Balu Mahi (2017)| බාලුගෙයි මහීගෙයි පිස්සු කතාව…

ඉතින් යාලුවනේ මම මේ සැරේ ගෙන එන්නේ මගේ සිවුවෙනි උපසිරසයි. විමුක්ති සහොදරයා තමා මට මේක භාර දුන්නේ. ස්තුතියි (වීමු). ඉතින් පොඩි වෙනසකට මම මේ සැරේ අතගැහුවේ පකිස්තාන චිත්‍රපටයකට විනාඩි 130 ක් එක දිගට දහස්කුත් විකාර මැද අපව බැද තබාගන්නවා. රුපියක් කෝටි 3ක් වියදම් කරලා බාලුයි මහීයි එකතුවෙලා මේකට IMDb මීටරේ 7.1 ක් කරකවන්ඩ පුලුවන් වෙලා තියනවා..චිත්‍රපටර අධ්‍යක්ශනය කරලා තියෙන්නේ Haissam Hussain . සුරූපී නිලි Ainy Jaffri හා Osman Khalid Butt තමා මේකේ ප්‍රධාන චරිත පණ පොවන්නේ. ඒකියන්නේ මහීටයි බාලුටයි. හොදම නර්ථන අධ්‍යක්ශනය (Choreography) වෙනුවෙන් මේ ච්ත්‍රපටය නැ‍ටුම් කල Wahab Shah සම්මානයෙන් පාත්‍ර උනා..ඒ වගේමයි මේකේ ගීත ඉතාම මිහිරි. Rahat Fateh Ali Khan කියන නියම සින්දුවකුත් තියනවා..හරිම ලස්සනයි..

ඉතින් අපි කතාව පැත්තට හැරුනොත්.කතාව පටන්ගන්නේ අපේ කතා නායකයා යනවා මගුලකට නිකන් යනවා නෙවෙයි මගුල කඩන්ඩ තමා යන්නේ ඈ.. පොඩ්ඩක් අවුල් නේද ඉතුරු ට්ක ඇහුවහම ඊටත් වඩා අවුල්. ඉතින් මෙයාගේ පණ වගේ ඉස්කොලේ යන කාලේ ඉදන් කැම්පස් එකෙත් ආදරේ කරපු කෙල්ල මෙයාට බූට් එක තියලා වෙන කෙනෙක් බදින්ඩ තමා යන්නේ .බාලු යනවා එයා බදින්ඩ ඉස්සෙල්ලා මගුල් දවසේම ඇයට කියන්ඩ ඕක කරන්ඩ එපා , අපි කොච්චර ආදරෙන්ද හිටියේ තාමත් මගේ හදවතේ ඉන්නේ ඔයා විතරයි වගේ සුපුරුදු කතා ටික කියාගෙන යනකොටම මනමාලි වේල් එක පහත් කරනවා.බාලුට තරු පේනවා මූ ගිහින් තියෙන්නේ වැරදි මගුල් ගෙදරක ඉතින් එහෙන් ගුටි පූජාව ලැබෙන්ඩ ඔන්න මෙන්න තියලා මනමාලි එකපාරටම මැදට පනිනවා , සෙනඟ ඉස්සරහා බාලුගේ හරි පෙම්වතිය වගේ රඟපාලා බාලුත් ඇදගෙන පැනලා යනවා.. ඉතින් ඒ වගේ පුදුම රස සාගරයක් තමා කතාව පුරාවටම තියෙන්නේ.කෙනෙක්ගේ පිවිතුරු ආදරය තමන් අතින් වන ඉතා සුලු වරදකින් කැඩී ගියොත්. ඇය ඒකට කොහොමවත් සමාව නොදුන්නොත්, තමා පණ මෙන් ආදරය කරන ඇය කෙසේනම් නැවත ලබා ගන්නේද? මම හිතනවා එය හැමෝගෙම පොදු අත්දැකීමක් කියා (මගෙනම්). එවිට දැනෙන චිත්ත වේගය කොතරම් දරුණුද?ප්‍රේමයේ විප්‍රයෝග රසය කෙතරම් ක‍ටුකද? තමාගේ ජීවිතය පවා නැති කරගතතට කම් නෑ කියන තරමට එය ක‍ටුකයි..ඒ අවස්ථාවේ කෙතරම් ක‍ටුකදායක වුවත්. ඉන්පසුව ජීවිතයට පිය නඟන කෙනා තමන්ගේ ජීවිතය සතු‍ටු මලින් සරසනවානම් ජීවිතයම සුන්දර සිහිනයක් කරනවා නම් කලින් කෙනා තමා දාලා ගිය එක තමාට කෙතරම් දේව ආශිර්වාදයක්ද කියා දැනෙනවා නොඅනුමානයි..

