The Maze Runner (2014) | වංකගිරියේ ධාවකයා….

සමාවෙන්න ඕනේ ප්‍රමාදයට මේ සතියේ 100 කොටස ගෙන්න වෙන්නේ මට. පොඩ්ඩක් චරිත නම් මාරු වෙනවා හැබැයි මේකත් ලෝකය බේරා ගැනීමේ චේතනාවෙන් නව යොවුන් තරුණ තරුණියන් වැඩිහිටියන් නොඑන තැනකට යවන සෙල්ලමක්… 100 කිව්වට 100 ම නෙමෙයි ඉතින් හොඳේ… මේක මම ඇත්තටම කරන්න හිනේකිවත් හිතුව එකක් නෙමෙයි මම හිතුවේ මේක හෙන ගොන් වෙන්න ඇති කියලා, හැබැයි අපේ “ඇරෝ කොල්ලාට” පොඩි කරදරයක් වෙලා මේක එයාට කරන්න බැරි වුනා එකේ මම නිකන් බැලුවා පට්ට නිසා කරන්න ගත්තා ඊයෙම.

James Dashner අතින් 2009 ලොවට තිලිණ වුන The Maze Runner නමින්ම තියන නව යොවුන් වික්‍රමාන්විත ග්‍රන්ථය පාදක කරගෙන තමයි මේ සිනමා පටය නිර්මාණය වෙලා තියෙන්නේ. පොත නම් අලෙවි වාර්තා තිබ්බ අතිශය සාර්ථක එකක් ඉතින් සිනමා පටය කොහොම වෙන්න ඇති ද? වියදම ඩොලර් මිලියන 34 ආදායම මිලියන 334 කට ආසන්නයි තවමත් තිරගත වෙලා ඉවර නැහැ ලෝකය පුරාවට. මුල් සතියේ පළමු තැන රැදෙමින් උපයාගත්ත ආදායම මිලියන 32 ඉක්මවා යනවා. IMDB දර්ශකයට අනුව ලබාගත අගය 7.3 යි, Rotten Tomatoes 63 % ක ප්‍රේක්ෂක / විචාරක පැසසුමක් දිනාගන්නත් මේ චිත්‍රපටය සමත්කම් පාලා තියනවා… Wes Ball ගේ පළමු ප්‍රදාන පෙලේ චිත්‍රපටය වෙන්නේ මේක. රංගනයෙන් දායක වෙන පිරිස ගැන කියනවා නම් ප්‍රධානියා දන්නා හදුනන කෙනෙක්, නමින් Dylan O’Brien වෙන මෙයා තමයි අපි ඔබ වෙත අරගෙන එන Teen Wolf කතා මාලාවේ Stiles Stilinski / Nogitsune කියන චරිත වෙනුවෙන් පණ පොවන්නේ…. (ඒ ගැන වැඩි දෙයක් කියන්න මම දන්නේ නැහැ ඉතින් ඒක බලනෙන් නැති නිසාවෙන්). ඔහුට අමතරව Aml Ameen, Ki Hong Lee, Blake Cooper වගේම සුරුපිනිය ලෙස Kaya Scodelario එකතු වෙනවා මේ වතාවේ ඇයට ලොකු දෙයක් කරන්න වෙන්නේ නැහැ නමුත් දැනට පොත් 4 ඇවිත් තියන එකේ ඊලග ඒවායේ ඇය තමුන්ට හිමි තැනට එයි…

කතාව දැන් කියන්නම්, තෝමස් එක්වරම අවදි වෙනවා කළමනා පිරුන සෝපානයක… කිසිම මතකයක් නැතුව…ඒ මොහොම වෙනකොට ඔහුගේ නමවත් මතක නැහැ ඔහුට… සෝපානයේ දොර විවර වෙනවා… ඔහු වගේම නව යොවුන් වියේ කොලු රැලක් හිනා වේවි බලා ඉන්නවා… මේ තමයි වංකගිරිය මැද තියන පිටිය. මාසෙකට වතාවක් මේ වගේ අලුත් කෙනෙක් හා කෑම බිම ටිකක් මොවුන්ට සෝපානයෙන් ලැබෙනවා… ගැලවෙන්න මගක් නැහැ.. වංකගිරිය එසේ මෙසේ එකක් නෙමෙයි රාත්‍රියේ වෙනස් වෙන තැනක්… ග්‍රිවර් නම් මකුළුවෙක් වැනි සතුන් දඩයමේ යෙදෙන තැනක් නිසා එමගින් මේ කොලු රැළට ගැලවිමකුත් නැහැ… ඉතින් මේ අලුතෙන් එන අමුතු විදිහට හිතන කොලුවා මොකක් කරයි ද? මොවුන්ට මේකේ ගැලවෙන්න හැකි වෙයි ද? ඇත්තම මොකද්ද මේ තැන ? ඇයි මොවුන්ට මෙහෙම කරලා තියෙන්නේ ?

The Hunger Games, Divergent  අතරට එකතු වෙලා තමුන්ගේම කියල නමක් ගොඩනගා ගත් මේ Action, Mystery, Sci-Fi, Thriller සලරුව ඔන්න දැන් ඔබට බාරයි. ඒ වගේම කියන්න ඕනේ Maze Runner: Scorch Trials නැත්නම් මෙහි දෙවැන්න 2015 එන්න නියමිතයි දැනටත් රූපගත කිරීම් කෙරීගෙන යනවා… ඒකත් ආව කාලෙක ඔබ වෙත ගෙන එක බලාපොරොත්තුවත් හිතේ තියාගෙන මම ගියා එහෙනම්… තවත් සුපිරි චිත්‍රපටයක් එකක් පසුව හමුවෙමු.. ඔබ සැමට ජය වේවා !

 

හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක් කරන්න. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download

| BluRay | x264 | 720p | 814MB | YIFY |

2432BC44B05327B1AAE16E2DA0A59FD720300956

 Direct Download

| BluRay | x264 | 480p | 409MB |

| BluRay | x264 | 720p | 814MB | YIFY |

| BluRay | x264 | 1080p | 1.6GB | YIFY |

අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

One thought on “The Maze Runner (2014) | වංකගිරියේ ධාවකයා….

  • February 19, 2018 at 9:14 pm
    Permalink

    එල film එක thanks sub ekata

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!