Sarinjaui Gieokbeop (2017) AKA Memoir of a Murderer | ඝාතකයෙකුගේ වියැකී යන මතකය….

මතකය කියන්නේ හරිම පුදුමාකාර දෙයක්, ජිවිතයට ඇතුවත් බැරි… වෙලාවට නැතුවත් බැරි දෙයක් කිව්වොත් මම නිවැරදි මම හිතන්නේ, මොකද කොයිතරම් වැදගත් වුනත් අපි හැමෝගෙම ජීවිතවල අමතක වෙලා යනවානම් කියලා හිතන දේ අනන්තයි… ඉතින් මේ වටිනා කියන සාපයක් වුන මතකය සමහර හේතු නිසා වියැකී යන්නත් ඉඩ තියනවා… මේ එහෙව් මිනිසෙකුගේ සෝචනීය, කුරිරු කතාව…

බියුන්-සූ නම් වන ඔහු වෘතියෙන් පශු වෛද්‍යවරයෙක්. ඔහුට ඉන්නවා තරුණ දියණියක් ඇය නමින් යුන්-හී, ඔහුගේ බිරිද ගැන කතාවේ මුලින් සඳහනක් නැහැ. බොහොම සරල දිවියක් ගෙවන මේ පවුලේ ලොකුම අවුල වෙන්නේ පියාගේ ඇල්සයිමර් රෝගය. මේ රෝගයට හේතු කාරකය වෙන්නේ මීට වසර 17 කට පෙර සිදුවූ රිය අනතුරක් නිසාවෙන් ඇතිවූ හිසේ ආබාධයක්. මේ නිසාවෙන් ඔහුගේ මතකය කෙමෙන් කෙමෙන් වියැකී යනවා, විටෙක තමුන්ගේ වටපිටාව හා කරන කියන දෙය ගැන පැහැදිලි සිහියකින් කටයුතු කරනා ඔහු තවත් විටෙක අත දරුවෙක් හා සමානයි. කතාව නියම ලෙස ආරම්භ වෙන්නේ මෙවැනි අමතක වීමක් නිසාවෙන් වෙන රිය අනතුරක් නිසාවෙන්. මිහිදුම මැද්දේ ඔහුගේ වාහනය ගැටෙනවා මෝටර් රථයක, යහපත් පුරවැසියෙක් වගේ වාහනයෙන් බැහැලා අනෙක් වාහයන වෙත යන ඔහු දකින්නේ ඒ වාහනයේ ඩිකියෙන් ලේ කාන්දුවීමක්…!!! පොඩි සැකයක් නිසාවෙන් පරික්ෂා කරනා ඔහුට හමුවෙන්නේ ඒ වාහනයේ අයිතිකරුවා…. ඔහු නමින් තේ-ජූ වන අතර ඔහු පොලිස් නිලධාරියෙක්…. දැන් තමයි කරදර කම්කටොලු වගේම මේ සිත කලබන කතාව වෙනස් වෙන්න පටන් ගන්නේ….

බියුන්-සූ මේ තමුන් ඉදිරියේ සිටින තේ-ජූ කවුදැයි කියා අඳුනා ගන්නවා, ඒ ඔහුත් එවැනිම මිනිසෙක් නිසාවෙන්…. අනුමාන කළා නම් ඔබ හරි බියුන්-යූ ඝාතකයෙක්… නමුත් දැන් ඔහු විශ්‍රාමික ඝාතකයෙක්… අවසාන ඝාතනයෙන් වසර ගණනක් ගතවී ගොසින් ඔහුගේ මතකයත් ඒ ලෙසම බොහොම වියැකී ගිහින්… ඒ මතකය එකක් ඔහු දකිනවා තමුන්ගේ ප්‍රදේශයේ සිදුවෙන ඝාතන පෙළක් ගැන නාලිකාවක යන පුවතක් මේ සිද්ධිය නිසාවෙන් මියගිය දෙවැනි තරුණියගේ සිරුර හොයාගන්නෙත් ඔහුගේ අනතුර සිදුවුණා ප්‍රදේශයේ දීමයි. මේ එකක් ඇතිවෙන කුතුහලය නිසා පොලිසිය සම්බන්ධ කරගන්නා මොහුට තමුන්ගේ දුවනියගේ අනාගතය ගැන ලොකු බයක් දැනෙන්නේ තේ-ජූ ඇය හා ඇසුරක් පැවැත්වීමට ගත විටයි…. ඝාතකයෙකු තවත් ඝාතකයෙකු හා පැය දෙකකට ආසන්න කාලයක් පුරා ගෙන යන මානසික, කායික හා ආධ්‍යාත්මික සටන තමයි මේ සලරුව තුලින් ඔබට බලාගන්නට හැකි වෙන්නේ. මේ පැය 2 කට ආසන්න කාලය ඇතුලේ ඝාතකයෙකුගේ සිත ක්‍රියා කරනා ආකාරය, ඒ තුල ඇති ආදරය නම් කොටු බැම්ම… මතකය නම් කුරිරු සළුවට එක්කම බොහොම පෙරලි දැකගත හැකිවේවි….