ඒ වගේම පුරුශාදිපත්වය දැඩිව පවතින ඒම සමාජයේ ගැහැනියට සිදුවන අසාධාරනය කතා කරන්ඩ කතාකරුවා මේ සියලු වටපිටාව සකසා ගෙන තියනවා කිවුවොත් මම නිවැරදි කියලයි මට හිතෙන්නේ.පිරිමින් කාන්තාව තමන්ගේ පාලනයෙන් යුතුව වැඩටික කරගෙන ගෙදර හිටියාම ඇති කියන තැන ඉදලා ඊටත් ප්‍රපාතයක් වන ගැහෙනු ලමුන් උපන් ගෙහි වල දානවා කියන අති බිහිසුනු තත්තවය සමාජයක් තුල තිබේ නම් එය කෙතරම් අවාසනාවන්ත සමාජයක් වෙයිද? මෙතරම් සුන්දර ආදර කතාවකට මෙවැනි සමාජයේ දරුනු ගැටලුවක් ඇතුලත් කිරීම තුල ඒ සමාජයේ කාන්තාව කෙතරම් ගැටලුවකට මුහුන දී ඇතිද කියා පෙන්නුම් කරන ප්‍රතිබිම්භයක් කියා මේ සලරුව හැදින්වීමටත් හැකි. ඉතාම පුලුල්ව හරබරව නැතිඋවුනාට, කතාව කතාවේ මූලික ඉලක්කය එයයි.අප සමාජය එතරම් අවාසනාවන්ත නැහැ කියා සතු‍ටු විය හැකි මුත් අපිත් යන්නේ ඒ පැත්තටද කියා යම් ප්‍රශ්නයක් අපට ඉතිරි කරනවා එදිනෙදා ලංකාවෙන් ඇසෙන තාත්තා දුවව දුශනය කරයි ආදී කතාත් එක්ක..එසේ යම් ආදර්ශයක්ද මෙමගින් සමාජ ගත කරනවා මුලින් කතා වුනා තරමටම හරබර නැති ඉතා සරල විහිලු ගොඩක් තියන comedy ගණයට තමා මෙය වැටෙන්නේ..ගැහැනු මායම් හැටහතර ගැනත් මේකේ කතා වෙනවා..තමන් නොදැනිම තමා කෙල්ලකට වසඟ වෙන්නේ කොහොමද කියලා පෙන්නනවා ..මහීයේ මායම් වලටද ශර්මීන් ගේ මායම් වලටද වලට බාලු අසුවෙන්නේ? නැතිනම් ඒ දෙකෙන්ම බේරෙන්ඩ බාලුට හැකිවේවිද? එහෙම බේරුන අය ලෝකේ ඉනවද? මම කිවුව සමාජ පරිවර්තනය ඇරබීමට බාලුට හැකිවේවිද? ඉතින් අපි බලමු බාලුටයි මහීටයි මොනවා වෙයිද කියලා..හැමෝටම ආරාධනා කරනවා මේ සිනමා සිත්තම නරබන්න තෙරුවන් සරණයි! නැවත හමුවෙමු.


හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක් කරන්න. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download

|  WEB-DL  | x264 | 720p| 1.2GB | YIFY |

1EB4B6EE03B47942F5DC568CD6173DBF3F8DCEDB

Direct Download  

| WEB-DL | x264 | 480p | 490MB | YIFY | 

          

| WEB-DL | x264 | 720p | 1.2GB | YIFY | 

          

  අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

One thought on “Balu Mahi (2017)| බාලුගෙයි මහීගෙයි පිස්සු කතාව…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!