Wildling (2018) | වනාන්තරයේ කුමාරිකාව…

කොහොමද අවුරුදු ? හැමෝමට ජයටම අවුරුද්ද සමරන්න ලැබෙන්න ඇති කියලා හිතනවා. අවුරුදු නිවාඩුවේ ඉන්න වෙලාවේ කරන්න හිතන් උන්න චිත්‍රපටයක් බලනකොට තමයි කොහොම හරි මේක ඉක්මනින් දෙන්න ඕන කියන අදහස ආවේ… ඒ තරමටම මේක හිතට ඇල්ලුවා මට නම්… ඉතින් මේ මාසේ 13 වැනිදා නිකුත් වුන මේ චිත්‍රපටය අයටත් වෙන්නේ Fantasy, Horror කියන කාණ්ඩයන් දෙකට.

Fritz Böhm ගේ කුළුදුල් චිත්‍රපටය වන මෙහි පිටපතත් ඔහු හා Florian Eder විසින් තමයි නිර්මාණය කරලා තියෙන්නේ. මෙවර SXSW චිත්‍රපට උළෙලේ දී එලි දැක්වුණා මේ සලරුව මේ වනකොට IMDB 6.6 ක් වගේ අගයකුත් Rotten Tomatoes 71% වගේ අගයකුත් ලබාගෙන තියනවා. භයානක චිත්‍රපට සාමාන්‍යන් ලබාගන්නා අගයන් එකක් බැලුවහම ඒක බොහොම හොඳ අගයක් කියන එකයි මගේ අදහස. තිරයේ දකින මුහුණු වෙන්නේ Liv Tyler, Brad Dourif, Bel Powley, James Le Gros, Mike Faist, Troy Ruptash, Bhavesh Patel වගේ පිරිසක්….

කතාව මෙහෙමයි, ඇනා කියන්නේ කුඩා කාලයේ ඉදලම වනාන්තරයේ පොඩි ගෙයක, අට්ටලයේ තමුන්ගේ ජීවිතය ගෙව්වා කුඩා දැරිවියක්. ඇයට තමුන්ගේ අම්මා මතක නැහැ, ඇය දන්නේ පියා යැයි කියා ගන්නා ඇයව ආරක්ෂා කරනා පුද්ගලයා විතරයි. නමුත් ඇය කෙමෙන් කෙමෙන් ලොකු වෙනකොට කාන්තාවක් බවට පත් වෙන්න පටන් ගන්නකොට ඇයගේ මේ පියා විවිධ බෙහෙත් බලා දෙන්න පටන් ගන්නවා ඇයට… කොහොම කොහොම හරි සිදුවීමක් නිසා ඇයට හැකි වෙනවා සාමාන්‍ය මිනිස් ලෝකයට එන්න… ඇයට බොහොම පුදුමයි මෙතෙක් කලක් ඇය සිතා සිටියේ තමුන් හා තමුන්ගේ පියා තමයි අවසාන මිනිසුන් කියලා ඒ වනචාරීන් නිසාවෙන්…

ඉතින් පොලිස් ආරක්ෂාව යටතේ රෝහල්ගත වෙන ඇයට අවසානයේ ගමේ ෂෙරිෆ් නිවසේ නවාතැන් හිමිවෙනවා. මේ අතරේ තමයි ඇයට තමුන්ගේ ශරීරයේ විවිධ වෙනස්කම් දැකගන්නට ඇත විදින්නට ලැබෙන්නේ… ප්‍රශ්න ලෝකව මුලාවෙන ඇයට තවත් ප්‍රශ්න කන්දරාවක් පහල වෙන්නේ කලින් ඇයගේ පියා යැයි කියාගත් පුද්ගලයා ගමේ තවත් වැඩිහිටි පිරිසක් එකක් ඇයව ඝාතනය කිරීමට වනය පීරමින් සැරිසරනා විට… ඉතින් මේ වෙනස්කම් මොනවා ද? කවුද මේ වනචාරින් ? ඇයි මිනිසුන් ඇයව ඝාතනය කිරීමට මේ තරම් උත්සාහ කරන්නේ ? සාමාන්‍ය ලෝකයේ ඇයගේ අත්දැකීම කොහොම එකක් වේවි ද? ඇයගේ පිහිටට කවුරු ඉදිවී ද? මේ ප්‍රශ්න ටික පැයකුත් මිනිත්තු 32 ක් වගේ කාලයක් තුල ඔබ ඉදිරියේ උත්තරත් එකක්ම දිග හැරේවි…

අවසාන වශයෙන් මගේ හිතේ ඇතිවුන සැකයක් ඔබ ඉදිරියේ තබා යන්නම්, Bigfoot ??? එහෙනම් ආයෙත් උපසිරසක් එකක් හමුවෙමු. එතකම් ඔබ සැමට ජය වේවා !!!

 


හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක් කරන්න. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download

| WEB-DL | x264 | 720p | 790B |

864EA83637107F0BC1A8D0257A57327B25EA2E34

Direct Download

| WEB-DL | x264 | 480p | 365MB |

        

| WEB-DL | x264 | 720p | 790MB |

        

  අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!