කිවයුතුමයි මෙය පිටතින් දකින කතාව නෙමෙයි, පෙරලි බොහොමයි විටෙක ඔබ තේ-ජූ හා එක්වේවි ඒ ඔහුඑ අහිංසකයෙකු ලෙස දකින නිසාවෙන් තවත් විටෙක ඔබ බියුන්-සූ හා එක්වන්නේ ඔහුගේ කෝණයෙන් කතාව වඩා සංවේදී නිසාවෙන් නමුත් ඒ මොහොතේම ඔහු තමුන්ගේ සීමාව ඉක්මවා යන්නේ ඔබට ඔහුත් එපා කරමින්, නමුත් සත්තයි අවසානය ඔබ සිතන දෙය නොවේවි. අවසාන කතාවේ වීරයා මේ දෙදෙනාම නොවේවි… කෙටියෙන් කියන්නේ නම් Seven, Memento, Heat හා Insomnia වැනි විශිෂ්ඨ නිර්මාණ කිහිපයක හරය ගෙන ඒ තුල කතාව උඩු යටිකුරු කල අගනා කතාවක් තමයි මෙය.

IMDB මීටරයේ 7.0 අගයක් ලබාගෙන තියන මේ කොරියානු චිත්‍රපටය Action, Drama, Thriller කියන කාණ්ඩයන් තමයි නියෝජනය කරන්නේ. මෙය Shin-yeon Won ගේ අධ්‍යක්ෂණයක්, ඔහු තමයි මින් පෙර Yong-eui-ja (2013), Sebeun deijeu (2007) වගේ චිත්‍රපට නිර්මාණය කරලා තියෙන්නෙත්. මේ සඳහා පදනම් වෙලා තියෙන්නේ A Murderer’s Guide to Memorization නම් Kim Young-ha විසින් රචිත සුප්‍රසිද්ධ ග්‍රන්ථය. ප්‍රධාන චිත්‍රය නිරුපනය කරනු ලබන්නේ Kyung-gu Sol ඊට අමතරව Nam-gil Kim (Seonduk yeowang ටෙලි කතා මාලාව, Pandora (2016)) සහ Seol-Hyun Kim (Click Your Heart ටෙලි කතා මාලාව, Motnani Juuibo ටෙලි කතා මාලාව, Orenji Mameolleideu ටෙලි කතා මාලාව) තමයි අනිකුත් උප ප්‍රධාන චාරිත දෙක නිරුපනය කරන්නේ.

මම කොරියානු ටෙලි කතා මාලා හා චිත්‍රපට අතිශයින්ම අප්‍රිය කරනා කෙනෙක්, නමුත් අහම්බයකින් තමයි මේ සලරුව අසගැටුනේ, කියන්නට ඕනේ ඇත්තටම සතුටු වෙනවා මේක බලන්නට අවස්ථාවක් ලැබීම ගැන මොකද අවසාන මොහොත දක්වාම හොඳ මද වේගී නමුත් ස්ථාවර ආරම්භයක් අරගෙන කතාවේ තුන්වෙනි භාගය වන කොට පෙරාර පෙරලා උඩු යටිකුරු වන ලෝකයක හැම මොහොතේම ප්‍රේක්ෂකයා අවිනිශ්චිත මානසිකත්වයක පිල් මාරු වෙමින් තියන්නට හදන ඒ උත්සාහය අතිශයින්ම විශිෂ්ඨයි. මම හිතනවා ඔබත් ඒ අත්දැකීම එලෙසින්ම විදගනී කියල. එහෙනම් ඉතින් 2017 සැප්තැම්බර් 7 වැනිදා කොරියාවේ දී තිරගත වීම ආරම්භ කරපු මේ ක්‍රියාදාම, ත්‍රාසජනක කතාන්තරය ඔබට භාරයි. ආයෙත් උපසිරසක් එකක් හමුවෙමු.. එතෙක් ඔබට ජය වේවා !!!

පා.ලි. හැමදාම මේ වගේ චිත්‍රපටයක් හෝ මොනම විදිහ චිත්‍රපටයක් ලබා දුන්නත් නිතර දකින දෙයක් තමයි මේක බාගත කරගන්න බැහැ ලින්ක් ලබාදෙන්න කියලා ඉල්ලී කරලා වැටෙන කමෙන්ට. කරුණාකරලා ඉල්ලීමක් කරනවා ලිපිය කියවීමෙන් පස්සේ දකින්නට ලැබෙන මුල්ම පින්තුරයේ සඳහන් අපේ වෙබ් අඩවියට ගිහින් බලන්න, ඔබට මේ චිත්‍රපටය විතරක් නෙමෙයි තව ගොඩක් දේ සොයාගත හැකි පහසු තැනක් වේවි එතැන..

 


හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක් කරන්න. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Direct Download

| WEB-DL | x264 | 720p | 722MB | 

         

  අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!