් ආවම සල්ලි දීලා රට යන්න කියනවා. ඒත් මිනිහා රට යන්නෙ නැ. මැරයෙක් එක්ක ගංජා බිස්නස් කරනවා. දවසක් ඇලෙක්ස්ගෙ නංගි එක්ක මිනිහා ගමනක් යනවා ජීප් එකේ. ඒකේ ගංජා හංගලා තියෙන්නෙ. ඇලෙක්ස්ගේ නංගී මේක දන්නෙ නැ. කොහොමහරි ඔත්තුවක් දීලා මගදී පොලිසිය වාහනේ පරීක්ෂා කරනවා. පස්සෙ පොලිසිය ඇලෙක්ස්ගෙන් ලක්ෂ 5ක අල්ලසක් ඉල්ලනවා. මස්සිනයි නංගියි නිදහස් කරන්න.එතනදී ඇලෙක්ස් අසරණ වෙනවා. ඒත් නංගී හින්දා එයා සමිතියේ සල්ලි අරන් නංගිව බේරගන්නවා. ඒවා දුප්පත් කම්කරුවන්ගෙ සල්ලි නිසා මිනිස්සු ඇලෙක්ස්ට තිබ්බ පැහැදීම නැතිවෙනවා. කොහොමහරි නංගී හින්දා ඇලෙක්ස්ගේ ජීවිතේ විනාශ වෙනවා,පවුල විනාශ වෙනවා, ඒත් කොහොමහරි අන්තිමට එයා සතුටින් තමයි ජීවත් වෙන්නේ. කතාව බලන්න. ඔබට ජය!


හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක් කරන්න. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download

| DVDRIP | x264 | Esub | 700MB |

0D63E13FBCB59C56D8CD27C8AFA5A01B113FB266

| DVDRIP | x264 | 720p | 1.4GB |

a1a1a5c4c4670ab9af43bdb2b202cf2191b032d4

Direct Download

| DVDRIP | x264 | ESub | 430MB |

        

| DVDRIP | x264 | ESub | 700MB |

        

| DVDRIP | x264 | 720p | 1.5GB |

        

  අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!