Dead End (2003) | මරණයෙන් ඉවරවෙන ගමනක්…

ෆ්‍රෑන්ක් හේඩන් එයාගේ බිරිදයි, දුවයි,පුතයි, බෑණයි එක්ක නත්තල් නිවාඩුවට නැන්දම්මගේ ගෙදර යනවා. මේක හැම අවුරුදු විස්සකටම සැරයක් යන ගමනක්.. නමුත් මේ සැරේ ෆ්‍රෑන්ක් වෙනදා යන පාර වෙනුවට අලුත් පාරක් ‍තෝරගන්නවා. එහෙම ටික දුරක් යද්දි පාර අයිනේ දරුවෙක් වඩාගෙන ඉන්න ගැණු කෙනෙක් දැකලා ෆ්‍රෑන්ක් එයාවත් වාහනේට දාගෙන යනවා.. ගෑණු කෙනාගේ තත්වෙ එච්චර හොද නැති නිසා ෆ්‍රෑන්ක් එයාගේ දුවව වාහනෙන් බස්සලා අනිත් අය එක්ක පාර අයිනෙ තියන කැබින් එකකට යනවා උදව් ඉල්ලගෙන. නමුත් ගිහින් එද්දි ෆ්‍රෑන්ක්ගේ බෑණා බ්‍රෑඩ් අර ගෑණු කෙනා එක්ක අතුරුදහන් වෙලා..පාරේ ඉන්න ෆ්‍රෑන්ක්ගේ දුව දකිනවා කලුපාට කාර් එකකින් බ්‍රෑඩ්ව දාගෙන යනවා. කට්ටියම අර කාර් එක පස්සෙන් ටික දුරක් යද්දි කපල කොටලා මරලා දාපු බ්‍රැඩ්ව හම්බවෙනවා..ඊට පස්සේ තමයි ඔක්කොම කරදර පටන් ගන්නේ..කොච්චර දුර ගියත් කෙලවරක් නැති පාරක කට්ටිය අතරමන් වෙනවා.ඔහොම ටික දුරක් යද්දි මාර්කොට් කියලා ගහපු බෝඩ් එකක් දැකලා ෆ්‍රෑන්ක් තීරණය කරනවා මාර්කොට් වලට යන්න. ඒ අතරේ ටයර් එකක හුලං ගියපු නිසා වාහනේ නතර කරනවා. ටයර් එකත් මාරු කරගෙන යන්න හදද්දිම ෆ්‍රෑන්ක්ගේ පුතා රිචඩ්ව අර කලු කාර් එකෙන් ඇවිත් දාගෙන යනවා.. කාර් එක පස්සෙන් ටික දුරක් යද්දි පිච්චිලා ගියපු රිචඩ්ගේ මල සිරුර හම්බ වෙනවා.මේ සිද්ධිය නිසා ෆ්‍රෑන්ක්ගේ බිරිද ලෝරා පිස්සු වැටෙනවා ඊට පස්සේ ෆ්‍රෑන්ක් කවදාවත් නොහිතපු සිද්දි ගොඩකට මුහුන දෙන්න වෙනවා..චිත්‍රපටය බලන්න එතකොට තේරේවි

2003 දෙසැම්බර් 12 එළියට ආපු මේ චිත්‍රපටය Jean Baptiste Andrea සහ Fabric Cannepa ගේ සම අධ්‍යක්ෂණයක්.නලු නිළියෝ ගැන කියනවා නම් Ray Wise, Alexandra Holden, Amber Smith, Mick Cain, Steve Valentine සහ Insidious චිත්‍රපට මාලාවේ ප්‍රධාන චරිතයක් රගපාන Lin shaye මේකේ ප්‍රධාන චරිතයක් රගපානවා..

රේටින්ග්ස් පැත්තෙන් සැලකියයුතු මට්ටමක් චිත්‍රපටයට හිමිවෙලා තියනවා IMDB 6.7ක් සහ Rotten tomatoes 75% ක් වගේම ගූගල් පරිශීලකයන්ගෙන් 86% ක කැමැත්ත ප්‍රකාශ කිරීමක් තියනවා. මේ චිත්‍රපටය අධ්‍යක්ෂණය කරපු අධ්‍යක්ෂකවරු දෙන්නට සම්මාන 7ක් සහ ලෝරගේ චරිතය රගපාන Lin shaye ට හොදම නිළිය විදියට සම්මාන 2ක් ලැබිලා තියනවා.. ඒ විතරක් නෙමෙයි සම්මානවලට නිර්දේශ වීම් 5ක් තියනවා… එහෙම උනාට මේ චිත්‍රපටයේ වියදම ඩොලර් ලක්ෂ 9යි.. චිත්‍රපටයේ DVD විකිනීමෙන් විතරක් ඩොලර් මිලියන 77ක් හොයලා තියනවා.. ඒ කියන්නේ මේක බලන්නම ඕන ‍ෆිල්ම් එකක්. මේක බලලා පැය ගානක් හිතන්න දේවල් තියනවා. හැමදාම බලන විදියේ Horror ‍ෆිල්ම් එකක් නෙමෙයි.. කම්මැලි නැතුව බලන්න පුලුවන් අමුතුම Horror ‍ෆිල්ම් එකක්

මේක 18+ කිව්වට පොඩි පොඩි සිද්දි 2ක් 3ක් විතරයි තියෙන්නේ..එහෙනම් චිත්‍රපටය බලන්නකෝ. අඩු පාඩු ඇත්නම් සමාවෙන්න..

චිත්‍රපටියේ අවසානේ ගැන මුලදි, මැදදි තීරණය කරන්න එපා ඒක තේරුමක් නෑ ගිහින් එන්නම් !


හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක් කරන්න. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download

| WEBRIP | x264 | 720p | 690MB |

4237b589f22f625fe164bfff066c8e09e2549aaf

Direct Download

| WEBRIP | x264 | 720p | 690MB |

           

  අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!