Kaashmora (2016)| මාගේ සාපය පෝ දින අවසන් වේවි…

සමස්ත දමිළ සිනමා ක්ෂේත්‍රය කළඹවමින්, 2016 වර්ෂයේදී හමා ආ චණ්ඩ මාරුතයක් බඳු වූ අනර්ඝ සිනමා සිත්තමක් තමයි මේ වතාවේ අරගෙන එන්නෙ. 2016 වර්ෂය කියන්නේ, දමිළ සිනමාවට ඉතාමත්ම අනර්ඝ චිත්‍රපට රාශියක් දායාද වූ වර්ෂයක්. එම චිත්‍රපට අතුරින්, ඒ සඳහා ඉහලම අන්දමින් දායක වූ චිත්‍රපටයක් ලෙස මෙම kaashmora චිත්‍රපටයට හිමිවන්නෙ ප්‍රමුඛතම ස්ථානයක් යැයි පැවසුවහොත් එය මුසාවක් නොවෙයි. අති දැවැන්ත ධනස්කන්ධයක් වියපැහැදම් කරමින්, අතිශය ජනප්‍රිය නළු නිලියන් රාශියකගේ දායකත්වය සහිතව, අති නවීන තාක්ෂණයද මැනවින් මුසුකොට නිෂ්පාදනය කරන ලද මෙම සිත්තම සමස්ත ප්‍රේක්ෂක ජනතාවටම නැවුම් වූ අත්දැකීමක් වූවාට නම් කිසිඳු සැකයක් නොමැත.

චිත්‍රපටයේ ප්‍රධාන රංගන භූමිකාවට පණ පොවන්නෙ, 2007 වර්ෂයේදී හොඳම නළුවා සඳහා වූ ෆිල්ම් ෆෙයාර් සම්මානයෙන් පුද ලද, දකුණු ඉන්දීය ජනකාන්ත නළු, Karthi සහ, සිය අයස්කාන්ත රූ සපුවෙන් සහ අති දක්ෂ රංගන ප්‍රතිභාවෙන් ලොවක් වසඟයට ගැනීමට සමත්වූ සුරූපී, Nayanthara විසින්ය. මීට අමතරව, Sri Divya සහ Vivek යනාදීන්ද සිය රංගන දායකත්වයෙන් සමස්ත චිත්‍රපටයම ඒකාලෝක කොට තිබෙනවා.

චිත්‍රපටය පිළිබඳව කතාබහ කිරීමේදී, kaashmora චිත්‍රපටය තුල සංගීතය සඳහා වෙන් වන්නෙ සුවිශේෂී ස්ථානයක්. Iruthi Suttru , Kadhalum Kadandhu Pogum, Manithan, Iraivi, Kabali, Kodi ආදී 2016 වර්ෂයේ නිකුත් වූ අනර්ඝතම දමිළ චිත්‍රපට රාශියකට මෙන්ම, 2017 වර්ෂයේදී නිකුත්වීමට නියමිතව ඇති Bairavaa චිත්‍රපටයේද සංගීත අධ්‍යක්ෂක වශයෙන් කටයුතු කරන්නාවූද, වර්තමාන හින්දි, දමිල, තෙලිඟු යනාදී බොහෝ භාෂාවන්ගේ ඉන්දීය චිත්‍රපට සඳහා සංගීතය අධයක්ශනයෙහි ලා අත්‍යාවශ්‍යම පුද්ගලයෙකු බවට පත්වී සිටින්නාවූ Santhosh Narayanan ගේ සුමියුරු නාද රටාවන්ගෙන් සමස්ත චිත්‍රපටයම හරි අපූරු ලෙස ඒකාලෝක වී පවතිනවා. සංගීත අධ්‍යක්ෂණයට අමතරව මෙම චිත්‍රපටය තුල ගීත ගායනයෙන්ද සිය හැකියාවන් විදහාපෑ මොහු සමගින්, Kalpana Raghavendar, Saisharan සහ Ananthu යන ගායක ගායිකාවන් ගීත ගායනයෙන් සහය දක්වනවා.

ඉන්දීය රුපියල් මිලියන 600ක අති විශාල ධනස්කන්ධයක් වියපැහැදම් කරමින් නිර්මාණය කෙරුනා වූ මෙම දැවැන්ත චිත්‍රපටය, 3D Face scan තාක්ෂනය භාවිතා කරන ලද ප්‍රථම දකුණු ඉන්දීය චිත්‍රපටය බවටද, 360-degree Omnidirectional කැමරා භාවිතා කරන ලද ප්‍රථම ඉන්දීය චිත්‍රපටය ලෙසටත් ඉතිහාස ගතවී හමාරයි. එමෙන්ම සමස්ත චිත්‍රපටය පුරාවටම විනාඩි 80ක කාල පරාසයක් සඳහා VFX තාක්ෂනය සහිත දර්ශන තලයන් යොදාගෙන තිබෙනවා.

2016 වර්ෂයේ දීවාලි උත්සවයට සමගාමිව, ඔක්තෝම්බර් මස 28 වෙනි දින සිට තිරගතවීම ආරම්භ කරමින්, දින තුනක් ගතවෙත්ම, සිය ආදායම් වාර්තාව ලෙස ඉන්දියානු රුපියල් මිලියන 380කින් සවි බල ගැන්වුණු මෙම සලරුව, Imdb දර්ශකයේ 6.0 ක ඉහළ මනාප අගයකින්ද සැදුම් ලත් වෙනවා. එමෙන්ම, පුරා හෝරා දෙක හමාරකට අධික කාලයක් මුළුල්ලේ දිග හැරෙන්නාවූ මෙම සලරුව, දමිළ සහ තෙලිඟු යන භාෂාවන් ද්විත්වයෙන්ම නිකුත්කොට තිබෙනවා.

 

හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක් කරන්න. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download

 | HDRip | x264 | 1CD | 400MB |

22C65C51DDF635682C8F68A449BF2F305AFBD2AD

 Direct Download

| HDRip | x264 | SD | 400MB|

| HDRip | x264 | 1CD | 700MB|

අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!